Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/546259/bmid_sova.jpg 4 2408 2408

Katulinka69
15.10.2019 4 z 5

Kniha mě opět hodně bavila,myslím, že jsem se zamilovala do dalších detektivů.

Kateřina.jih
11.10.2019 2 z 5

U většiny podezřelých jsem tušila, že je to slepá stopa, ale že se pachatel poprvé objeví v podstatě až v závěru..... Několik zatčení, která byla i u neodborníka dosti amatérská, postavená na vodě... Mia pořád tápající mezi chutí žít a chutí zemřít mě tedy taky moc nebavila. Vyústění mohlo přijít dříve a zbývající stránky šlo využít na objasnění vztahů těch, kteří byli podezřelí ke skutečnému pachateli. Na druhou stranu jsem trochu ráda, že to nebylo tak úplně napínavé a nenutilo mě u ní sedět i v době kdy se nabízí důležitější aktivity.

Termina
07.10.2019 4 z 5

Po přečtení prvních stran jsem hned věděla že se mi tento díl bude líbit víc než první. No okamžitě sahám po ( cloně ) DÍK!

Disinka
20.09.2019 5 z 5

Opet naprosta dokonalost... Kousek od zacatku se mi zdalo ze se to trochu tahne ale pak to pro me osobne dostali takovej švung, ze jsem nemohla prestat cist abych uz konecne vedela jak to vsechno dopadne... ;-)

sipkulka
14.09.2019 4 z 5

Audiokniha - knížka jako taková nebyla marná, ale první díl se mi líbil o něco více. V tomto díle mě už lehce unavovalo neustále fňukaní Mii nad jejím spackaným životem..

sasena
03.09.2019 2 z 5

Tahle detektivka mě bavila, je v ní napětí a zajímavá zápletka a osoby, prostě vše, co člověk od detektivky čeká. Ale. Už jsem byla alergická na neskutečné množství naprosto zbytečně položených otázek typu: "Co?" "A kdo?" "Cože?" Už mi to tak lezlo na nervy, že jsem si říkala, že to snad ani nedočtu, ale zvědavost byla větší, přestože jsem pachatele už delší dobu měla vytipovaného. Navíc mě štve, jak ti brilantní policisté s vybroušenými smysly ignorují - alespoň pro čtenáře, jasné indicie. Diletantský výslech preparátora v muzeu, nebrání opakovaných, tedy evidentně naléhavých telefonátů uprostřed vyšetřování, chuť zavěsit telefon v momentě klíčového svědectví pracovnice muzea atd. Vždyť jako první věc snad každého musí napadnout, kde se vzalo tolik ptačího, konkrétně sovího peří. Které navíc muselo nést známky preparace. Ale vzhledem k tomu, že všichni jsou tak děsně unavení, mají kocovinu nebo trojku pod kůží, intoxikaci prášky všech možných druhů nevyjímaje, asi se to dá pochopit. :-)

Evelin
31.08.2019 4 z 5

Pěkná kniha, četla se dobře, ale první díl mě bavil trošku více. Každopádně jsem zvědavá na pokračování ;-)

Malarkey
27.08.2019 4 z 5

Kdybych nečetl první díl, tak bych z této knížky byl nadšený stejně tak, jako po přečtení právě prvního dílu. Během čtení Sovy jsem se totiž mnohokrát setkal s momenty, které byly totožné s první knížkou. Námět na správně ponurou detektivku z Norska je opět bezchybný. Vymyslet něco takového chce opravdu kus spisovatelského umu. Druhá věc je ale samotný průběh vyšetřování. Celé mi to přijde jako kopie prvního dílu. Vrcholem všeho je neskutečně rychle utnutý závěr, na který Vás autor vedlejšími příběhovými linkami připravuje už tak od půlky knihy. Závěr tak nemá takový spád, je ukončen hodně rychle, bez hlubšího vysvětlení. Vysvětlení je v podstatě formou oněch vedlejších příběhů. Každopádně pořád se jedná o nadprůměrný zážitek a na třetí díl se hodně těším.

111moni
24.08.2019 2 z 5

Trochu måm problém se zåvislými severskými detektivy,jakoby autoři jejich intelekt měli potřebu umocnit tím,že jsou na něčem zåvislí,psychický nevyrovnanī,nicmēně i přesto v okamžicích, kdy je to potřeba přemýšlet, se "pochlapí".Ke knize samotné, první polovina se tåhla,spīše jakoby autor přemýšlel,jak z toho.Druhå polovina nabírá spåd,mnoho podezřelých,a zvrat,který pomůže,rychlý zåvěr. Nemohu napsat,že bych přečetla jednīm dechem,taková kniha ve smyslu,nenadchne,ani neurazī.

kiki11
24.08.2019 5 z 5

Úplně stejně geniální a napínavé jako V lese visí anděl. Líbí se mi, jak autor rozepíše několik zdánlivě nesouvisejících dějových linek, které se na konci protnou. Stejně jako v prvním dílu je tam spousta postav, ale když člověk čte pozorně, dá se to v pohodě zapamatovat. Čtení jsem si užila a určitě se brzy pustím do Clony.

J.x
21.08.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, ani mi nevadilo, že jsem nečetla V lese visí anděl. Líbí se mi, když se v knize prolíná děj i s osobními příběhy hlavních aktérů. Určitě si přečtu další knížku od tohoto autora.

technik1965
21.08.2019

Dobrý dej, až na to veľmi rýchle ukončenie a rozuzlenie!!!

Jančislava
19.08.2019 3 z 5

Sova mě bavila o dost méně než V lese visí anděl. Přišlo mi to v podstatě podobné jako první díl, jen více nudné. Postavy jsou stále stejné, jen případ je trochu jiný, ale taky nic moc. Znovu určitě číst nebudu a pošlu knihy do světa. Clonu si už jen půjčím, ale nebudu na to nijak spěchat. Byla jsem trochu zklamaná Sovou takže si dám oddych.

Ossinky
19.08.2019 1 z 5

Za mě zklamání, četla jsem Clonu a ta se mi líbila, do Sovy jsem se nemohla zaboha začíst, ani jsem ji nedočetla, protože mě nebavila.

mol378
14.08.2019 4 z 5

Daleko napínavější než první kniha série V lese visí anděl. Vše je navzájem provázané, vyprávění má spád. Zalidněno psychopaty nebo aspoň lidmi velmi labilními, včetně vyšetřovatelů.

Niu
30.07.2019 3 z 5

Oproti prvnímu dílu mnohem slabší. Vlastní případ zajímavý a opředený tajemstvím. Ale zapadl mezi špatně poskládané dialogy postav a jejich kompletní proměnu. Miu jsem pochopila v první knize a čekala jsem od ní něco jiného. Tady se nevykreslila jako nejlepší mladá detektivka, ale jako troska, co se nalívá. Ztratila ten dar porozumět ostatním a stala se z ní protivná a nesympatická osoba. Takový zvrat jsem nečekala. Těšila jsem se, až to dočtu.

nirvana91
29.07.2019 4 z 5

Kniha sa mi dostala do rúk nečakane, aj keď som po nej pokukovala už dlho. Sova sa mi asi páčila o trošinku viac ako cestujem sama, ktoré si už nepamätám do detailu, ale viem, že moje očakávania boli iné. Pri sove som nemala očakávania a to bolo možno aj dobré - lebo som ju zhltla na jeden šup (ok, tak jeden týždeň :D). Páčilo sa mi, že v tých krátkych kapitolách, ktoré striedali scénu za scénou, vždy ostalo niečo, čo nútilo človeka čítať ďalej, nejaká nejasnosť, ktorú sme chceli odhaliť a keby prestaneme čítať, tak sa to nedozvieme HNEĎ. Mínus boli posledné strany, kde boli postavy zmätené a tie dialógy ma vytáčali. Chápem, že v tej situácii to možno bolo k veci, že boli trošku stratení, zmätení. Len keď už som sa k takejto konverzácii dostala po 3x, musela som očami preskočiť pár riadkov k podstatným veciam... Aj ten záver ma troška sklamal, taký odbitý.. ale mohlo byť aj horšie, takže za mňa kniha ako celok celkom fajn a odporúčam :) Nebola to strata času.

ivana1924
27.07.2019 5 z 5

Nezklamala :) Jdu na další :)

annettka1098
27.07.2019 3 z 5

Od prvního dílu série, jsem absolutně nic nečekala, ale nakonec jsem byl tak překvapená! Tak nadšená! Že jsem věděla, že budu chtít pokračování, že toto je můj šálek kávy. Bohužel jsem v pokračovalní dostala to samé, co bylo v prvním díle. Bylo tam na mne až moc podobností. Kniha začane velmi slibně, ale už cca po 30 stránkách to nějak vyšumí. Těšila jsem se napětí, které mě nenechá knihu odložit a na moment překvapení. Ani jedno se bohužel nedostvilo. Autorovi se však musí nechat, že jeho příběhy jsou promyšlené, dokáže čtenáře dostatečně seznámit s důležitými postavami a také umí své čtenáře celou knihu pěkně tahat za nos.

Jahudkas
24.07.2019 5 z 5

Kniha má velmi napínavý děj, který vás do sebe vtáhne.