Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/546259/bmid_sova.jpg 4 2408 2408

mystar
30.04.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila. Severské thrillery mě asi nikdy nepřestanou bavit. :-) Napínavý příběh se zajímavou zápletkou a pochmurnou atmosférou. Trošičku mi vadil negativní přístup vyšetřovatelů v osobním životě, přesto si knížka zaslouží plných pět hvězdiček.

Peter74
16.04.2023 5 z 5

Napínavé čítanie od začiatku až po koniec. Síce natiahnuté popismy,
ale hrúbka knihy len poukazuje na široké dianie Holdera, Mie, kolegov.

JelloBiafra
02.04.2023 5 z 5

Ďalšia ultra-mrazivá detektívka z Nórska, ktorá predchádzajúci diel hravo prebíja a prináša nám psycho-thriller s hororovými prvkami. Autorovi patrí pochvala hlavne za to, že sa mu skutočne podarilo držať mňa v neistote až do finále. Precízne vykreslené charaktery a depresívna atmosféra. V tomto Škandinávci fakt vedú. Za mňa maximálna spokojnosť.

JaniMa
08.02.2023 3 z 5

Trochu zklamání. Souhlasím, že zástupci policie jsou v této knize převážně disfunkční jedinci. Mia mi nebyla sympatická už v prvním díle. Ve druhém se to nezměnilo. Stále nechápu, co z ní dělá tu „skvělou vyšetřovatelku“.
Když pominu odstavce věnované chatrnému psychickému zdraví kriminalistů, tak je kniha opravdu čtivá, plná napětí a překvapení. Přesto si nejsem jistá, zda bych pokračovala v sérii, kdybych další díl již neměla doma.

evvva
15.01.2023 5 z 5

Výhodou blížící se padesátky...můžu číst detektivky dokola a nepamatovat si, zda je vrahem zahradník nebo kominík...super, tenkrát, i nyní po čtyřech letech. Tohle je můj šálek kávy. A o čem to je? To si přečtěte si. Stojí to za to!

Kanylka
09.01.2023 4 z 5

Jako vždy velmi dobré čtení.Díky

jajcak
01.01.2023 3 z 5

Čtivé, zajímavé myšlenky, které by se určitě daly hlouběji rozpracovat a udělaly by příběh napínavější a zajímavější. Konec neuvěřitelně uspěchaný, ten považuji za vyložené odfláknutý, asi už autorovi hořel termín odevzdání. Postavy řešily více osobních problémů než těch pracovních. Určitě zkusím ještě další knihu, snad bude lépe propracovaná.

tinka1974
29.12.2022 4 z 5

Tak nevím, bylo to na mě nějak ponuré. Příběh zajímavý, hezky načtené, ale postavy, já nevím. Na to že jsou to policisté se nějak moc ztrácejí ve svých světech.

pablito
21.12.2022 5 z 5

Četl jsem jako druhou autorovu knihu a nelze přehlédnou jednotnou šablonu. To mi ale nebrání se hned pustit do další, protože autor je mistr v udržování napětí.

Šárka88
20.12.2022 4 z 5

Audiokniha 3+1 * za čtení mě oblíbené herečky.
Za mě lepší než první díl, kde bylo méně postav a tudíž to nebylo zamotaný. Je to Norská krimi a ponurost zde nebyla v oslabení. Mia, která je závislá na lécích a alkoholu má až moc jasnou mysl a některé nelogické souvislosti jsou pomotané. Konec opět rychlý, ale zápletka opravdu lepší a i celkem napínavý, rychle odhalíte padoucha. Poslechnu i poslední díl.

Grety
05.12.2022 3 z 5

Za mě moc chlastu, léků a deprese u Mii. Je nebezpečná sobě i okolí. Zapletení Holgerovi rodiny do prvního i druhého dílu mi přijde trapná, ve třetím bude obětí byvalka? Ale třetí díl si přečtu

vosje
25.11.2022 3 z 5

Stejně, jako Anděla to poslouchám jako audioknihu. Přiznám se, že nejvíc mi vadí, že se tam na můj vkus přiliš, s prominutím, chlastá. Měla jsem kocovinu jen z toho poslechu. Ale jako doprovod k nudným domácím pracem je to dobré.

chamyl
24.11.2022 4 z 5

Zajímavě vystavěný příběh s velmi ujetým padouchem, ve kterém se bohužel střídají okamžiky napětí s okamžiky stereotypní nudy. Odhalení a dopadení pachatele je přitom s ohledem na rozkecanost v jiných oblastech překvapivě rychle odbyto. Přesto dávám 4* a to i za načtení audioknihy Petrou Špalkovou.
Na závěr si ovšem neodpustím: vím, že (zejména severští) vyšetřovatelé musí být nějak ujetí (chlast, rozvrácená rodina, asociální chování apod.), ale kdyby se autor méně věnoval popisům bolení hlavy, zmatenosti, opilosti, nechápavým výrazům i pohledům, tak by kniha byla o pětinu kratší a měla větší spád, aniž by ztratila cokoliv na informační vydatnosti.

VOšesT
09.11.2022 odpad!

Nic hloupějšího jsem možná ani nečetl. Postavy jako z českého seriálu na Nově, bezbřehé stupidní dialogy, zápletka trapná... v první třetině už máte toho panoptika víc než dost. Ještě nikdy jsem se nemusel tak nutit, abych knihu dočetl. Vyhozené peníze. Mně by měli zaplatit, že jsem se prokousal až do konce. Možná bych mohl autora žalovat za psychickou újmu. A překladatele s ním. FUJ

tami1
25.10.2022 3 z 5

Ano, kniha je napínavá a případ originální, ale. Vážně už mi začínají lézt na mozek všichni ti disfunkční policajti. Občas mám pocit, že jsou všichni ti geniální vyšetřovatelé pošahanější než kde jaký vraždící psychopat. Nejmíň sympatická mi byla Mia, ta se soustavně vezla v oparu alkoholu a jiných drog.

Mišák240
18.10.2022 4 z 5

I druhý díl se mi líbil. Příběh má spád, nikde se nic zbytečně netáhne. Mia je sympatická. Jsem zvědavá na třetí díl.

mirinda973
13.10.2022 4 z 5

Fajn čtení. Musím vyzdvihnout audio verzi namluvenou Petrou Špalkovou, krásně se poslouchá

věrapodpěra
29.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Začalo to dobře. Ale mrzí mě, jak to nakonec dopadlo - závěr mi přišel odfláknutý, pro mne také nebyl jasný motiv vraha, proč byly dívky unášeny a byly streamované ve “zvířecí kleci” (kdo má sakra takovou úchylku?), několik věcí jsem nepochopila/autor neobjasnil.
Krom toho Mia alkoholička a její sebevražedné kecy.. A všichni když na každou otázku neustále odpovídaji “Cože?”, “Co” nebo “Jak to myslíš”, jakoby byli hluší-takže dialogy jsou místy stupidní… Nápad byl dobrý.. první díl mne dost bavil, ale tento druhý byl poněkud slabší. :(

slunicko1958
21.09.2022 3 z 5

Moje známá mi půjčila všechny tři knihy s Munchem a Miou. U Anděla jsem si říkala, že se to až na několik připomínek dá číst. Sovu jsem sice dočetla, ale nadšená nejsem. Jestli budu číst Clonu, to opravdu ještě nevím.
Nemám ráda detektivky, kde jsou pachateli totální, no psychicky nemocní. K nim musím připočítat i "geniální" nepostradatelnou Miu. Její morbidní úvahy mě opravdu nebavily.
Děj byl košatý, spousta postav, situací, ale to sepnutí všeho v jeden celek se příliš nepovedlo. Rozuzlení bylo poněkud uspěchané, i když jsem byla docela ráda, že je už konec.

Jenny055
15.09.2022 4 z 5

Audiokniha sa počúvala dobre ale vadilo mi, že Holgerova rodina bola opäť "v hlavnej úlohe" a pri slovách Mia pojď, som si hovorila " choď už konečne".