Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/546259/bmid_sova.jpg 4 2408 2408

Patapuf
11.09.2022 5 z 5

Hodnotím to jako zábavné čtení.... ale pokud rekapituluji pocity z přečtení, tak bych řekl že ta kniha je celkem toxic.... není to čtení pokud máte špatnou náladu... je to prostě celé depresivní... nemyslím jenom způsob provedení vraždy, to je jenom slabý odvar ( kdo četl něco od Chrise Cartera pochopí :) ... ale myslím celkový obraz.... počasí, lidi... přijde mi, že se v tom všichni, tak nějak plácají... nakonec to dopadne ještě tak nějak dobře, ale celkově mi přijde, že celý ten příběh jde do kopru a nevím jestli se mám těšit na pokračovaní....

Haloon
04.09.2022 3 z 5

Snad to autorovi dávalo smysl, mně bohužel moc ne. Stále jsem čekal až se vyjasní pachatelův motiv, až se sepne ten spínač a já konečně vše pochopím. Místo toho jsem knihu zavíral s tím, že vrahův motiv nedává moc smysl.
A pak je tu tým vyšetřovatelů, který vlastně na nic nepřišel. Informace se jim nabízely sami a jejich jednání připomínalo partu amatérů, kteří dokonce často zneužívaní svou moc v rozporu se zákonem.
Tak nevím nevím.

Atara16
24.08.2022 5 z 5

Knížka co se hrozně špatně odkládá a nutí vás číst a číst až do konce.

lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

V jednom lese nedaleko Osla je nalezeno tělo mladé dívky instalované v hnízdě vystlaném sovím peřím. Dívka se nedávno ztratila z domova pro problémovou mládež.
Případu se ujímá ostřílený detektiv Holger Munch, kterého čtenáři znají už z knihy V lese visí anděl. Já nikoli, budu si tedy muset doplnit vzdělání.
Vyšetřování případu však nepostupuje jak by si vyšetřovatelé představovali, až do chvíle, kdy se objeví tajemná nahrávka z hlubin internetu, ve které se mihne silueta lidské postavy pokryté sovím peřím.
Kniha je velmi napínavá, četla se mi pěkně a nedočkavě jsem čekala na rozuzlení, od stránek se nešlo odtrhnout. Doporučuji všem, kdo mají rádi dobré krimi příběhy, obzvláště ty severské.

Sabina335
25.07.2022 5 z 5

opetovne nadseni i u druheho dilu. Dej ma rychly spad, neni zde nic zbytecne napsane, jak uz to v mnoha knihach byva. Postavy i pribeh zcela davaji smysl.

Forest66
07.07.2022 5 z 5

Jedna z těch knížek, co se četla tak nějak sama :-) užil jsem si příběh i atmosféru a bylo tam dost zvrátú, které jsem nečekal a potěšili mě. Trochu bych vytkl, že v některých bodech se moc opakují věci použité už u prvního dílu, ale chápu, že když to mělo úzpěch poprve, vyzkouší to znovu. Ale já bych spíš radši nějaký progres

Lexie321
04.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha sa mi páčila o niečo menej ako Cestujem sama ale aj tak bola napínavá a zaujímavá. Postavy mam rada už od prvej knihy. Jedine, čo mi trocha vadilo bolo že zase raz do toho všetkého bola zamotaná Holgerova rodina.

Garfi
31.05.2022 4 z 5

Sova se mi líbila o něco méně, než V lese visí anděl. Celá ta zápletka s pachatelem v peří mi přišla poněkud přitažená za vlasy a jeho motiv pak, vzhledem k životnímu příběhu, zvláštní. Jak už zmínili mnozí přede mnou, vynechala bych ze zápletky rodinné příslušníky. Mia mi opět lezla na nervy, ale asi je obdivuhodně odolná, když dokáže spolykat tubu prášků a ještě hodnou chvíli konverzuje, než je jde vyhodit na wc, aby se zase mohla vložit do vyšetřování. Ale ruku na srdce, bez Mii by to nebylo ono.

Čmeláček
13.05.2022 5 z 5

Skvělá kniha, nedala se odložit. A sova je fakt sympatickej pták :))).

kob
11.04.2022 5 z 5

Než se ta spousta divných a děsivých událostí z různých časových období ke konci propojí, má čtenář pěkně zamotanou šišku ;)

Jiho226
10.04.2022 4 z 5

Kniha mě od začátku moc bavila,bohużel čím víc se blížil závěr,tím víc se mé nadšení vytrácelo. Možná i díky přílišné rozvláčnosti děje. Také mi trochu vadily popisy psychických potíží ,,velmi zvláštní“ vyšetřovatelky - těžko říct,zda by u policie mohla opravdu pracovat. Ale nejsme v realitě a umělecká nadsázka dovolí mnohé. Samotný závěr přinesl pro mě až moc rychlé vyřešení a rychlé vysvětlení. Tak rozsáhlý příběh by si zasloužil širší rekapitulaci. Ale celkově hodnotím kladně, kniha se mi líbila.

jarda155
23.03.2022 4 z 5

Oproti prvnímu dílu o něco propracovanější a komlexnější.Možná trochu rotahanější, ale nevadilo.
Jen se bojím aby během dalších dílů nedošly hlavnímu vyšetřovateli členové rodiny.V prvním díle to bylo zajímavé, tady již trochu hraniční v dalších už by mi to dost vadilo.

minirock
23.03.2022 2 z 5

Tou úvodní větou anotace jako by vše zajímavé a napínavé v knize skončilo. Celý další děj se neúprosně vleče, jediný kdo něco vyšetřuje a posunuje příběh dál je Mia, pokud tedy někde nechlastá pivo s jaegermeisterem. Nevím co dělali ostatní policisté protože se o nich píše minimálně. Polovina knihy je plácání o ničem, pachatele mohli klidně dávno odhalit. Konec prapodivný, vysvětleno pár řádky. Slabota.

Pdede
19.03.2022 4 z 5

Napínavý a skvěle popsaný příběh s oblíbenými hrdiny

majáček
09.03.2022 5 z 5

Sovu jsem četla jako první z této série. Musím říct, že autor je velmi dobrý spisovatel. V lese visí anděl a Sova jsou velmi napínavé a nemohu nic vytknout. Zajímavé příběhy.
Příběh se točí v kruhu kolem jednoho tzv. ,,sociálního zařízení ".
Opět, jak u prvního dílu
ke konci od knihy se nelze odtrhnout.
I když jsou podobné témata, ale pan spisovatel to prostě umí napsat velmi čtivě.

Adriane
15.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě bavila, četla se svižně, nápad taky vcelku originální..ALE! Přišlo mi, že se zde opakovala stejná témata, jako v první knize a to problémy v rodině - zanedbávání dětí apod. , zapletení s Munchovou rodinou a církev ( kterou asi autor nemá úplně v lásce :D ) .
Některé věci by mohly být podrobněji popsány, například téma sekty, obětování atd. , aspoň by se člověk něco dozvěděl.
Přiznám, že ke konci mě autor i trochu zmátl, ale i tak byla kniha zvláštně ukončena, jako by už autor nechtěl nic vysvětlovat a prostě knihu ukončil.
Ale i tak, hodnocení si zaslouží vcelku dobré.

ivca84
07.02.2022 4 z 5

další vyšetřovaní znamého tymu doufam ze treti dil nesklame

kacapr
31.01.2022 4 z 5

S hodnocením jsem v rozpacích. Knížka mě celou dobu bavila, rychle se četla... ale ten závěr mě dost zklamal - hodně neobjasněných věcí a souvislostí, jakoby mi někdo vytrhl několik posledních stran...

Flafinka
18.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Prvni dil byl celkem dobry, tudiz jsem se s ocekavanim pustila do Sovy. Opravdu muze takhle divny pavouk (Mia) pracovat u policie? A co udelal Holger za celou dobu krome toho, ze kouri? Jak prispel k vyreseni pripadu? Nejak se to cele ke konci rozsypalo a vyresilo se to tak zplacane, narychlo a na efekt. Skoda.

Janadvorackova
28.12.2021 3 z 5

Bojím se o autorovo duševní zdraví. Takové divné psychouše si vymýšlí. Nebo... že by si nevymýšlel?

Rituální vražda mladé holky vypadá strašně záhadně, ale jako ostatně u většiny těchto ponurých příběhů se časem ukáže, že v bezpečí není vůbec nikdo.

Příběh celkově je slabší, než první díl série. A Mia a její myšlenky na smrt mi už mírně vadila. Navíc to vypadá, že policajti jen chlastaj, berou prášky, ale když jim někdo zavolá, jsou vmžiku v pohotovosti, připraveni na tři sta procent. A jak jim to pálí :).