Špilberk v pověstech

Špilberk v pověstech
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540088/bmid_spilberk-v-povestech.png 4 7 7

Špilberk odkrývá svá tajemství v ponurých příbězích, které vám nedají spát Historie Špilberku sahá až do 13. století a pověsti, které tento moravský monument opřádají, jsou nesmírně bohaté, ale i temné a děsivé. Poznejte je s touto jedinečnou publikací! Vrátíte se nejen do rytířských dob Přemyslovců, ale vydáte se také do heroických časů švédského obléhání i do pochmurných let, kdy se z hradu stal žalář „sprostých“ zločinců rakouské monarchie či vězení německého gestapa. Ponoříte se rovněž na dno neuvěřitelně hluboké hradní studny a sestoupíte do podzemních kasemat, kde navštívíte údajnou hladomornu, ukrutnou mučírnu, popravčí sekyrárnu i kobku pro doživotně odsouzené, abyste nakonec odhalili pohnuté osudy zdejších vězňů. Který ze špilberských příběhů je pouhou legendou a co se naopak zakládá na reálných faktech? Připravte se na tajemnou cestu časem, která vám odhalí desítky fascinujících pověstí jednoho z nejvýznamnějších symbolů našich dějin.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 22.07.2024

FejKýý
07.01.2020 5 z 5

Četla jsem jako malá, parádní uzounká knížka. :)

mot33
03.07.2019 4 z 5

Na knize se mi líbí že po kaŽdé pověsti následuje krátký kousek textu JAK TO BYLO DOOPRAVDY.

zuza.floderova
04.08.2015 5 z 5

Když se chcete dozvědět něco o Špilberku a nechce se vám číst nic moc tlustého, určitě sáhněte po této úžasné knize. ;)