Srdcová desítka

Srdcová desítka
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529844/bmid_srdcova-desitka-659e7efb45759.jpg 4 110 110

Povídkový soubor od oblíbených autorek z nakladatelství Motto. Michaela Klevisová, Jana Poncarová, Barbora Šťastná, Petra Klabouchová, Scarlett Wilková a další skvělé spisovatelky pro vás připravily pestrou mozaiku originálních příběhů. Prožijete s nimi osud italské uprchlice a českého mladíka za první světové války, vražedný thriller o přijímačkách na střední školy, vtipnou sci-fi o dokonalých robomanželkách, psychologický horor o hlubinách mateřské duše nebo ironický příběh z kurzů pro skutečné muže.... celý text

mnohoknih
16.03.2024 4 z 5

Tak tohle je rozhodně zajímavý počin. Autorky vystoupily ze své komfortní zóny a můžu říct, že až na jednu povídku, se mi všechny moc líbily. A ta jedna se vlastně nepočítá neb autorčina tvorba se mi nečte dobře nikdy. Autorky se rozhodně vyřádily a my si tak počteme příběhy veselé i smutné, k zamyšlení i k zapomenutí. Já osobně jsem ráda za povídku Jany Jašové Stepford, protože tady se mi spojily dvě oblíbenosti. Autorka a námět ze Stepfordských paniček. Rozhodně můžu tuto antalogii jen a jen doporučit. Velikostně je akorát do kabelky, takže ji můžete vzít s sebou kamkoli a tam ji s chutí přečíst.

Ctenar1202
16.03.2024 4 z 5

Deset autorek, deset příběhů a desetkrát jiný žánr, než autorky běžně píšou. Do rukou se vam tak dostane velice zajímavá směs příběhů, které vás budou bavit hodně i méně.

Povídka Pod čarou od Barbory Šťastné byla opravdu hodně zajímavá. V příběhu se dočteme o matce,která udělá vše pro to, aby se její dcera dostala na školu...

Lucie Šilhová napsala naprosto dokonalou povídku s názvem Chtěl bych tě fotit. Ta mě z celé knihy zaujala úplně nejvíc. Sledujeme v ní umělce Egona Schieleho, který byl velice úspěšný, ale bohužel, zemřel na španělskou chřipku...přeneseme se o sto let později, do života fotografa Šimona, když celosvětově řádí Covid-19... Velice skvěle zkombinované těma umění a pandemie.

Scarlett Wilková mě zaujala povídkou, která člověka donutí se zamyslet nad honbou za dokonalostí. Ale ne u ženy, ale u muže. Povídka se jmenuje Selhání dokonalého muže a je zaměřena na vysoké požadavky a seberozvoji hlavně v pracovním procesu. Velice zajímavě zvolené téma a skvěle napsané.

Moc a moc děkuji všem autorkám, že zkusily napsat příběhy, které běžně nepíšou. Já jsem si všechny povídky užila. Jelikož je kniha malého formátu a v paperbacku, je dokonalá na cesty. Vejde se snad do každé kabelky.

terryaknihy
11.03.2024 5 z 5

U většiny autorek jsem již měla tu čest číst jejich příběhy, ale velmi mě zajímalo setkání s Michaelou Klevisovou, Scarlett Wilkovou a Petrou Klabouchovou. Každá autorka zde nechala jednu povídku a i když jsem s jednou povídkou měla velký osobní problém a jedna mě úplně nechytila za srdce tak, jak měla, byla jsem i velmi překvapená a celkově antalogii hodnotím velmi vysoko.
Určitě bych moc ráda vyzdvihla povídku Michaely Klevisové, která opustila od krimi žánru a napsala hezkou a miloučkou povídku o rodině a důležitosti zázemí. Zároveň milým překvapením pro mě byly povídky od Kláry Mandusové a Zdenky Hamerové. Byly příjemně čtivé, měly určitou hloubku a vyvolaly u mě zajímavou směsici emocí.
Velký boom pro mě byla povídka od Miriam Blahové, jejíž knihy miluju a tentokrát se pustila se svou povídkou do většího dramatu a já byla při čtení napjatá jak kšandy - WOW :).
Absolutním zklamáním a velkým naštváním pro mě byla povídka od Scarlett Wilkové. Rovnou píšu, že se jedná o osobní problém, protože autorka si vybrala jako téma povídky to, že se chlapovy zhnusí žena u porodu a následně se na tom snaží postavit bussiness.
Celkově je to za mě ale velmi povedená krásná kniha, s moc hezkou přebálkou a se spoustou povídek od úžasných autorek. Po každé povídce navíc máte krátký medailonek dané autorky i několik jejich knih. Určitě vím, že knihy od Michaely Klevisové a Petry Klabouchové si musím šoupnout na svém TBR výše :).
Celkově hodnotím 4,5 hvězdiček.

eva3992
10.03.2024 4 z 5

Povídkový soubor od deseti autorek, které vydávají své knihy i u nakladatelství Motto. Můžete se těšit na netypické žánry od spisovatelek: Michaela Klevisová, Scarlett Wilková, Barbora Šťastná, Jana Poncarová, Lucie Šilhová, Jana Jašová, Miriam Blahová, Zdenka Hamerová, Klára Mandausová a Petra Klabouchová.

Povídkové knihy nečtu moc často, ale když po nějaké sáhnu, většinou mi přijdou k chuti. Jsou pro mě odpočinkové a pomůžou třeba i při čtecí krizi. Navíc, když je každá povídka od jiné autorky, mohu se tak seznámit s jejich tvorbou a třeba mě navnadí natolik, abych si od nich přečetla i něco víc.

Moc se mi proto líbilo, že na konci každé povídky je pár slov o samotné spisovatelce a rovnou i její knihy, nemusela jsem si tak sama nic dohledávat.

Povídky tu jsou opravdu různorodé – dojemné, milé, ale i vtipné a napínavé. Některé jsou ze života, jiné třeba z blízké budoucnosti. Věřím, že si každý najde to své, každá povídka si nade své fanoušky. Každá je originální.

A co mě nejvíce zaujalo?
Hned první povídka od Petry Klabouchové byla naprosto dokonalá.
Rozhodně zajímavá je povídka od Lucie Šilhové.
Milá povídka, u které mi bylo dobře, je od Michaely Klevisové.
Zajímavá a nepředvídatelná byla povídka od Miriam Blahové.
A poslední povídka od Jany Poncarové mě naprosto dostala a pěkně jsem si u ní pobrečela.
Krásná tečka na závěr.

Jane2016
08.03.2024 5 z 5

Srdcová desítka, povídkový soubor od velmi známých a talentovaných autorek! Povídky mám strašně ráda, protože si užívám, jak v jedné knize najdu různé příběhy, postavy a osudy. Pokaždé něco jiného, ale pokaždé něco skvělého. Proto, když mi dorazila tato kniha, měla jsem obrovskou radost a těšila jsem se s čím nás autorky překvapí!

A po dočtení musím říct, že všechny příběhy byly skvělé, ani u jednoho jsem se nenudila, ale asi Vás nepřekvapí, že mám svoje oblíbence. A těmi jsou tyto dvě povídky: Pod čarou od Barbory Šťastné a Selhání dokonalého muže od Scarlett Wilkové. A zrovna u povídky Pod čarou si dovedu představit, že by vyšla na celou knihu!

Za sebe musím poslat pochvalu do nakladatelství Motto, protože tento povídkový soubor se opravdu povedl. A ještě větší díky všem autorkám!

Mona-Lisa
08.03.2024 3 z 5

Málokdy bývám uchvácená ze všech povídek v knize. Krom knížek od Stephena Kinga.
Tady se opakoval můj obvyklý vzorec, kdy mě půlka povídek posadila na zadek a zbytek jsem nemusela číst.
Kdo bude poptávat odpočinkovou knížku na deku k vodě nebo do letadla - vřele mu ji doporučím.
U povídky paní Klabouchové jsem si připomněla, proč se mi je z její tvorby podlamují kolena, u Barbory Štastné jsem se ze srdce zasmála, u Jany Jašové mě příjemně šimralo v zátylku a u povídky paní Klevisové jsem si dokola opakovala, že se musím pustit do zbytku jejích detektivek!!!! Právě na její part budu vzpomínat nejvíc!
No a zbytek povídek kolem mě proplul bez výraznější stopy.
Víte, co ale cením? Že je to sympatická útla brožovaná knížka, u které lidi nebudou zas remcat, kolik stojí peněz.

Misa.K1
02.03.2024 5 z 5

Až na dvě povídky, které mě moc nebavily, mi všechny přišly skvělé.
Povídka od Míši Klevisové jako vždy "pohlazení po duši".

iveta3689
01.03.2024 5 z 5

Vždy jsem ve sbírkách povídek našla lepší i slabší kousky. Tady jsem byla nadšená ze všech. Skvělý výběr autorek a každá z nich napsala super příběh.