Hra bez vítězů
David Mack
Star Trek - Typhonský pakt série
1. díl >
Špion Typhonského paktu – nového politického protivníka Federace – odcizí plány nejnovější technologie Hvězdné flotily: kvantového proudového pohonu. Aby Typhonskému paktu zabránila odhalit jeho tajemství, naverbuje rozvědka Hvězdné flotily dvojici geneticky vylepšených agentů: doktora Juliana Bashira ze stanice Deep Space Nine a Sarinu Douglasovou, ženu, jejíž talent pomáhal Bashir rozvíjet a na niž Julian myslí jako na dávno ztracenou životní lásku. Oba jsou vysláni proniknout mezi příslušníky tajemného druhu známého jako Breenové, odhalit tajný proudový projekt a zastavit jej. Kapitánka Ezri Dax a posádka lodi Aventine mezitím o několik světelných let dál hrají nebezpečnou hru na kočku a myš s flotilou Typhonského paktu, která stojí mezi nimi a bezpečným návratem Bashira a Douglasové z nepřátelského území.... celý text
Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: 2020 , Laser-books (Laser)Originální název:
Zero Sum Game, 2010
více info...
Přidat komentář
Špionážní román přibližující tajemnou a dosud trestuhodně opomíjenou rasu Breenů. Příběh trpí klasickými neduhy Star Trekovských knihy. Postavy jsou trochu žoviálnější než byly na obrazovce, děje je trochu brakovější než je na univerzum zdrávo, a autor neodolal touze obohatit reálie svými představami. To po něm jednak nikdo nechce a také tím škodí uvěřitelnosti.
Štítky knihy
Autorovy další knížky
2020 | Půlnoční fronta |
2017 | Bohové noci |
2018 | Ztracené duše |
2018 | Pouzí smrtelníci |
2019 | Nejtěžší chvíle |
Románu špionážního charakteru se nedá upřít čtivost. Děj je velice přímočarý a ani jedna dějová linka čtenáře nenudí. Souhlasím s uživatelem hanakem, že příběh více brakovější než by bylo na ST univerzum zdrávo. Navíc stále si nemohu zvyknout na charakterové proměnu postav, které známe ze seriálu. Zkrátka se mi Ezri přijímá velice těžko jako sebevědomá kapitánka a Sarinu jako chladnokrevně pragmatickou agentku.
Líbí se mi politikaření a samotný koncept Typhonského paktu je mi velice sympatický. Trochu mi to připomíná různá protizápadní uskupení (např. BRIC), v nichž se sice všichni shodnou, kdo je hlavní nepřítel číslo jedna, ale navzájem se jeden druhého snaží využít. Čtenář si při četbě může uvědomit, jak unikátní je společenství kolektivního Západu.
Největším přínosem románu je vhled do vnitřní struktury breenské společnosti, který je velice nápaditý a zapadl by i do samotného ST kánonu.
Jsem zvědavý na další díl této série, ačkoliv se bojím, aby nesdílela osud série Titan, jejíž poslední knihy jsem dočítal pouze s obtížemi.