Záhada hlavolamu

Záhada hlavolamu
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248/zahada-hlavolamu-248.jpg 5 2855 2855

Stínadelská trilogie série

Hlavní roli v knize hraje chlapecký klub Rychlé šípy, již dříve čtenářům známý z komiksů. Foglar v knize poprvé představuje záhadnou čtvrť Stínadla a organizaci Vontů, hlavolam zvaný „ježek v kleci“ a ztraceného vynálezce Jana Tleskače, motivy později využité v dalších knihách, které se následně staly téměř kultovní součástí české kultury. -- by Giro Osmé vydání. V roce 2005 dotisk.... celý text

lin24
22.03.2017 5 z 5

Knížku jsme četla někdy na základní škole. Dodnes si pamatuju, jak se mi líbila tajemná atmosféra Stínadel a hrozně jsem toužila tam bydlet. Dnes už to tak neprožívám :-) Ale příběh se mi líbí pořád, ráda jsem se vrátila do dětských let...

StihOMam
17.03.2017 5 z 5

Úžasný, nestárnoucí příběh, který určitě nejen ve mně vyvolal silný pocit a touhu něco takového zažít. Mít takovou klubovnu... A proč u nás v zapadákově nejsou taková temná místa, spletité uličky, velká dřevěná vrata, kočičí hlavy nesoucí pleskot mých nohou a proč neznám někoho, kdo nosí žlutý špendlík?
Dodnes mě těší, že moje mládí provázel Foglar a jeho Rychlé šípy spíš než dnešní čarodějové a Mládí v hajzlu.

hanak_v_exilu
15.01.2017 5 z 5

Jaroslav Foglar napsal spoustu skvělých knih, ale málokterá se může pochlubit takovou atmosférou jako Stínadelská trilogie. Pří čtení jsem se cítil, jako kdybych byl šestým členem Rychlých šípů a prožíval všechno dobrodružství s nimi. Záhada hlavolamu má neuvěřitelné kouzlo, které nevyprchá ani po dvaceti letech a pátém přečtení. A pořád je stejně napínavá.

RichardvonT.
12.01.2017

Slovem "kult" by se mělo pokud možno co nejvíce šetřit a štve mě, když se jakákoliv pakulturní blbost označuje za "kultovní".
Tady však říkám KULT, na tom trvám, zde stojím a nemohu jinak! :-)))

Metcheque
12.01.2017 5 z 5

No jo, málem bych na tento bestseller pro prepuberťáky zapomněl! Kultovní věc, z které i po opakovaném přečtení běhá mráz po zádech. Aneb kdo z nás po přečtení nechtěl alespoň na týden žít v Praze!?

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Klasika dětské dobrodružné literatury.

Heidi9
04.12.2016 5 z 5

Úžasná knížka, jako malá jsem vždycky strašně chtěla být Vont a bydlet ve Stínadlech =D dodnes ji ráda čtu znovu. Takových pěkných knížek není nikdy dost =)

baty
28.11.2016

Četla jsem to už jako dospívající a teď jsem se k tomu vrátila. Knihy Jaroslava Foglara jsou napsané takovým způsobem, že to můžou číst čtenáři všech věkových kategoríí.
Při zážitcích Rychlých šípů jsem měla husí kůži, srdce až v krku a pocit, že to vše prožívám s nimi.

haki34
18.11.2016 5 z 5

V tejto knihe som sa prvykrat zoznamila s Rychlymi sipmi... Pribeh Jana Tleskaca, precitany este v starom kostole a nasledne v klubovni - no husia koza na chrbte a zneistenie, ci je pribeh s vrazdou fakt pre deti a knizka sa k nam do detskej nedostala omylom :D
Mena ako Losna a Maznak ma matali aj v snoch a fascinovala ma hierarchia Vontov, rozdelenie a usporiadanie naroda v klukatych ulickach... A do toho velmi roznoroda 5ka kamaratov z RŠ , prenasledovana famoznym Bratrstvom kočičí pracky ;)
Tamˇ-tam vs. Zberač... Opisovanie časopisov už dnes decká nezažiju... A asi ani taketo dobrodruzstva (pokial sa trebars nezucastnia zazitkoveho tabora a pod...)
Pane Foglar , 5* !!!

Madlenka_Knihy
17.11.2016 5 z 5

Je to ta nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla a budu číst společně s knihou Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta!!!

koczanska
10.11.2016 5 z 5

Ve svých třiceti jsem udělala neuvěřitelný objev. Ten Foglar s jeho Rychlými šípy je neuvěřitelně čtivý a napínavý. A já jako malá četla dívčí romány - nuda. Jak se říká: pozdě, ale přeci.

Freedomova
08.11.2016 5 z 5

Skvělá, napínavá klasika s hlubším smyslem, která i dnes může zábavným způsobem pomoci dětem najít vztah k hodnotám jako je čest, kamarádství a soudržnost a ukázat i jiné zajímavé možnosti trávení času než je televize, mobil nebo počítač. Bylo by fajn slyšet na hřišti místo peprných výrazů zase jednou poetické: "Mor a neštovice na vás, vy plantážníci!" :)

vlkodlaq
04.11.2016 4 z 5

Klasika. I když jsem vyrůstal spíše na Štorchovi, Karatovovi, Verneovi a Mayovi, ani Foglar mě neminul a nebylo to špatné čtení. Dnes mi připadá Foglarův styl úsměvný, ale jako kluk jsem to hltal, div jsem se nezakuckal.

jerry04
30.10.2016 5 z 5

Četl jsem to nedávno a přečtu si to znova, protože tohle je opravdu dobrodružné, napínavé i legrační. Nevím, jak to mohl Foglar všechno vymyslet.

Bar16
28.09.2016 5 z 5

Moje oblíbená knížka z dětství - každou stránkou, každou větou, každým slovem jsem se vracela několik let zpět a opět se zatajeným dechem prožívala dobrodružství ve Stínadlech. Příběh Jana Tleskače ve mě znovu probudil mrazení v zádech. Vždy se k foglarovkám ráda vrátím, možná si i v brzké době pustím televizní seriál :-)

Nikuskaaa
25.08.2016 5 z 5

Klasika!

any333
21.08.2016 5 z 5

Je trochu pro zlost, když znáte seriál a pak až teprve knihu. Proto jsem v některých chvílích nebyla překvapená, což ovšem nic nemění na tom, že jsou Stínadla místem strašidelným.
Mrzelo mě to, když s Červenáčkem nemluvili téměř tři čtvrtě knihy a on se příliš neobjevoval.
Nejvíce mě mrazilo ze zápisů v deníku Jana Tleskače.

Michelle86
10.08.2016 5 z 5

Foglarovky....knížky mého dětství, já je milovala. S chutí si nějakou přečtu ještě dneska.

Nigol
02.08.2016 5 z 5

Kdo by tohle nemiloval. Z každého vnoření do Stínadel jsem měl husí kůži.

jsemvlastovka
26.07.2016 5 z 5

Bála jsem se, že ve svém věku si to už neužiju jako když jsem četla ve dvanácti letech.

Bála jsem se zbytečně. :)