Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429979/bmid_stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna--43u-429979.png 4 7296 7296

Stoletý stařík série

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Panteon

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Noname007
17.04.2019 5 z 5

Úžasná knížka. Bavily mě oba příběhy od začátku až do konce. V některých pasážích jsem se nemohla přestat smát, jiné mi přišly vcelku zajímavé. Určitě doporučuji.

Mirin1349
09.04.2019 5 z 5

Byla jsem z počátku hodně skeptická a knížce se dlouho vyhýbala, ostatně jako vždy, když je něco vyzdvihováno do nebes. Nakonec jsem jí dala šanci a rozhodně nelituji. Přečetla jsem ji skoro jedním dechem a dá se říct, že jsem se začetla takřka po první straně. Prokládání minulosti a současnosti mám obecně ráda, člověk má v tomto případě i takový příjemný pocit, že přečetl vlastně dva příběhy naráz. Oceňuji také odkazy na reálné osoby světové politiky. Skoro bych si tipla, že Alan musí mít české předky, jinak by snad ani tak bravurně ze všech situací nemohl vykličkovat. Těším se na pokračování.

anno9743
08.04.2019 5 z 5

Naprosto úchvatná, jiná, skvělá, (jako audiokniha i dokonale přečtená Martinem Stránským) Za mě naprosto top. Jedna z knih, co si vezmu sebou ,ať pojedu na pustý ostrov, půjdu do vězení nebo poletím k Alfa Centauri.. Analfabetka už má jen 3/4 a Zabiják Anders dosahuje jen 50%. Film se snažil, ale není to ono.

boxas
01.04.2019 3 z 5

Začátek rozhodně dobrý, takový hodně slibující, ale pak už mě to čím dál tím víc nudilo, přišlo mi to jakési ukecané, až jsem knihu nakonec odložila a nedočetla.

pe.kne
27.03.2019 5 z 5

Skvěle podané vyprávění s pořádnou dávkou humoru. Navíc obsahuje spoustu skutečných historických událostí, takže může posloužit i jako jednoduchá lekce moderních dějin.

Gaara1
26.03.2019 5 z 5

Pěkný knižní kousek u kterého jsem se nenudil a Alan mi byl sympatický hned od začátku. 100%

klaraj093
25.03.2019 2 z 5

Na to jak ji každý vychvaloval, tak mě tolik nezaujala.

ManitraM
22.03.2019 5 z 5

Začátek mi přišel nic moc, ale pak jsem se začetla a nakonec mi to přišlo krátké...

JIKO74
16.03.2019 3 z 5

Moc hezký mužský humor. Milé, ne hloupé čtení

Radim.01
16.03.2019 4 z 5

Velká zábava. Četl jsem to kdysi v nemocnici a nahlas se smál. Když s Einsteinovym bratrem vypálí celé město, vzbudil jsem spolupacienty:-)

xnova58
14.03.2019 5 z 5

Paráda! Všem mohu doporučit. Postavička Alana mi trochu připomínala Švejka a Cimrmana. Ač jsou příběhy někdy absurdní, budou vás bavit. :)

P1tr
14.03.2019 2 z 5

Obrovské zklamání. Stoletý stařík je velmi nevyrovnaným kouskem, jehož záměr a styl jsou velmi zřetelné a skýtají obrovský potenciál, který ovšem zůstává hrubě nenaplněn. Hlavním problémem je přetažená délka knihy, která by měla být o půlku kratší. Kadence humoru je totiž velmi nízká a na povedený vtipný moment připadá občas i několik stran nezajímavé výplně. Obzvláště historické pasáže se mnohdy velmi táhnou a jsou až zbytečně popisné. Zamrzí také, že hlavní postava hraje vlastně vedlejší roli a slouží pouze jako nástroj k poznávání přehršle dalších charakterů, které jsou vždy dlouze představovány a zastiňují Alana. Ten je nekonzistentní postavou, kdy je chvíli neuvěřitelně hloupý a nešikovný, aby o chvíli později byl zničehonic inteligentní a rozumný, což působí zvláštně a rušivě. Stoletý stařík je bohužel nepovedeným pokusem o evropského Forresta Gumpa, který se svému vzoru nedokáže vyrovnat, neboť se točí v kruhu, kdy sází celou dobu na stejné postupy a za celých 400 stran se nikam neposune. Přesto knihu nelze odstřelit úplně, neboť je z ní cítit zapálenost autora a upřímná snaha o rozveselení čtenářů, což je rozhodně sympatické, ale na mě to nefungovalo. Pro úplnost dodám, že autorova Analfabetka se mi velmi líbila.

DVDRadL
11.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha, zajímavý příběh, poutavě psaný, plný humoru. Výborná je taky audioverze této knihy.
Rozhodně doporučuji.

ydnac
11.03.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla hned jak vyšla a nikdy jsem se snad u žádné tolik nenasmála. Netřeba hledat proč, co a jak a jen se prostě uvolnit a pobavit:-)

lima123
10.03.2019 4 z 5

Celkom zábavné čítanie. Sto rokov života jednoduchého
muža plného cestovania, náhodných stretnutí a udalostí, ktoré ovplyvnili svet. Môže byť.

Anežka537
03.03.2019 2 z 5

Knihu jsem ani nedočetla. Musím uznat, že místy to bylo opravdu vtipné, ale pak už nic moc. Možná, že kdybych ještě chvilku vydržela, tak bych se více začetla. Ale nakonec jsem to vzdala a neplánuji se ke staříkovi vracet.

kara
02.03.2019 4 z 5

Dobře jsem se pobavila, kniha je z větší části zábavná, ale jsou v ní i nudnější pasáže, které jsem přeskakovala. Příjemná oddechovka, která neurazí.

koczanska
28.02.2019 3 z 5

Několikrát to tu už zaznělo - Forrest Gump. Ale svůj účel to splnilo. Chtěla jsem něco pro zasmání a tak jsem se smála. :)

dezorientovana
27.02.2019 5 z 5

Boží knížka na zlepšení nálady, plná komických postav a ještě komičtějších situací. Nestyděla jsem se smát nahlas i v MHD. Bohužel je mi líto filmového zpracování. Je pochopitelné, že film neobsáhne vše, ale tady se to podle mě nepovedlo nic. Film se líbí těm, co knihu nečetli. Proto knížku popadnou a začít číst.

pingu1
23.02.2019 3 z 5

Začátek pěkný, pak už tolik ne .... Místy jsem se zasmála, místy mi to přišlo dost přitažené za vlasy a nelogické. Na film jsem nešla a ke knížce se vracet nebudu ...