Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429979/bmid_stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna--43u-429979.png 4 7217 7217

Stoletý stařík série

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Panteon

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann , 2009

Kačaba79
08.07.2019 4 z 5

Knihu jsem četla se smíšenými pocity. Bavil mne útěk staříka a napjatě jsem čekala jak to dopadne. Co mne rušilo, byly kapitoly z minulosti. Přišlo mne to přitažené za vlasy, ale jako průlet dějinami dobrý. Jen bych příběhy oddělila.

Olava
08.07.2019 5 z 5

Knihu mi byla doporučena, protože je prý dobrá. Podle toho, jak se na mě otáčeli lidé v autobuse musím říct, že byla více než dobrá. Takhle jsem se u knihy dlouho nenasmála. Někomu přijde absurdita příběhu už moc, ale mně to tehdy neuvěřitelně sedlo.
Vřele doporučuji.

mgeisselreiter
07.07.2019 5 z 5

Opravdu povedená kniha, kde do sebe vše krásně zapadá, výborně se čte a ani chvíli nenudí. Příběh je skvěle vystavěn, nejen současná linie, ale i celý život staříka (i když jsem si zpočátku říkal, že to mohl autor vypustit, opak je pravdou). Ta historická linie má i tak trochu vzdělávací cíl, ale humornou nenásilnou formou. 90% a 5*, 7. 7. 2019.

bramborik4
04.07.2019 5 z 5

Originální a inteligentní humor, k tomu propracovaný příběh - to jsou podle mě hlavní přednosti této knihy. Bála jsem se, že to bude tak trochu kopie Forresta Gumpa, jak jsem se kdesi dříve dočetla, ale obavy se nepotvrdily. ????

Domča153
02.07.2019 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou před 5 lety. Předtím jsem o ni nikdy neslyšela. Bavila mě a četla se skvěle musím ale říct že od té doby jsem na ni slyšela přehnané chvalozpěvy tudíž když jsem se k ní opět dostala čekala jsem strašně moc a už tomu chybělo to čisté čtení a bylo zde jen “tak a musí se mi to líbit” zkazilo mi to celkový dějem. Přesto knihu musím hodnotit plným počtem. Protože napoprvé se mi opravdu líbila.

AlčaH
29.06.2019 5 z 5

Kniha o bláznivých dobrodružstvích a neuvěřitelném životě stoletého staříka Alana, který se mihnul v pozadí všech důležitých událostí 20. století, se mi velmi líbila. Četla se lehce a byla zábavná, mnohokrát jsem se u ní nahlas rozesmála. Způsob vyprávění, který autor zvolil - střídání přítomnosti a minulosti - mi přišel osvěžující a neměla jsem problém se v celém příběhu orientovat. Těšila jsem se na každou kapitolu a na to, co ten bláznivý Švéd zase vyvede. Podobnost s Forrestem Gumpem je očividná, ale vůbec mi to nevadilo. Vzhledem k některým zdejším komentářům jsem došla k závěru, že kniha je vhodná především pro ty, kteří umí nebrat život až tak vážně . :) :) Každopádně se určitě chystám i na další knihy autora - v prvé řadě na Analfabetku, která uměla počítat.

Kulturnice
22.06.2019 3 z 5

Četlo se dobře, sled nejneuvěřitelnějších událostí, zapadalo to do sebe pěkně, absurdní, jako život dokáže být. Ale podruhé bych po knize už nesáhla. Film mne nenadchl.

Lucie_1986
21.06.2019 3 z 5

Na knihu jsem byla moc zvedava, zvlaste po precteni nekterych komentaru tady, jak je vtipna apod. Ja nevim... Cekala jsem asi vic. Shrnula bych to tak, ze kniha byla vcelku blbost, ale kupodivu jsem ji docetla :-D Coz se mi u knizek, ktere me nezaujmou, nestava. Pribeh byl vtipny, to ano, ale casto pritazeny za vlasy. Ale bavilo me dovidat se, jak dej bude pokracovat. Co me ale velmi rusilo byly kapitoly na preskacku. Tedy to, ze jedna kapitola byla ze soucasneho zivota, druha z minulosti hl. hrdiny. Jak kdybych cetla dve ruzne knihy a to me hodne nebavilo. Takze celkem se dalo, ale do dalsi autorovy knihy se nepustim.

Mininka
20.06.2019 odpad!

Nezaujala, nemohla jsem ji ani dočíst.... Možná někdy ji dám třeba ještě šanci?

š.m.i.k
13.06.2019 2 z 5

Mnohem víc se mi líbila Analfabetka. Tady už bylo moc politiky a to mě nebavilo. Do dalšího "staříka" už se pravděpodobně nepustím...

Popko
13.06.2019 1 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala, misty jsem ji chtěla odložit. Autorovi dám za nějaký čas jestě šanci a zkusím si prečíst Analfabetku.

Mufa
10.06.2019 4 z 5

Originální námět (i když trochu ve stylu Forrest Gump). Oceňuji humor, pobavila mě. A oceňuji i návaznost (i když pro někoho možná nesmyslnou a slátanou). Jedna z mála knih, ke které se časem s klidem vrátím

Nočnípták
08.06.2019 5 z 5

Někdy před rokem jsem zde psala komentář, teď musím napsat znovu. Nic se nezměnilo, pořád mě Allan fascinuje. Jenom po přečtení některých komentářů mám pocit, že jsem četla úplně jinou knihu než kritizující čtenáři. Nikdy se nemůže nějaká kniha líbit všem, to prostě není možné. Co mě zaráží je, že se humor této knihy líbil tolika ženám, když muži stále opakují, že ženy nemají smysl pro humor. A také, že největšími kritiky jsou zde muži. Zajímavé.Takže za mne - parádní oddechovka.

Je tak, jak je a bude tak, jak bude

Ještě musím napsat, že mě skoro mrzí, že se do škol tenhle "škvár" /jak píše mira.I / nejspíš nedostane. Proto už netrpělivě čekám, až za dva, tři roky knížku předložím vnučce a postupem let i ostatním vnoučatům. O tenhle humor a nadsázku je přece nemohu připravit.

mira.l
08.06.2019 odpad!

Papír snese všechno, že ano?
Pokud se nepletu, toto je první kniha, kterou jsem s celkem čistým svědomím ohodnotil odpadem.

Naprosto nesmyslná, nesourodá překombinovaná slátanina všeho možného, "vyšperkovaná" nemálo jadrnými výrazy a "humorem" z větší části nevtipným (aspoň pro mě), z části nechutným, který může trochu připomínat humor cimrmanovský nebo Šimko-Grossmanovský, ale ten byl užíván v míře únosné a byl humorný. Tohle působí dojmem, že se autor tak vehementně snažil nacpat do jedné knihy co nejvíc "humoru", akce a historických politických událostí, až .... až z toho vylezlo tohle. Možná, kdyby se to drželo jen "současné" časové linie opravdu stoletého starce, který zmizí z domova důchodců a bylo to o polovinu kratší, tak i když i tahle linie je neuvěřitelně nereálná, pitomá a překombinovaná, tak bych snad nějakou hvězdičku dal, ale ty kapitoly z minulosti, protkané až neuvěřitelným množstvím politiky a politiků všech možných státních zřízení ze všech konců světa, ty mě fakt nebavily už vůbec a poslaly to do odpadu definitivně. Jestli v tom bylo nějaké hlubší (anti)politické poselství, tak lituji, já ho neobjevil, politika mě nikdy nezajímala.

Ne, opravdu nechápu zdejší hodnocení 80% plus, stejně jako nechápu to množství povětšinou čtyř a pětihvězdičkových komentářů. Od nějaké 150. strany už to bylo čiré utrpení, které jsem neukončil předčasně a nehodil to proti zdi jen proto, že nemám ve zvyku rozečtenou knihu nedočíst a taky proto, že ta knížka (naštěstí!!) nebyla moje. Nicméně s každou další stranou, potažmo kapitolou ve mně k téhle knize rostl odpor.
Neskutečná sračka. Doufám jen v to, že se lidstvo nedostane až tak daleko, že by se o tomhle škváru jednou učily děti ve škole.

ferda16
05.06.2019 5 z 5

Pro mě naprosto jiný způsob vyprávění, než na který jsem zvyklá. Trochu jsem se obávala severského autora. Ale originální a drsný humor autora mě dostal. Absurdita a gradace příběhu byla nezapomenutelná. Rozhodně doporučuji - jako oddychovku. :)

elotriel
03.06.2019 4 z 5

Zajímavá myšlenka i zápletka, kniha je psaná čtivým způsobem. Ale jsem na tom stejně jako hlavní hrdina - nemám ráda politiku a nebavila mne místa, kde byla popisovaná politická situace v různých zemích.

zvonare
01.06.2019 5 z 5

Kniha, kterou miluju. Když jsem ji poprvé četl v Bulharsku na pláži jako e-book, nahlas jsem se smál, tak se po mě lidé otáčeli. A dobrý je i film.

jprst
30.05.2019 1 z 5

Tady jsem šáhnul úplně vedle a navíc obdivuji ty, kteří pochopili autorovu (hlubokou) myšlenku.

Lutzka
30.05.2019 3 z 5

Absurdita a originální, někomu může vyhovovat, někomu ne. V každém případě je to "něco trochu jiného". Hodnotím tak na 70%.

Luciska13
27.05.2019 4 z 5

Naprosto originální humor autora, který opravdu nemá obdoby, jsem si ihned oblíbila. Neskutečnost příběhu měla své kouzlo, ale místy to bylo i na mě moc, proto ta hvězdička dolů. Určitě si ale přečtu další knihy od autora.