Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429979/bmid_stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna--43u-429979.png 4 7217 7217

Stoletý stařík série

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Panteon

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann , 2009

denny276
27.08.2019 5 z 5

Stařík mě prostě baví. Kniha se mi cetla lehce a rychle. Brala jsem ji s nadhledem
a nasmála jsem se u ní.

grizlinka
13.08.2019 5 z 5

Mně se kniha moc líbila, nemohla jsem se odtrhnout. Velmi promyšleně zapadající příběh i když občas mi přišlo, že mu nemůže být sto, ale přinejmenším dvě stě let podle toho kolik toho stihnul :) Doporučuji k přečtení, jde opravdu o takového švédského Cimrmana, se kterým se nenudíte.

Maevie
12.08.2019 3 z 5

Než se mi Stoletý stařík dostal konečně do rukou, kdekdo na něj pěl chválu. Bohužel jak už to tak s očekáváním bývá, když je velké, stane se spíše nenaplněným. Stoletý stařík je určitě humorná kniha, která pobaví, akorát autorův výklad historie a politické pletky hlavního hrdiny jsou o stupeň lepší než primární příběh.

Šnek86
09.08.2019 3 z 5

Takový švédský Forest Gump, nebo mix Švejka a Járy Cimrmana dohromady.Putovaní stoletého páprdy, který už nechce tvrdnout v důchoďáku a chce si ještě něco užít a vypít.Děj plyne v celku příjemně, najdou se i vtipné momenty.Je cítit bezstarostnost a pocit, že nikdy není na nic pozdě, když se chce.Vyplatí se počkat si na konec.

Iluska85
09.08.2019 5 z 5

Moc pěkně napsané, inteligentně řekla bych. Kniha mě i pobavila.

Petja
07.08.2019 5 z 5

Takový severský Forest Gump, poslouchala jsem jako audioknihu v podání Martina Stránského při vánočním úklidu a opravdu dobře jsem se bavila. Je neuvěřitelné, jak je děj do detailu promyšlený na pozadí historických událostí a všechno do sebe krásně zapadne.

Aurorita
06.08.2019 2 z 5

Konečně jsem tuto knihu "dočetla" a mé pocity jsou z ní všelijaké. Knihu jsem dočetla poctivě do nějaké dvousté strany, druhou polovinu knihy jsem už přeskakovala pasáže z minulosti, které mě absolutně nebavily a přišly mi hodně přitažené za vlasy. Linka ze současnosti byla dle mého názoru o něco lepší, nicméně i tak jsem knihu asi deset stran před koncem odložila, bylo mi úplně jedno, jak to s postavami dopadne.
Další knihy od autora číst určitě nehodlám, jeho styl vyprávění a rádoby humoru mi prostě nesedl.

hanča78
06.08.2019 5 z 5

Stoletý stařík nezklamal. Výborný je i film :)

cloudyyy
02.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila! Byla vtipná a čtivá. Všechny postavy byly skvělé, ale Alan se Soňou byli nejlepší. Zajímavé bylo, že ačkoli Alan nechtěl, tak vždy ovlivnil významné historické události.

vendysantos
01.08.2019 5 z 5

Naprosto odzbrojující, dokonalý humor, ironie a absurdita!
Stoletý stařík mě velmi pozitivně překvapil! Kniha mě bavila od samého začátku až do poslední stránky. Miluji humor a ironii a Stoletý stařík mi vyhovoval ve všech směrech. Jednak jsem se opravdu pobavila, jednak si připomněla historii, i když téměř se scifi prvky. Alan Karlsson je frajer. Jen mě mrzí, že za 100 let neměl přítelkyni, manželku ani děti. Ve sto letech se oženil a měl poprvé styk s pětaosmdesátiletou ženou. Skvělé a bláznivé! :D Chystám se sice i na druhý díl, ale obávám se, že tomu prvnímu se nemůže vyrovnat. Vždyť tento díl vypráví o Alanově životě, o sto letech plných dobrodružství, setkání s prezidenty, diktátory, agenty, co může být zajímavějšího?

lenny_prague
28.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, ke které jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda! Takhle mě už dlouho nic nenadchlo. Perfektní příběh, u kterého jsem se nasmála. Možná jen některé vzpomínkové části byly zbytečně moc zdlouhavé. Od Johanssona to byla moje první přečtená kniha a určitě ne poslední :)

Suzynka29
27.07.2019 5 z 5

Knížka mě bavila hned od samého začátku (a to se moc často nestává). Líbilo se mi jak se prolinala minulost se současnosti, dej se vždy ubíral jinam, než mě napadlo. Za mě proste jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Už se těším na druhy díl...

mag097
24.07.2019 2 z 5

Od knížky jsem měla velké očekávání a bohužel mě zklamala. Samotný příběh je dobrý, ale jakmile začne být knížka více popletená pasáže i z minulosti, které jsou poměrně zamotane, musí se člověk ke čtení premahat. Tato kniha mi bohužel moc nesedla.

kachnat
24.07.2019 4 z 5

Zase až tak mě tato kniha nedostala. Některé pasáže mi přišly zbytečné. Samozřejmě, každý máme svůj šálek kávy. Ale já osobně se do pokračování pouštět nebudu.

Kami97
18.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, ke které jsem se dostala díky dobrým recenzím od známých. Velmi mě bavila, hlavně kapitoly z minulosti. Bylo až k neuvěření, kolik toho Alan za svůj život dokázal prožít a z čeho se zvládl vymotat. Hodně mě pobavilo finální rozlousknutí ztraceného staříka a jeho skupinky - hlavně věta: "No, mrtvý ještě nejsem, ale jsem už docela starý, tak že by se ten mrtvolný pach už začal uvolňovat ze mě ?"

lencin
18.07.2019 4 z 5

To bylo milé a absurdní. Zasmála jsem se dosytosti.

Lenny.cka
16.07.2019 5 z 5

Skvělá knížka!!

Frupet
14.07.2019 4 z 5

Stoletý stařík je pro mě něco mezi Cimrmanem a Švejkem. Všude byl, všechno zažil, ze všeho se vymotal a všechno přežil.

jessie01
13.07.2019 3 z 5

Kniha mě příliš nenadchla. Do příběhu jsem se chvíli dostávala, nakonec se mi i vcelku líbil, až na ty kapitoly o minulosti, ty byly dost přetažené za vlasy a vůbec mě nebavily. Ale byla to aspoň změna od mých obvyklých knih.

Amolein
12.07.2019 5 z 5

Skvělé, vynikající!!! Stoletý stařík, ač se snaží vyhnout politice, protože ho vlastně vůbec nezajímá, je zatažen do všech významných událostí světové politiky 20. století. Během svého života se setkává s prezidentem Trumanem, generálem Francem, diktátory Stalinem a Kim Čong-ilem a mnoha dalšími nejen politiky ale i významnými vědci. Je to on, kdo pomohl vytvořit atomovou bombu SSSR i USA, kdo zabránil atentátu na Churchilla, kdo utekl z gulagu ve Vladivostoku, bojoval ve španělské občanské válce, v čínské občanské válce a ovlivnil i korejskou válku. Zkrátka je toho mnoho, co Alan do svých 100 let zažil.
Román vypráví jeho příběhy velmi svižně bez zbytečného opisu událostí a díky střídání vyprávěcích rovin máte pocit, že se skoro nezastavíte.
Hlavní dějové roviny jsou dvě: Alanova minulost a příběh, který se stal, když vylezl z okna a zmizel. Druhá linie vypráví detektivní a absurdní příběh o únosu kufru plném peněz. I ta je vyprávěna z několika pohledů: Alan, detektiv, gangsteři.
Vymyslet takto absurdní a přitom velmi fungující příběh je opravdu obdivuhodné, a proto před autorem knihy smekám a určitě mě přitáhl k četbě i svých dalších knih.