Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429979/bmid_stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna--43u-429979.png 4 7217 7217

Stoletý stařík série

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Panteon

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann , 2009

MP17
05.11.2019 3 z 5

Není to zas taková řacha, jak jsem dle ohlasů a hodnocení zde očekával. Obě dvě časové linky jdou v opačném směru - ta aktuální je velmi zábavná na začátku a postupně ztrácí na zajímavosti, naopak ta vzpomínková se stává postupně víc zábavnou. Bohužel ale ani na chvilku mě kniha nepohltila nadobro, nikdy se mi nestalo, že bych bojoval s klížícími se očními víčky, jen abych mohl zůstat vzhůru a pořád si číst a číst. Proto nemohu hodnotit jinak.

mataj
04.11.2019 5 z 5

Pohodová, bláznivá a zábavná kniha o útěku staříka z domova důchodců ale také o jeho předešlém šíleném životě. Allan nikdy nic moc neřešil a vše bral s klidem. "Všechno je tak, jak je, a bude tak, jak bude".

TinaBookBlog
29.10.2019 5 z 5

Velice povedené! Vtipné, příjemné, odpočinkové čtení, které dokáže zvednout náladu. Věřím tomu, že se jako já nebudete v žádné části knihy nudit. Určitě doporučuji!

KaMal
29.10.2019 5 z 5

Hlavní hrdina Alan je frajer, i když je mu sto let, a z jeho přístupu k životu bychom si všichni mohli vzít příklad. Ale nejvíc mě baví jazyk, jakým je kniha (i ostatní autorovy knihy) napsaná!!! Díky vrstvení náhodných až absurdních situací komentovanému obyčejným, popisným jazykem působí příběh zcela důvěryhodně a realisticky. A třeba se i stal :-)

avi8
24.10.2019 5 z 5

Super kniha , hezký příběh .

MaryAllen
22.10.2019 5 z 5

Od začátku do konce jsem se smála a smála, často i nahlas. Spisovatel má skvělý smysl pro humor. Těším se na pokračování

mazlak
11.10.2019 4 z 5

Tak jsem se trochu zasmál, ale děj se střídá minulost se součastností, což mi tentokrát vůbec nesedělo.

Andrew21
07.10.2019 5 z 5

Jde o jednu z těch knih, které vám zvednou náladu i v nejhorším dnu. Knihu jsem přečetl téměř najednou (kvůli škole) a mohu jí pouze doporučit všem co se chtějí zasmát. Autor nám dokázal že i historii lze popsat tak aby se člověk usmál. Za mne jasných pět hvězdo tom není pochyb.

Erudite
04.10.2019 4 z 5

Jde o takovou tu knihu, kterou přečtete jedním dechem, ale zároveň vám nikdy nedojde dech napětím - jste v klidu, v pohodě, užíváte si každou stránku s nadhledem stoletého staříka (který je taky v klidu a v pohodě).

skok01
02.10.2019 5 z 5

Vtipná milá kniha, od které se nedá odtrhnout.

Margherita_N
01.10.2019 5 z 5

Je to skvěle bláznivý. Šokující humor, kterýmu se musíte smát, absurdní situace, nad kterýma budete sice kroutit hlavou, ale všechny účastníky si zamilujete. Stařík Alan prožil neobyčejnej život, přimotal se ke všemu, ovlivnil dějiny po celém světě. A ani ve sto letech si nedá pokoj. :)

tyjá
27.09.2019 4 z 5

Příběh Alana mi dodal víru, že život nemusí být jen stereotyp.

verculka
27.09.2019 5 z 5

Odpočinková kniha, se kterou se nenudíte a čtete jí jedným dychem. Už dlouho jsem se tak nezasmála u nějaké knihy, jako ted. Nešlo se od ní odtrhnout a četla se vlastně sama. Jsem zvědavá na další knihy od autora.

TomHr
24.09.2019 5 z 5

Vůbec se nedivím popularitě téhle knihy, asi nejen v mé sociální bublině se stala během chvilky fenoménem. Nový a nesmírně sympatický Forrest Gump bezděky zažívá eskapády, které bychom po stých narozeninách nečekali. Všecko je to kořeněné jemným humorem a hezky to do sebe zapadá, autor servíruje dějové zvraty s lehkostí a čtenář má pocit, že "jasně, tohleto se přece běžně stává". A navíc, coby fanda novodobých dějin, jsem si užil i ty historické vsuvky.
Na okraj: když se povede knížka, film zpravidla nestojí za moc. Ale i zfilmovaný Stoletý stařík je príma.

elfinkaa97
24.09.2019 3 z 5

Bylo to takové zajímavé dobrodružství. Čtenář by měl mít určitě nějaké znalosti o historii 20. století, aby mu došly narážky a pobavil se tak, jak nejspíš autor zamýšlel. Příjemná oddechovka, nicméně znovu bych po ní už asi nesáhla.

TerkaJK
22.09.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá, nadchla mě a hlavně jsem neměla chuť přestat. Chvílemi jsme sama přemýšlela, když jsem neměla knihu u sebe, co zase ten stoletý stařík vyvede...????
Pěkné, čtivé a hlavně zábavné. U jiné knihy jsem se takhle v autobuse nezasmala...

oněg_evženin
20.09.2019 5 z 5

První kniha tohoto autora na kterou jsem narazil zapříčinila smutek z toho, že jsem si od něj nemohl již nic dalšího přečíst jednoduše proto, že zatím nic jiného nenapsal. Jak však víme, časem to napravil. Z Jonassona se stal během několika dnů jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů a popravdě jsem to vůbec nečekal. Celá ta anabáze starého Alana má v sobě tolik epična, že by se při troše fantazie dala srovnat s Tolkienovým Hobitem. A on vlastně ani ten motiv není tak principielně rozdílný. Známé srovnání s F. Gumpem také není od věci. Pro kvality této knihy jsou však všechna srovnání nepodstatná. Je to zkrátka skvělý příběh, skvěle napsaný. S vtipností bych to však nepřeháněl, protože záchvaty smíchu jsem počas čtení nezažil, ale jemný úsměv a prachobyčejný dobrý pocit naopak mnohokrát, téměř bez přestávky. Kniha tedy rozhodně stojí za to a pokud ji přeci jen vynecháte, tak není třeba zoufat, protože stejně všechno je tak, jak je a bude tak, jak bude.

Jessybelle
18.09.2019 4 z 5

Pobavila jsem se a zasmála, i něco historie tam bylo. Soňa neměla chybu...
A vymyslet to určitě nebylo jednoduché, jsem zvědavá na další knihy.

Morgothal
18.09.2019 5 z 5

Film jsem neviděl, předem jsem o knize nebo příběhu toho moc nevěděl, takže jsem nebyl postižen přehnaným očekáváním. Věděl jsem, že by mělo jít o něco vtipného, odlehčeného. To kniha splňuje do puntíku. Vtipné situace a scény. Bavil mě jak příběh ze "současnosti", tak návraty do minulosti. Konec se mi zdál trochu ukvapený/ustřižený, jakoby to chtěl mít autor už za sebou. Určitě se podívám po pokračování a případně i na jiné knihy autora.

Sazinek
27.08.2019 2 z 5

Nemám ráda historické knihy, ale když se od toho odprostím četlo se to pěkně. Film jsem neviděla a nezajímá mne. Jediné co mě v průběhu knihy štvalo, bylo, to, že stařík vždy se skamarádil s vysoce postavenými v dané zemi. Na konci jsem čekala smrt, ale opět ani to ne.. pokračování knihy číst nebudu.