Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429979/bmid_stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna--43u-429979.png 4 7297 7297

Stoletý stařík série

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Panteon

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Gwendelína
12.09.2017 5 z 5

Vtipná a pohodová kniha, která, navzdory se všemu, co v sobě ukrývá, dokáže vypořádat se situacemi s humorem a noblesou. Vřele doporučuji:-)

St. Jimmy
11.09.2017 5 z 5

Knihu jsem dostal darem k narozeninám a upřímně, četbu jsem poměrně odkládal. Říkal jsem si, co asi zajímavýho může dělat stoletý stařík? Nemohl jsem se však mýlit víc. Kniha je neskutečně zábavná, čtivá a Alanův smysl pro humor, optimismus a hlášky mi budou chybět. Autor má navíc neskutečnou schopnost vymotat se s elegancí i z těch nejsložitějších a nejšílenějších zápletek - což oceňuju, protože situace, do kterých se Alan dostává, by vystačily snad na několik lidských životů. Perfekt.

Tomas@S
07.09.2017 4 z 5

Vzhledem k tomu, ze tato kniha zrejme je/byla veliky ctenarsky hit a dokonce podle ni byl natocen nedavno film, tyto skutecnosti mne spise od zameru ji precist odrazovaly. Presto, kdyz jsem na ni nedavno narazil v knihovne, jsem se odhodlal a ve vysledku nelitoval. O obsahu jsem predem nevedel vubec nic, jen podle nazvu jsem tak odhadoval o cem to asi tak bude. Po precteni nekolika stran jsem pochopil, ze to je vlaste obdoba Forresta Gumpa a uz jsem vedel, co od celeho pribehu muzu ocekavat. To bylo trochu zklamani, vzhledem k tomu, jak zahadny je nazev knihy. Nicmene, cte se velmi dobre, je to velmi lehke cteni, a casto zminovane nudne politicko-historicke pasaze mi prisly docela zabavne. No vypada to, ze se Paul Johnson pri psani dejin 20. stoleti zcela zmylil :-) Jsem zvedavy na film, co vsechno z knihy tam bude.

poter
06.09.2017

Další suprová knížka,která mně zaujala svým zvlášním smyslem pro humor,syrovostí a lidskostí.Vzácně jsme se shodli i s manželem ,který má naprosto jiný vkus,že je to super příběh

111moni
31.08.2017 5 z 5

Tuto knihu mám ráda, to jak Alan bere svůj život jako povinnou účast kamkoli jej to zavede s kýmkoli se setká, s jakou lehkostí dělá, co umí vyhazuje věci do povětří.A po útěku z domova v tom pokračuje, nachází přítele, prchá a dělá to, co musí , co zbývá 100letému - trochu žít :-) Je to kniha, kdy se člověk proplétá dějinami, setkává se se státníky a přitom si užívá každou stránku.

Kitty
26.08.2017 5 z 5

Po necelém roce jí čtu znovu. Považuji knihu za jednu z nejlepších, co jsem za poslední dobu přečetla. Taková kombinace "Forres Gumpa" a Cimrmanna. Kniha srší vtipem jemného a i hrubého, má spád a hlavně jsou braburně řešeny náhody setkávání s osobnostmi dějin. Mám ji i jako MP3 (Martin Stránský) a poslouchám na kole, v autě a kde je myšlenkový "prostoj" :)
Doporučuji!

rodak
24.08.2017 3 z 5

Tak jsem se pousmál párkrát a jen v příběhu staříka a jeho přátel.Jinak ta politická půlka knihy...

helusa2
22.08.2017 5 z 5

Výborná zábava :-) Dvakrát jsem viděla i film, kniha mi ale přišla ještě lepší - posloucháno audio v podání Martina Stránského - úžasné.

Susan94
16.08.2017 3 z 5

Dlouho jsem odkládala čtení této knihy. Když se děda dostane z domova, vtipně získá plno peněz a začne prožívat zajímavé chvilky, tam se člověk při čtení dostane hned. Druhá část kniha, už pro mě byla docela oříšek. K tomu tu máme retrospektivu, která je přeplněná politickými ideologiemi. Celkový styl psaní, pro mě byl hůře čitelný, a to celkový dojem z knihy trochu kazí. Zase jednou kdy film je mnohem lepší než kniha.

AgnessN.R.
15.08.2017 5 z 5

Když prožívám veselé chvíle v knihách někdy se začnu divně usmívat nebo se rovnou smát a každý, kdo tuhle knížku nečetl, tak se na mě dívá jako na blázinka:) Knížka je krásná, někde trochu přitažená za vlasy, ale to je osobitý styl tohoto díla. Takže za mě: smějte se dál s touhle knížkou!!!:)

ufounek173
14.08.2017 5 z 5

Tak mě se kniha líbila a nejvíc to vyprávění z jeho života,takový druhý Forrest Gump,zkoukla jsem i film,ale tam nebyl dobře vykreslený ten jeho život a ten mě vlastně bavil asi nejvíc.Takže knížka super,film nic moc.

Tucaka
12.08.2017 3 z 5

Mám trochu smíšené pocity. Chvílemi byla kniha čtivá a chvílemi jsem se musela nutit do čtení.

kyticka152
02.08.2017 3 z 5

Vlastně ani nevím, co bych ke knížce měla napsat. Pravděpodobně jsem měla moc velká očekávání, a tak jsem byla nakonec z knihy trochu zklamaná. Ale bylo to příjemné počtení na letní dny.

ecila13
01.08.2017 3 z 5

Trochu rozporuplné pocity. U některých pasáží jsem se nudila, u jiných jsem nahlas vyprskla smíchy. Pohodové letní čtení k vodě.

kaja5622
30.07.2017 5 z 5

příběh Járy Cimrmana v zahraničním vydání

sejdrina
29.07.2017 3 z 5

Já tedy nevím, ale po chvalozpěvech na ní jsem nějak čekala něco víc. Upřímně mě ta historická linka příliš nebavila - furt jen samá politika, takže jsem místy přeskakovala. Po dočtení musím říct, že je to takové hodně přefabulované, ale budiž. Jsou horší knížky, ale i lepší, ale za mě zklamání, znovu bych ji už znovu v žádném případě nečetla.

Marbo
25.07.2017 3 z 5

Severská literatura frčí a zatím jde mimo mne. Až teď mi přítelkyně koupila tuto knihu a já se s chutí začetl. Popravdě jsem byl relativně mile překvapen, chvalozpěvy Staříka vynášely do nebes a dokážu si představit, že pokud někomu humor sedne, že se připojí. Já však měl problém s "historickou" linkou knihy, přišlo mi, že autor příliš tlačí na pilu - kdybych chtěl být hodně zlý řeknu, že celá historická linka vznikla jen kvůli povedené 25. kapitole.
Oddychová letní literatura, nic víc, nic míň.

Jane100
23.07.2017 4 z 5

Vtipné, milé, povedené. I když oproti Analfabetce musím ubrat jednu hvězdičku, protože kniha byla trošku (ale opravdu jen trošku) slabší. Líbilo se mi, jaký ten ,,gangster'', kterému ten kufr patřil, bylo pako :-)

darion
22.07.2017 5 z 5

Budu myslet pozitivně, tím se problém zmenší možná i o víc jak o tunu :-))) Vtipně a svěže napsaná kniha... když se Alan s Herbertem potkali u Kima s Maem, říkala jsem si sice, jestli už to fakt není příliš přitažené za vlasy, ale nakonec jsem to autorovi v zájmu pokračování příběhu odpustila :-))) Bylo by škoda knihu odložit a nedočíst se upravené verze událostí, kterou vyslechli Aronsson s Ranelidem...

kelve
20.07.2017 5 z 5

Velice pěkná kniha. Jedna z mála u kterých jsem se smála nahlas.