Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7295 7295

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

reluisante
08.09.2014 5 z 5

Hodně dlouho jsem se u knížky takhle dobře nepobavila. Perfektní čtení doprovázené hlasitými záchvaty smíchu. Alan Emanuel Karlsson je dokonalá postava a rozhodně můžu jeho životní příběh doporučit, stojí to za to! :)

Kate.S
08.09.2014 5 z 5

Před knihou, jsem nejprve prohlédla recenze, týkající se právě tohoto díla od švédského autora Jonase Jonassona. Nebyla jsem si však jistá, zda se mám do Staříka pustit, protože ne všechny recenze byly kladné. Nakonec jsem se však rozhodla, že tomu dám šanci a udělám si o knize vlastní obrázek. A musím říct, že jsem ráda, že jsem tak učinila. Tato kniha je opravdu skvěle napsaná. Je zajímavá a vtipná zároveň. Nejvíce se mi však líbilo, jak tento Alan ovlivnil téměř všechny významné historické události. Podle mého názoru je to skvělý nápad. Harry Truman, Stalin, Kim Ir-sen… opravdu zajímavé osobnosti a dobře vymyšlený příběh. Kniha se čte také velmi snadno, jazyk je poměrně jednoduchý a zábavný zároveň. Stránky ubíhaly, ani nevím jak, takže za mě má Jonasson velké plus. Jen tak dál!

lucin_a
07.09.2014 3 z 5

Kniha zaujala, rozhodně se těším až uvidím film. Nicméně v této době mě téma války a jaderných zbraní nepřijde extra k popukání.

kamibe
05.09.2014 2 z 5

Je opravdu zvláštní - a zajímavé - jak jsme různí. Knihu jsem dočetla, ale nemohu sdílet všeobecné nadšení, které ji provází. Moje hodnocení knihy oproti jiným je nízké. Což samozřejmě nesnižuje její hodnotu v očích vás, kterým se tolik líbí. Mně osobně autorův styl nesednul.
Vzápětí se však objevila další kniha podobného ražení - Himmlerova kuchařka. Ta je dokonce stopětiletá! Jako kdyby si lidi potřebovali nějak shrnout celé to minulé století!

Domuly
03.09.2014 4 z 5

Jelikož jsem viděla kousek filmu a moc mě nebavil, tak jsem od knihy moc neočekávala. Můžu ale říct, že jsem jedním slovem nadšená! Autorův styl psaní je super. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale zhruba po 150 stranách jsem se pokaždé těšila, až ke staříkovi zasednu znovu. Musím říct, že mě bavily více kapitoly z Alanovi minulosti. Knížka je velice vtipně napsaná, moc často se mi nestává, že se nahlas zasměji. Vřele doporučuji, myslím, že hlavní hrdina okouzlí každého.

fruitbueno
03.09.2014 4 z 5

Bravo! Vyprávěnka setsakra vtipná, zamotaná (to "nabalování" spolupachatelů/spolupracovníků mě bavilo) a taková, jaká měla být. Jen možná škoda těch obšírných historických pasáží, děj to strašně hodně zpomalovalo...

adorjas
02.09.2014 4 z 5

Inteligentný, čierny humor- tak by som tú knihu opísala, a ešte by som dodala, že život dokáže byť niekedy ironický :) Odporúčam :)

Meri26
02.09.2014 5 z 5

Výborná kniha, ktorá sa dá prečítať na posedenie. Vtipné situácie, vtipne komentované. Veľmi dobrý prehľad histórie. :-)

Denisqa
01.09.2014 3 z 5

Bohužel musím přiznat, že jsem serverským autorům nepřišla na chuť. Nápad docela dobrý, ale rádoby vtipné historky mě neoslnily. Nepřišlo mi to vtipné a některé pasáže byly velmi zdlouhavé. Ale rozhodně to nikomu nechci hanit - každý má prostě radši jiný styl psaní :)

Katy007
30.08.2014 5 z 5

Skvělá knížka se ksvělou hlavní postavou. Alan Karlsson mě prostě bavil od začátku do konce. Všem doporučuji a těším se na Analfabetku :)

Jakeneg
29.08.2014 5 z 5

Kniha mě velmi pobavila, originální (tak trochu černý) humor, který tuto knihu doprovází celý příběh mě opravdu pobavil. Několikrát jsem se přistihl, jak se hlasitě směji. Jakési moudro lidí starší generace je opravdu nadčasové.....podle mého názoru po dlouhé době kniha, která opravdu stojí za to. Dávám 5 hvězd..:D

Yorika
28.08.2014 4 z 5

Kniha mi trochu připomíná Není vždycky jen kaviár od Simmela ale příběh staříka je mnohem vtipnější a neuvěřitelnější.Kniha mě ohromně bavila a člověk musí jen žasnout nad autorovou fantazií.

Sofie45
27.08.2014 5 z 5

Prázdniny mým knihomolským vášním příliš prostoru (a také hlavně nálady no) nedopřávají, a tak se mi četba knihy poněkud protáhla...ale to je jedno.

Od knihy jsem měla velká očekávání, už po přečtení ukázky jsem měla pocit, že se bude jednat o něco naprosto skvělého. A z toho důvodu jsem se byla neskutečně natěšená, až se mi dostane do rukou a já se do ní plně pohltím.
Upřímně, prvních 100 stran mi to nakonec až tak skvělé nepřipadalo, sice mě ihned zaujal styl vyprávění a humor v knize obsažený, ale na pořádný "nářez" jsem si chvilku musela počkat. Ale jakmile se příběh rozjel na plné obrátky a já se nadchla pro Alanův životní příběh, který mě najednou neobyčejně bavil a poskytoval mi prostor pro uvolnění myšlenek...vždyť není nic lepšího, než se na chvíli ocitnout v kůži Alana a řídit se jeho prostým životním pravidlem "Všechno je tak, jak je, a bude tak, jak bude". Postupem času mě začal dostávat i příběh odehrávající se v knižní "současnosti".
Nevěřícně jsem kroutila hlavou nad absurdními situacemi, z kterých se Alan (a vedlejší postavy) dokázali ještě absurdnějším způsobem vyplést a uvědomovala si následně, že toto je přesně kniha mého gusta. Když se ještě vrátím k humoru, na kterém byla kniha z velké části posazená, sedl mi taktéž prostě dobře...ne li výborně. Byly sice stránky, nad kterými jsem se až tak nesmála, ale také spousta těch, u kterých jsem chytala záchvat smíchu.

Knihu můžu tedy zaručeně doporučit, jako bezvadná chytrá odpočinková kniha mi posloužila naprosto úžasných způsobem a já jsem zvědavá na filmové zpracování a druhou Jonassovu knihu :)

kissefka
27.08.2014

Super knížka

Styblice
26.08.2014 5 z 5

Zbožňuji Jonassonův humor! Knihu jsem četla vždy před spaním a snila jsem o pokračování. Alana jsem si hned oblíbila a s radostí četla jeho životní příběhy. Jsem zvědavá na Analofabetku, která uměla počítat :)

davaprd
25.08.2014 5 z 5

Velmi vtipné včetně hlášek.

kvarkan
24.08.2014 5 z 5

Vynikající kniha! Stoletý stařík mě bavil od začátku až do konce!

kika_
24.08.2014 4 z 5

Výborné a vtipné čtení :) .. Jediné co mi trochu vadilo, byla právě skutečnost, že se stařík v průběhu svého života osobně setká s tolika historickými osobnostmi. Tímhle ten příběh dle mého názoru ztratil na váze. Ale to je taková drobnost. Nemění to nic na tom, že kniha je opravdu vtipně napsaná, četla se mi dobře a můžu doporučit :) ...( Což nemůžu říct o filmu, ale to už je záležitost csfd :D )

Póžislava
23.08.2014 5 z 5

Veselé, čtivé, vtipné...co více si přát? Geniální. Film už mi přijde trošku slabší, ale dá se to.

MonisPop
22.08.2014 5 z 5

Nejvíce se mi líbilo propojení s historickými osobnostmi a celkově rozsah knihy a autorova fantazie.