Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7296 7296

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

ales matousek
29.10.2014 5 z 5

Knihu jsem měl přečtenou za pár dní. Velmi svižně vypravováno a závěr strhující. A už dlouho se mi nestalo, abych se u knihy smál nahlas, ale u této jsem se až řechtal!
Teď se chystám na Analfabetku, tak jsem opravdu zvědav.

Umělec
29.10.2014 5 z 5

Něco mezi Baronem Prášilem a Forrestem Gumpem ve švédském vydání... Ale má to fantazii, vtip, spád... Moc hezká knížka, kde všechno může být, ale i nemusí být pravda:-)

hanoule
26.10.2014 5 z 5

Výborná kniha...

Slanka
23.10.2014 5 z 5

geniální, geniální! Bavilo mě to, i když místama byly pasáže delší, ale vcelku jako celku bych dala klidně pěkných pět hvězd :-D
Chvílema jsem se řehtala jako blázen, úžasná odreagovací kniha, takhle po ránu...

Kattyka
17.10.2014 5 z 5

Výborná knižka na odreagovanie, vtipná, zábavná. Netreba v nej hľadať nič viac. :)

Jihorka
17.10.2014 3 z 5

Mám ráda humorné knihy. Na "Staříka jsem se velmi těšila. Pobavily mě dějová linie s útěkem až do okamžiku "odhalení" a dějová linie životního příběhu staříka, kdy jej doprovázel Herbert (důsledkům jeho nešikovnosti, zmatenosti a ztřeštěnosti jsem se zasmála i nahlas). Jinak zklamání. Nečekala jsem, že chvílemi se budu přemáhat, abych určité pasáže nepřeskočila. Absurdní humor mě zřejmě baví víc, když vychází z reálnějších okolností. Tady ale v převážné části nejde o humorně absurdní situace, ale děj je absurdní sám o sobě.

alsae
15.10.2014 4 z 5

Taková nepopsatelná knížka, která opravdu stojí za přečtení a hodně jsem se u ní zasmála:-)

jiri77
14.10.2014 3 z 5

Podle recenzí a hodnocení jsem se na knihu hodně těšil ale kniha nesplnila mé očekávání. Začátek knihy je podle mě nezáživný ,děj se mírně rozjede a dokonce jsem se i párkrát zasmál díky Herbertovi Einsteinovi který se stal mou nejoblíbenější postavou knihy a pak nastane konec kterému snad chybí vše. Neříkám že je to špatné čtení ale taková pecka to není. Hodně přeceňovaná kniha.

gabriela1817
13.10.2014 4 z 5

Pěkná kniha, čtivá a vtipná. Prolínání skutečných dějin s příběhem mě moc bavilo. A nevyzpytatelnost hlavního hrdiny taky. Jen to tempo mi malinko vadilo. Na začátku se dost dlouho všechno zamotávalo aby se na konci na můj vkus hodně rychle a jednoduše všechno skončilo. Nevím, to mi nějak nesedlo. Uvidíme co film . . .

Lenka.Vílka
12.10.2014 4 z 5

Jsem rada, ze jsem zacala s analfabetkou (ktera se mi nelibila), protoze ve me autor zanechal jen a pouze pozitivni dojmy pri cekani, s cim prijde priste (starik byl proste dokonaly)...smekam...

Sejber
10.10.2014 4 z 5

Skvělá knížka, která je velmi čtivá. V několika vyprávěných příbězích se čtenář dobře orientuje. Knížka je zábavná a navíc se dozvíte "pravdu" o zákulisí nejrůznějších historických událostí 20. století :-D.

Šárka_D
09.10.2014 4 z 5

Stoletý stařík rozhodně pobavil, ale ne tak, že bych se u něj přímo řezala smíchy. Autor vsadil spíš na sarkasmus a ironii, analogie s Forestem Gumpem je opravdu trefná - Alan prochází životem na pozadí velkých událostí světových dějin, a netušeně je ovlivňuje dost zásadním způsobem. Největší plus: knížka mě donutila dohledat si informace o historických postavách a událostech.

Fuksinka
09.10.2014 3 z 5

Zábavný mix Švejka, Forresta Gumpa a Cimrmana. Kdo má rád lehce absurdní humor, má kladný vztah k alkoholu a nevadí mu pár vulgarismů, jistě si u teto knihy odpočne a pobaví se.
Problém je, že na 400 stran má Stařík stále opakující se děj, jenom země a politická situace se mění. Od poslední třetiny už docela nudí, chybí tomu něco, co by vás přimělo zajímat se o to, jak to s Alanem dopadne, protože už to vlastně víte.
Stoletý stařík je dost přeceňovaná kniha, ale jako čtení do vlaku se mi osvědčila.
...Jmenuju se Dolary, sto tisíc dolarů! Promiňte mohl byste zopakovat vaše křestní jméno?....

aneta8565
07.10.2014

Po dlouhé době kniha, kterou jsem spolka jedním dechem!
Neuvěřitelné jak je kniha nepředvídatelná. V okamžiku kdy jsem si myslela, že to bude tak a tak tak jsem ve finále bylapřekvapená jak spisovatel dokázal vymyslet celý děj.
Určitě doporučuju jak staříka tak i Analfabetku co uměla počítat;)

trnucha
07.10.2014

Líbila se mi moc, postoj staříka k životu byl velmi jednoduchý a osvobozující, prostě "je jak je a bude jak bude". Beru si z toho poučení. Úžasná nadsázka, vtip a pohoda. Celkem jsem se nasmála.

punktruhlicka
05.10.2014 5 z 5

Strašně super knížka. Moc se mi líbilo prolínání minulosti a budoucnosti. Po přečtení jsem koukla i na film, ale knížka lepší :D .... Jsem ráda, že jsme to neudělala obráceně

danae1515
04.10.2014 5 z 5

Včera jsem dočetla, kniha má 398 stran, škoda, že není ještě alespoň jeden další díl. bude se mi po Alanovi stýskat.
Čím víc jsem se pročítala ke konci, tím vtipnější, zábavnější, poutavější. Ze začátku bylo více dějepisu, na mně naráz až moc, ale alespoň jsem si oprášila a rozšířila znalosti, ujasnila souvislosti.
Typ humoru naprosto pro mojí krevní skupinu, takových knih není v knihovně nikdy dost. Stařík je dítě narozené na šťastné planetě, je to takové dítě štěstěny, klikař, optimista, pohodář, vždy nad věcí. Vypíchla bych kapitolu, kde Kim Čong-il ověřuje u Stalina Alanovu totožnost. Neuvěřitelná klika.
Líbilo se mi i prolínání děje tehdy - nyní.
Příběh, zápletka, životní příběh, autorovi palec nahoru, klobouk dolů. Doporučuji k přečtení.

kurelka.j
04.10.2014 3 z 5

Byla to moje první " knižní komedie" a nevěděla jsem co od ní čekat. Knížka je, ale opravdu velmi zábavná a události, které se v ní odehrávají jsou zajímavé až překvapivé.Některé situace byly až moc nereálné, knížce to ale vůbec neuškodilo.
Rozhodně nedoporučuji se dívat na film, který je spíš parodií ke knížce.

Morkon
03.10.2014 5 z 5

Ja jsem nadsen. Tento typ humoru, kdy se hlavni predstavitel dostava do abdurdnich situaci mi sedi...

sBety
03.10.2014 5 z 5

Situační humor - *****
Místy byla kniha až moc velká pohádka, ale nakonec mi stejně bylo líto, že skončila. Chtělo by to víc Alanů Karlssonů v reálném životě!