Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7296 7296

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Patapuf
23.11.2014 4 z 5

Bylo to vtipné.... občas..... ale bylo to odlehčení a docela fantastický příběh..... když o tom člověk moc nepřemýšlí, tak je to parádní oddechové čtení....

MATY-sek
23.11.2014 5 z 5

Hodně dobře jsem se u této knihy pobavil. Několikrát jsem se "přistihnul" jak se od srdce a nahlas směju :o) Prostě to musím nic jiného než vřele doporučit. Myslím si, že teď před Vánocemi, je to i dobrý tip na dárek...

jitka7047
19.11.2014 2 z 5

tedy nic moc. Hrozně mi to připomíná knihu Malý velký muž, ale nesahá jí ani po kotníky.

Mako123123
19.11.2014 4 z 5

4,5 hviezdičky. Kniha bola dobrá, tešil som sa na ňu a nesklamala. Aj vtipné aj zaujímavé, občas tá retrospektíva Allanovho života bola jemne zdĺhavá, ale inak fajn. (pripomína mi to knihu /Nemusí byť vždycky kaviár/.http://www.databazeknih.cz/knihy/nemusi-byt-vzdycky-kaviar-1832 tiež také jemne zdĺhavé avšak sympatické putovanie životom hl. hrdiny.)

Mixy
15.11.2014 4 z 5

Zpočátku jsem se trochu nudila a vtipné hlášky mi připadaly spíše trapné. Přišlo mi, že se tam autor snaží za každou cenu ten vtip vtlačit, ale nějak se mu to nedaří. Ovšem vydržela jsem do poloviny knihy, kde se podle mého názoru děj více "rozjel" a já se začala bavit. Vtipné hlášky mi opravdu přišly vtipné a vše bylo, tak jak má být. Základní znalost historie je v tomto případě poměrně důležitá v souvislosti s některými hláškami.

horac
15.11.2014 5 z 5

Už dlouho jsem se u žádné knížky tak nepobavil.Vřela doporučuji.

schidlo
14.11.2014 4 z 5

Hodne dobra kniha. Rozhodne pobavila. Doporucuji precist a to pripadne i tem, co videli film (sam sem jej videl driv, nez sem cetl knihu).

Melic
12.11.2014 3 z 5

Čtení mě celkem bavilo, tu a tam jsme se tak pousmál (opravdu jsem se nasmál až u vyprávění státnímu zástupci). Vidím to mezi 3 a 4 hvězdy. Knížku můžu ale doporučit snad každému, pro málokoho by měla být vyloženě ztrátou času.

Layss
11.11.2014 5 z 5

Jedná se o velice diskutovanou knihu na různých sociálních stránkách a všude na ni byly dobré ohlasy. Tak jsem si řekla, že bych ráda věděla, proč zaujala. V podstatě jsem ji přečetla za dvě cesty vlakem a doma jsem knihu dokončila. Bavily mě obě dějové linie, ale nejlepší byl konec :D Také jsem se smála nahlas. Navíc historie mi třeba nikdy moc neříkala, ale toto bylo podáno tak zajímavou formou, že se cítím i v tomto směru obohacena.

palec
08.11.2014 5 z 5

Vynikající.Mě historická linie bavila zase víc.Ale nemám co vytknout.Mám rád vážná témata,ale nebýt takových oddechovek ,tak by mě to čtení už možná ani nebavilo.

dagsvob
07.11.2014 5 z 5

Souhlasím s uživatelem elcapitano. "Švejkovský" Karlsson mě fakt bavil. Propojit historii s Alanem Karlssonem byl dost dobrý nápad.

elcapitano
06.11.2014 5 z 5

Pobavilo mne to moc, až jsem se musel smát občas opravdu nahlas.. Narozdíl od jiných diskutujících, mne tedy opravdu moc bavila i historická rovina románu. ..
Není ten Alan Karlsson takový trochu Švejk?

KláraV.
06.11.2014 4 z 5

Stařík je krásně čtení a vtipné...hvězdička minus za politickou staříkovu mnohdy vtipnou minulost..musela jsem si zvyknout na propletenost a jména postav, abych věděla, kdo je kdo..ale jinak moc příjemné.

Alzbetta
05.11.2014 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila,ale nakonec nesplnila mé očekávání.
Bavila mě tak na půl.Součastnost,ta mě bavila a opravdu jsem se u ní nasmála.Ale minulost,tak ta byla místy až nudná.Moc politiky a občas moc divoké.

modroocko
05.11.2014 5 z 5

Neuvěřitelná cesta jednoho Švéda, který byl u každého světového dění...

cucíno
04.11.2014 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych se u knihy smál nahlas. Bezprostřední důkaz toho, že skandinávci umějí psát skvělé knihy...

dalia1769
03.11.2014 4 z 5

Vtipné čtení, příběh ve stylu grotesky se spoustou osobitého suchého humoru. Musím ale přiznat, že některé příběhy z Allanovy minulosti mi připadaly příliš rozvláčné a měla jsem chuť přeskakovat, ta současná dějová linie byla zábavnější i svižnější. Celkově jsem se ale dobře bavila.

ivzu77
03.11.2014 5 z 5

Každý si asi řekne ( včetně mně ) , co takový stoletý stařím asi dokáže.... Ale to jsem tedy koukala :-)
Hned jsem si oblíbila sarkastický styl psaní knihy, hlavní hrdina je chlapák. Pousmávala jsem se nad tím, že všude byl, všechny znal ... přirovnání k Forestu Gumpovi a nebo českému vojákovi Švejkovi jsou velice trefná. Vlastně jsem s ním prošla celé světové dějiny 20. století a byla pomalu u každé významné politické akce. Proplétání aktuálního děje s celoživotní poutí bylo velice čtivě napsané.
Děkuji a těším se na Analfabetku.

Šánka
02.11.2014 5 z 5

Když jsem si knihu půjčovala, nic moc jsem od ní nečekala. Co můžu čekat vtipného na stoletém dědečkovi ? Tak jsem se do toho pustila a bavila se tak, jak už dlouho ne a konec, ten mě úplně odrovnal. Mimořádná kniha ! Bude mi po Alanovi smutno.

Majulenkaa
31.10.2014 4 z 5

Začátek knihy je sice tak trochu nudnějšího rázu, ale jakmile se to rozjede a děj se dá do pohybu, začne se i čtenář docela dobře bavit. Osobně mě více zaujaly ty části z Alanovi (Staříkovi) minulosti než hlavní zápletka. Alanova naivita a jednoduchost mě po celé čtení opravdu držela u této knihy. Jeho krásná upřímnost, když něco chce tak to prostě řekne a nebo udělá. Jeden příklad za všechny: Alan je uvězněn v ruském gulagu a po pěti letech se rozhodně, že se chce napít (vodky či jiného alkoholu) a tak prostě zdrhne (sice kvůli němu vyhoří celý Vladivostok, ale co vždyť se chtěl napít). Tak krásná exkurze do minulosti, která prakticky pokryla skoro všechny důležité historické momenty minulého století, to se mi líbilo asi nejvíce.