Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7296 7296

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Mia77
20.01.2015 5 z 5

Krásné milé čtení :-) Začátek knihy byl takový neutrální, ale čím jsem četla dál, tak to bylo lepší a lepší, někde jsem se opravdu ze srdce zasmála a určitě se k této knížce ještě vrátím. Století stařík mi trošku svými hláškami připomíná českýho švejka .... je mile, přidrzle vtipný :-) rozhodně doporučuji a už se těším na Analfabetku ...

Farisss
17.01.2015 5 z 5

Tak skvěle jsem se u knihy dlouho nezasmál. Pro mne rozhodně skvělá kniha, pokud od knihy čekám pobavení a taktéž propojení s význačnými událostmi tohoto století. Jak všechna setkání navazovala na sebe, bylo opravdu promyšlené. Nejvíc jsem se pobavil při setkání se Stalinem, tam stařík (v té době tedy ještě mladík) opravdu perlil.

harama
16.01.2015 5 z 5

Mě tento příběh velmi zaujal, a ihned jsem neváhal zakoupit Analfabetku, o níž se sice říká, že není až tak dobrá - ale určitě se budu bavit znovu. Možná je příběh skoro scifi, ovšem člověk nikdy nevěděl, co ho překvapí na další straně. A hlavně, obdivuji pana Jonassona, který si umí dávat souvislosti skvěle dohromady, a to, jak zakomponoval celý příběh do velkých světových událostí dvacátého století - to je to, co by se kromě humoru mělo v této knize ocenit nejvíce.

Za mě 5*, oddechové čtení, nemám výhrady :-)

lovina
16.01.2015 5 z 5

Já se u knížky moc bavila, skvělé propojení událostí, i když se to někomu zdá absurdní, já obdivuji autora za jeho fantazii.

BlackBlade
15.01.2015 3 z 5

Kniha se čte svižně a rychle, ale jak už tu bylo napsáno, čekal jsem mnohem více. Začátek skvělý, ale ty příběhy z Alanova života, které jsou v duchu Forresta Gumpa, jsou tak moc absurdní, že jsem moc nebavil...

ondaboss
15.01.2015 5 z 5

Prostě paráda. Užil jsem si to od začátku do konce. Bavil jsem se královsky. Viděno poté i v kině a můžu vřele doporučit.

Prosecký
13.01.2015 2 z 5

Nechápu. Zážitky se zmrzlým gaunerem a popleteným věčným studentem jsou vtipné, ale ne na 6 milionů prodaných kusů. Zápletka tu a tam dobrá, ale obehraná už od časů Forresta Gumpa. myslím si o sobě, že mám rád humor jakéhokoli druhu, ale tady mě to nenadchlo. Čekal jsem mnohem víc.

Klarinet
11.01.2015 4 z 5

"Je tak jak je, a bude tak jak bude." Vtipné, zábavné, poučné...při scéně slonice Soňi sedající si na dalšího delikventa a pronásledovatele brečíte smíchy...film je jiný, už ne tak třeskutě vtipný a vaše představy a fantazii při čtení nenahradí, ale taky stojí za okouknutí. Vřele doporučuji, krásná oddechovka, i když na druhou stranu mám dost známých, co jim humor Jonassona nesedl a knížku nedočetli...Já nikdy nebudu mít tolik odvahy udělat to, co stařík Alan ve 100 letech, natož dožít se jich :)

tondavon
11.01.2015 2 z 5

Další důkaz toho, co dokáže marketing. Vyjma prvních cca 50 stran se jedná o naprosto nezajímavé čtení bez špetky proklamovaného vtipu. Pokud jsem se zasmál za celou knihu dvakrát, tak přeháním.

Knihomolkaa
11.01.2015 3 z 5

Kniha dle mého názoru těží na tom, že je tak absurdní, až je to vtipné. Kniha mě příliš nenadchla, očekávala jsem od ní mnohem více.

MiaVanAcid
10.01.2015 2 z 5

Příběh plný jiných příběhů mnoha postav.Některé pasáže byly humorné , ale celkový dojem je nijaký. Jdu na analfabetku a docela se bojím.

sumcicka
09.01.2015 1 z 5

Po všech těch oslavných ódách na tuto knihu pěných pro mě byl Stařík obrovským zklamáním. Absurdní "humor" knihy mě nudil a do čtení jsem se musela nutit. Nakonec jsem knihu odložila nedočtenou. Pro mě největší zklamání roku 2014.

raty
08.01.2015 4 z 5

Kniha byla jiná, než jsem čekala. Ach ta reklama..... Těšila jsem se spíš na kapitoly ze současnosti než na vzpomínání. Díky posledním 150 stránkám, na kterých se vyrovnala kvalita děje "předtím" a "nyní" dávám 4 hvězdičky.

Ivouš2896
06.01.2015 5 z 5

Asi nejlepší knížka, co jsem četla. Bavila mě od začátku do konce. Setkání s historickými osobnostmi jsou prostě super. Někomu může příběh připadat přitažený za vlasy, ale v tom se podle mě skrývá ta genialita.

TheMajkee
06.01.2015 2 z 5

Stoletý stařík je na můj vkus dost přeceňovaná knížka. Sám jsem se na ni hrozně těšil, když jsem ze všech stran slyšel ty ódy, bohužel vůbec nesplnila má očekávání. Čekal jsem román, u které se opravdu zasměju nad komičností situací, ale k mému zklamání se jedná ryze o absurdní příběh, šíleně přitažený za vlasy. A já se ptám, v tom tedy tkví kouzlo Staříka? Že je tak hrozně absurdní? Děj se bohužel poměrně vleče, a pominu-li exkurzy do historie, tak se v knížce prakticky nic nestane. Ale abych jen nehanil, je pravda, že druhá půlka byla už mnohem svižnější, ale právě jen díky vyprávění o minulosti. To obecně považuju za největší přínos knihy, jelikož nenásilným způsobem připomene významné události 20. století a mnohem záživněji než na nějaké hodině dějepisu. I přesto je však ve výsledku Stařík jen trochu lepším průměrem.

Michaeles
04.01.2015 5 z 5

Opravdu výborná kniha, nic podobného jsem ještě nečetl a u knihy jsem se bavil téměř od začátku dokonce. Škoda že už moje putování se staříkem skončilo.

Madi
04.01.2015 4 z 5

Určitě to není taková řachanda jako slibuje reklama. Ale přesto mě kniha bavila a přiblblý úsměv se mě držel skoro celou dobu čtení. Nejlepší byla pasáž se Stalinem a v gulagu. A konec se taky povedl.
Je tak, jak je a bude jak bude.

Dadla1
04.01.2015 3 z 5

Kniha nebyla špatná, je to prostě změna, jiný styl, ale asi ne takový, ke kterému bych se někdy vracela.

Luciga
03.01.2015 5 z 5

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat a jsem mile překvapená. Bavila mne od začátku do konce. Absurdní zápletka, které jsem ale v průběhu děje byla i ochotná uvěřit :). Doporučuji jako příjemné, oddychové, zábavné a přesto i napínavé čtení.

Evazita
03.01.2015 2 z 5

No, není to zase taková pecička, jak všude kolem sebe slyším. Kniha se četla dobře, ale k popukání určitě nebyla.