Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413458/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-PGp-413458.jpg 4 1547 1547

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Craven Manor, 2017

Aleen
28.10.2019 4 z 5

Kdybych ji měla přiřadit nálepku, byla by to "milá duchařina", věděla jsem, že se nejedná o horor, tudíž jsem nebyla zklamaná. Nenudila jsem se, některé pasáže nebyly úplně super, ale celkově jsem si hezky početla. Autorka je šikovná, s tajemnem nakládá v rámci žánru dobře, i když se nevyškrábe asi nikdy mezi elitu, bude jí patřit, alespoň v mé mozkové knihovně krásná střední příčka.

Ajuszka
19.10.2019 5 z 5

Po Duch Domu Ahsburnu se mi do téhle knihy popravdě moc nechtělo, neboť předchozí kniha pro mě byla totálním zklamáním a salátinou. Ale vážení, tohle mě opravdu mile překvapilo. Hlavní hrdina Daniel mi byl sympatický, později i samotný Bran. Příběh byl hodně zajímavý, dobře popsány, neměla jsem problém si všechny věci představit. A místy mi dokonce naskočila husí kůže, ale to spíš na začátku. A to, že se kniha dobře četla, byla už jen třešnička na dortu. Teď můžu říct, že se těším na další knihu, protože autorka se evidentně s každou knihou zlepšuje.

vera4669
15.10.2019 3 z 5

Netuším, jak z téhle pohádky můžou někomu vstávat chloupky, nicméně se knížka četla dobře taková oddechovka, neurazí ani nenadchne

Domisek1
14.10.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá. Rychle se čte . Nejde se od ní odtrhnout. Napínavá i strašidelná což mě bavilo. Těším se na další vydání.Doufám že bude taky tak dobrá.

Disinka
12.10.2019 5 z 5

Musim uznat ze to byla zase parada jako prvni kniha, ne sice tak moc strasidelna ale i tak mi chvilkama vstavaly chloupky po tele ????
Kazdopadne se tesim na dalsi knihu a snad bude zase tak dobra

Teina
05.10.2019 4 z 5

Ze začátku jsem příliš nevěděla, co od knihy čekat a také jestli mě bude bavit. Postupně jsem se však do ní ponořila, začala jsem sympatizovat jak s hlavní postavou Daniela, tak i druhou tajemnou postavou a čtení knihy mě začalo bavit čím dál tím víc. Navíc posledních 60 stran akce střídala akci. Určitě tuhle knihu mohu s klidem doporučit jako parádní duchařinu a stejně jako tomu bylo i u prvního dílu autorky, nese i tato kniha své poselství a nestává se tak jen dalším tuctovým duchařským příběhem.

Storm5007
04.10.2019 4 z 5

Po knize "Duch domu Ashburnů" jsem byla velice zvědavá na další knihu od Darcy. První kniha se mi líbila velice a od další knihy na kterou jsem se nemohla dočkat jsem čekala, že děj bude stejně strašidelný a napínavý. Bohužel to se nestalo, sídlo a okolí Craven Manor byl moc hezky vyobrazen, ale až na nepříjemný pocit při popisu škrábání nehtů na dveře jsem se v knize ani ničeho bát nemohla. Ale ani absence strašidelné atmosféry nic nemění nic na tom, že příběh a zpracování knihy se mi moc líbilo. Charaktery postav, popis děje a prostředí mi jako čtenáři sedělo. Kniha byla velmi čtivá a na konec příběhu jsem byla moc zvědavá. Počkám si tedy na další knihu a určitě si ji ráda přečtu. :oD

orinka3
01.10.2019 1 z 5

Váhala jsem mezi odpadem a jednou hvězdičkou, nakonec jsem se smilovala. Aspoň se to dobře čte, když už nic jiného. Béčkový rádoby horor uspokojí jen ty nejméně náročné anebo hodně mladé čtenáře. Slátanina všeho možného, navíc mimořádně užvaněná. Unavující popisy, nejapné situace, nepovedené strašení a profláknuté nechutné rekvizity. Jedině snad ten kocour - ale ani ten celou knížku nespasí. Chlapec s dobrým srdcem by měl myslit i hlavou. No, ale konec dobrý vše napravil a chuďas k štěstí i majetku přece jen přišel!:)

petrzel
28.09.2019 4 z 5

Výborná kniha jen ty její konce......

Veju007
27.09.2019 3 z 5

Tak mám konečně přečteno! Ale bylo to fajn! Duch domu Ashburnů byl teda mnohem víc strašidelnější, tohle byla taková ne-hororová pohádka, ale v dobrém. No uvidíme, jak se autorka vytasí dál, v některých dějových linkách/zvratech se to podobalo Duchovi, ale bylo to moc příjemné čtení.

oolinkaa
27.09.2019 3 z 5

Duch domu byl o dost lepší. Tohle už mi nepřišlo tak hororové, spíše slátanina pro náctileté

Bee240
27.09.2019 5 z 5

Tak mám dočteno a musím říct že mě kniha velmi překvapila. Přečetla jsem jí za dvě odpoledne a můžu říct že byla lepší než Duch domu Ashburnů. Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy. Příběh nebyl hororový ale zajímavé to bylo , místo tajemného a starého sídla bylo moc dobře popsané , děj mě vtáhl a knihu jsem musela dočíst co nejrychleji. Příběh byl jasně vystavěný ale chvílemi se to otočilo a nebyla jsem si jistá jak to tedy vlastně bylo. Co se skrývá ve věži mi bylo hned jasné ale vůbec to nevadilo. Zase v knize hraje velkou roly kocour a měla jsem jisté tušení jak to s ním je a měla jsem pravdu , moc se mi líbilo jak si Daniel nakonec vybudoval vztah s obyvately sídla. Kniha byla čtivá a kapitoly rychle ubíhaly , příběh není děsivý ale během dne při čtení mě občas vylekal nečekaný zvuk což se mi moc často nestává , ale dokazuje to jak jsem byla to knihy zabraná.Kdo ještě nečetl rozhodně doporučuji a za mě byla lepší než první kniha od této autorky a doufám že bude další.

Bezkyne9
25.09.2019 5 z 5

Me se kniha moc libila :) S vsudypritomnou laskou ke kockam, starym domum a pohadkovym koncum... Autorka vi, jak na atmosferu a nesetri nas, hned prvni noc se jde na vec :) A ze pribeh zahy pote sklouzl k fantasy? Vubec mi to nevadilo... Postavy mi byly velmi sympaticke a s knihou jsem stravila prijemne dva dny, s mrazenim na posledni strance nevyjimaje :)

WowKokinko
25.09.2019 4 z 5

Takže tady pozor!! kdo hledáte horor a knihu u které se budete bát tak tahle to není. :) Při popisu nehtů škrábající na dveře vám trochu ztuhne krev v žilách, ale nic velkolepého. ale i přesto!!!!Se mi to líbilo hodně... od knihy jsem nečekala, že to bude něco "podle skutečné události" , takže nejsem zklamaná z nadpřirozena a z fantastických postav, které se na sídle vyskytují. Hlavní hrdina milý hodný chudý Daniel s dobrým srdcem.

a.k
24.09.2019 4 z 5

Daniel získává netradičním způsobem práci na starobylém panském sídle, které stojí uprostřed lesa, opuštěné a pohlcené vegetací. Bydlet na tomto místě znamená smířit se s tajemnými jevy a nevysvětlitelnými událostmi.
Co se této knize nedá upřít, je přesvědčivá tajemná, temná až strašidelná atmosféra. Jakmile se začne odkrývat pozadí celé záhady, toto kouzlo bohužel postupně mizí. Závěrečné drama už tak atmosférické nebylo, i když konečné rozuzlení tajemství přináší nejedno překvapení.
Jako celek mě kniha bavila.

PeM
23.09.2019 3 z 5

Netuším na čem autorka jede, ale chci to taky! První část knihy mě opravdu napínala jak kšandy, pak přišel šok...jak se něco tak zajímavého může zvrtnout, to mi hlava nebere....nu, obálku má kniha opět moc pěknou, myšlenka dobrá, uvidíme co bude příště ;-)

Amitiel76
20.09.2019 4 z 5

Na tuto druhou autorčinu knihu jsem se moc těšila, protože z "Duchu domu Ashbournů "jsem byla vážně nadšená. Děj se tu opět rozbíhá hned od první stránky. Žádný nudný úvod, žádná zbytečná omáčka okolo... Hlavní aktér Daniel je postava v skutku sympatická a milá.
Autorka tu opět navodila tu tísnivou, až děsivou atmosféru starého rodinného sídla, které se pozvolna rozpadá uprostřed zpustlé zahrady. A pak jsou tu samozřejmě duchové... A tentokrát ne jeden. Otevírá se tu před námi příběh o dávné tragédii, rodovém prokletí, a duších, které nemohly odejít, a zůstaly spjaty s tímto místem.
Zhruba do poloviny, byla knížka fajn. Napjatě jsem čekala, co se přihodí, jaké rozuzlení bude příběh mít. A pak se to začalo pozvolna měnit, a já začala nad stránkami mhouřit oči. Hororový příběh, se nám změnil v pohádku pro náctileté. Jinak to nazvat nemůžu.
Neříkám, že jsem byla úplně zklamaná, ale po přečtení minulé knihy, jsem opravdu očekávala něco jiného. Z tohohle mi bohužel, ani neběhal mráz po zádech, ani jsem se lekavě neohlížela přes rameno..... Prostě pohádka. Dokonce s pohádkovým koncem :-)
Ale přesto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Dobře se to četlo. I když jsem nedostala to, co jsem očekávala....

Blondebookdevil
19.09.2019 5 z 5

Po krátké době se opět setkávám s touto autorkou a její druhou, duchy hemžící se knihou. Hlavním hrdinou je nyní muž, mladík Daniel, jenž zoufale potřebuje práci. Z jeho trápení ho jednoho dne vysvobodí záhadný dopis s nabídkou práce zahradníka v tajemném sídle Craven Manor. Daniel tuto práci přijímá, ač se mu zdá jakkoli podivná. Svého zaměstnavatele zná jen z dalších dopisů, které obsahují pokyny pro Danielovu pracovní náplň. Když se však mladík rozhodne strávit na pozemku, v zahradním domě, první noc, přichází něco zlověstného. Celou noc mu někdo ťuká na dveře, okna i stěny a ve vysoké věži domu vídá ženskou postavu.
Neubráním se srovnání s Duchem domu Ashburnů. Kromě toho, že máme tu čest s hrdinou mužského pohlaví, se jde na strašení a následné objasňování docela zhurta. Daniel se potkává s majitelem domu, dovídá se šílenou historii a aby to nebylo tak snadné, právě v oné věži číhá něco zlověstného, co je třeba držet pod mnoha zámky. Anebo ne...?
Autorka si pohrává s naší myslí, vykresluje atmosféru ledového vzduchu, skřípěním nehtů o dřevo, šustěním listů... Až mi z toho skutečně běhal mráz po zádech. Pravda, finální "souboj" a rozuzlení je o kapku fantastičtější než minule, ale protože jsem byla napjatá po celou dobu čtení, za mě je to plný počet.

lenuskav
18.09.2019 4 z 5

Mně se to líbilo, taková pohádka pro dospělý :)

lukas1038
17.09.2019 1 z 5

Neskutečně překombinovaná kniha, která bohužel v žádné své části nezaujala. První kniha výrazně lepší, druhá těžké zklamání.