Francouzská lekce

Francouzská lekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496311/bmid_francouzska-lekce-Tov-496311.jpg 4 464 464

Středomořská série série

Mladé architektce Josephine se ze dne na den obrátí život vzhůru nohama: místo očekávaného povýšení v práci dává výpověď a ve slabé chvilce kývne na nabídku, aby odjela na francouzskou Riviéru hlídat dítě ovdovělému miliardáři. Po impulzivním odjezdu se však dostaví pochybnosti. Jak se má starat o dítě, když s tím nemá žádné zkušenosti? A proč jí nikdo neřekl, že bude o holčičku pečovat na jachtě – vždyť lodě odjakživa nesnáší! A hlavně – co si má počít, když ji její šéf neskutečně přitahuje, ale podle smlouvy si s ním v žádném případě nesmí nic začít? Úspěšný podnikatel Xavier, který nade vše miluje svou desetiletou dcerku Dauphine, si očividně s novou chůvou také neví rady. Dlouho si myslel, že do svého zlomeného srdce už žádnou ženu nevpustí. Proč by měl riskovat, že se opět hořce zklame, i když po ní prahne spalující touhou? Nebude lepší poslat ji co nejdřív pryč? Vychází v překladu Veroniky Láskové.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Broken French, 2021

tittanie
29.08.2022

Na knihu jsem narazila na databázi a chtěla jsem si přečíst nějakou lehkou romantiku. Musím říct, že prvních asi 240 stran bylo fakt super, kniha měla spád a krásně se četla, ale potom se nějak děj zasekl a všechno přešlapovalo na místě. Dost nuda a docela jsem se nutila číst, ale zajímal mě konec, který byl víceméně jasný.
Kdyby autorka knihu zkrátila tak o sto, možná sto padesát stran, tak by to bylo o hodně lepší. Ještě musím dodat, že za sebe nechápu, tak vysoké hodnocení.

NikolaSkop
28.08.2022 4 z 5

Za me tato kniha nebyla na plny pocet. Obcas jsem se dost nudila a davala si pauzy. Pribeh neni vubec spatny ale takovych je v teto kategorii opravdu plno. Za me nic prevratneho. Proste oddechovka.

Andulííína
27.08.2022 4 z 5

Velice milé a pozitivní letní čtení. Kniha se mi četla sama a opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout. Kniha vás zavede do slunné Francie, což považuji za velké plus. Myslím, že se k ní někdy v budoucnu ještě vrátím.

Vaiolet
25.08.2022 5 z 5

Tohle bylo tak milé a příjemné čtení. Přesně taková ta kniha, kterou si zabalíte na dovolenou a vychutnáte si jí od začátku do konce. Hlavní hrdina sympaťák zrazený láskou a vlastně i životem potká mladou a chytrou slečnu měnící svůj život v podstatě od základu. A jako bonus je tu krásné prostředí Francie.
Myslím že Francouzská lekce bude v mé knihovně jednou z těch knih, ke které se jednou vrátím a s chutí si ji přečtu znovu :)

evonra
24.08.2022 5 z 5

Pěkné letní dovolenkové čtení pro ženy :).
Já jsem spokojená.

Ešína
23.08.2022 5 z 5

Tak tohle... Bylo něco pro mě. Strašně se mi kniha líbila. Od začátku až do konce. Skvěle se čte a díky tomu je tloušťka tak akorát. Ani dlouhé ani krátké. Všechny postavy knihy byly úžasný. Xavier a jeho dcera byli rozkošní a Josie měla srdce na pravém místě. Prostředí Francie tomu dodává neodolatelný šmrnc. Určitě si ji ještě někdy přečtu.
PS: Mám chuť se naučit francouzky.

nada3314
22.08.2022 5 z 5

Tohle bylo boží… Přesně takhle nějak si představuji letní romantické čtení. Podle obálky jsem měla strach, jestli té erotiky tam nebude moc a né, bylo ji tam tak akorát a opravdu velmi vkusně s jemností podaná. Tahle bichlička by mohla odradit čtenářky, má necelých 500 stran, ale opak je pravdou příběh se čte skvěle a nechtělo se mi knihu odkládat a nakonec se mi zdálo, že těch stran bylo stejně málo :-)

Moc jsem si Josie a Xaviera oblíbila, jiskří to mezi nima od první scény, kdy se potkají. Vše krásně doplňuje zlatíčko Dauphine - desetiletá dcerka, která příběhu dodává ještě větší jiskru. Není to žádná rozmazlená bohatá holčička, a proto jsem si ji tak zamilovala, a kdybych mohla, klidně bych ji dělala maminu :-)

Musím ještě vyzdvihnout i vedlejší postavy jak zaměstnanci Xaviera a jeho matka, tak kamarádi a maminka Josie, byli úžasní, všechny jsem si nakonec oblíbila, a kdyby se autorka rozhodla napsat knihu o některém z nich moc ráda, bych si ji přečetla. Její styl oddechového čtení mi naprosto vyhovuje a jsem moooc nadšená.

Moc jsem si čtení užívala a propršený víkend jsem strávila ve skvělé společnosti. Na okamžik jsem se krásně přenesla na moře, kde jsem plula na jachtě a do mé oblíbené Francie, kde se snad taky jednou podívám. Doporučuji opravdu opravdu hodně :-)

Danago
21.08.2022 5 z 5

Knížka jako stvořená na letní dovolenou . I když, ji budete trávit jen u zahradního bazénu, přenese vás na milionářskou jachtu s pohledem na azurové moře. Nádherný romantický příběh, sice se všema klišé, která k tomu patří, ale zpracování je přesně mně na míru. Atmosférou mi kniha připomínala film Pretty woman, a já ten film prostě miluju.
Hlavní hrdinka není žádná bezduchá kráska , ale žena která má srdce na pravém místě a nejen hrdost k tomu, ale také ví , co od života chce, je vzdělaná a do situace chůvy se dostává jen shodou okolností.
A dokonce i na této knize je vidět, že osud je prostě osud a dovede vás tam, kde máte být.

Z obálky by se dalo čekat mnohem více erotických scén, toho jsem se dost obávala , jsou tady to ano, ale velmi citlivě vložené, takže i po této stránce pro mě perfektní .

Samozřejmě malá Dauphine celé knize přidává na dojemnosti, které žádná matka neodolá.
Opravdu úžasná knížka, které se povedlo mě odvést od mých vlastních problémů.

sebemi
19.08.2022 4 z 5

Letní oddechová romantika, na dovolenou jako stvořená. Francie, moře, jachta, sexy chlap...

nina3905
16.08.2022 5 z 5

Parádna romantiku kniha! Autorka sa predstavila ako odborníčka na pomalú romantiku z francúzskeho prostredia. Sympatickí boli aj hlavní hrdinovia. Za mňa veľká spokojnosť.

Blanka29
14.08.2022 4 z 5

Pohadka o jednom milionari a jeho dcerce, kteri si prozili svoje a jejich americke chuve, ktera zas az tak chuva neni. Letni romance, ktera Vas zavede do slunne Francie :)

havrmoni
14.08.2022 3 z 5

Nebylo to špatné to ne, moc dlouhé nebo spíš zdlouhavé to ano. Ale jelikož jsem před tímto četla cca 3-4 knihy, které byly na 5* a více, tak tady i když to bylo fajn, tak nemůžu dát víc.

happy19
13.08.2022 5 z 5

Boží!!!
Jo tak tenhle skvost se mi trefil do notičky,-)))
Ihned se začtete a necháte se pohlit vůní Francie!
Ráda se k příběhu časem opět vrátím,mělo to kouzlo po všech směrech,-)

„Potěšení z lásky záleží v tom, že milujeme, a štěstí tkví ve vášni, kterou pociťujeme, nikoli v té, kterou vzbuzujeme.“

Domieeele
12.08.2022 4 z 5

Tak já teda dám 4 hvězdičky, ale myslím tím 3,5. Je to skvělé letní čtení. Ale zbytečně zdlouhavé a předvídatelné klišé - nádherná a nadaná žena a osamělý milionář. Popis desetileté dcerky taky úplně místy mimo. Každopádně nebudu lhát, dobře se to četlo, sexu bylo taky dost (v jedné chvíli až moc, až jsem si říkala zda si autorka něco nekompenzuje) a konec mě rozbrečel. :)
Knihu doporučuji si půjčit ale ne koupit. :)

zuzana2599
11.08.2022 5 z 5

Francouzská lekce je bezvadné letní čtení, které ani chvíli nenudí, je skvěle napsané, je zábavné, čtivé, sexy, romantické, jiskřivé a bouřlivé jako Středozemní moře a kouzelné a milé jako lehký mořský vánek. Bezvadná oddechovka pro chvíle pohody !
Knížku jsem četla na doporučení kamarádky a bavila mě ! Čtení to bylo osvěžující, pro mne trošku změna a to jsem přesně potřebovala. Prostě chvíli pobýt na jachtě u francouzského pobřeží ve společnosti krásného miliardáře Xaviera, jeho dcerky a hezké Josie, která má o holčičku pečovat. Ta romantická jízda rozbouřila i mé srdce ! 5*

alzbeta4340
10.08.2022 4 z 5

Jen trošku zdlouhavý romantický kýč. Mladá a šikovná žena, smutný a sexy milionář a jeho roztomilá dcerka tráví společně letní dny na jachtě... Na dovolené mi takové čtení přišlo docela vhod.

Elize
10.08.2022 4 z 5

Moc pěkné, oddechové čtivo, četla jsem na dovolené, takže naprostá spokojenost. Bylo to čtivé, mělo to náboj a jiskru. Hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila a přestože nešlo o úplně banální téma, tak ho autorka pojala dobře. Jediné, co vždycky je těžce nedotažené je věk dítěte - resp. moc se mi líbilo, jaký vztah si vytvořili společně Dauphine a Josph vytvořily, ale bylo by to lepší, kdyby Dauphine byla tak o polovinu mladší a bylo jí tak 4 - 5 let, 10ti leté dítě je skoro puberťák a fakt neřeší plyšáky. Ale jinak moc pěkná knížka, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala, moc hezky vylíčené prostředí na moři, takže za mě spokojenost a doporučuji.

knihomolka78
09.08.2022 4 z 5

Předvídatelné, ale velmi čtivé, sympatické hlavní postavy. Jen mi vadilo, že Dauphine neodpovídala svému věku. Nevím, zda má autorka děti, ale desetileté dítě se chová jinak. Kdyby dítěti tak 3-4 roky ubrala, bylo by to uvěřitelnější. Také konec byl trochu uspěchaný, ale jinak to bylo příjemné letní čtení.

Wabinka
08.08.2022 4 z 5

Francie,moře, léto a samozřejmě láska... K tomu jako bonus i pěkná obálka. Takhle přesně vypadá naprosto ideální romantická letní četba.

Knižnítoulky
08.08.2022 5 z 5

Krásná, jemná, letní romantika, ideální četba v těchto dnech. Odpočinková, mazlivá a trošičku lechtivá. Jen slunce, moře, krása a relax se skrývá v této velmi příjemné oddechovce.