Syndrom E

Syndrom E
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535890/bmid_syndrom-e-6613f76767b53.jpg 4 545 545

Komisař Sharko série

Psychothriller nejprodávanějšího francouzského autora krimi. I to, co nevidíte, vás může zabít! Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. Poručici Henebelleové z Lille zavolá uprostřed noci jeden z jejích přátel a prosí ji o pomoc. Po zhlédnutí anonymního krátkého filmu z padesátých let oslepl. V jiné části Francie komisař Sharko z Nanterre vyšetřuje pětinásobnou sadistickou vraždu. Oba případy spojuje záhadný "syndrom E".... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , XYZ (ČR)

Le Syndrome E , 2010

Interpreti: Jiří Žák

Agatha84
06.03.2017 2 z 5

Za mě tedy rozhodně ne. Celé mi to připadalo příliš přehnané,zbytečně sadistické a psychologie dvou ústředních postav prostě zcela mimo.

čef
01.03.2017 5 z 5

Zápletka jako z nejznámějších konspiračních románů a přesto moderní, děj je patřičně dobrodružný a pátrání dostatečně spletité - celkově tedy jistě velmi dobrý román pro čtenáře kriminálních thrillerů. Použití podprahových impulsů k ovlivnění konání lidí je jistě přinejmenším nefér metoda, ale je také zbytečně pracná, v dnešní době virtuální reality existuje hafo možností jak ovčany usměrnit - obrazně řečeno - voli určitě nechtějí myšlenky, ale slámu.

Atak
12.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha s poutavým příběhem.

Romi156
31.01.2017 5 z 5

Úžasné až do konce - a tím míním "až do posledního řádku"! Můžu vřele doporučit , zvlášť, pokud se vám líbily například Purpurové řeky (míním samozřejmě knížku, ne film). Doufám, že vyjde i další díl...

Martasek5
28.01.2017 3 z 5

Velice zajímavé téma, avšak znova po knize nejspíš nesáhnu. Schyzofrenický hlavní hrdina mi byl sympatický, jeho kolegyně také. Jen ten závěrečný epilog mohli klidně vynechat.

Iki1
21.01.2017 5 z 5

Kdo má rád pohodové konce, nechť nečte závěrečný epilog. V tom si autor buduje předmostí pro další pokračování spolupráce dvojice, nyní už do sebe zamilovaných policistů. Jedná se o hodně dobré a značně napínavé čtení. I když příběh spěje k jednoznačnému konci, přesto mě autor dokázal udržet doposledka v napětí.

oleg
19.01.2017 5 z 5

Tak jsem dočetla a musím děj nechat vstřebat,hltala jsem stránky,jak to šlo,pouze ten konec mě dostal,doufám,že bude pokračování a dozvíme se více !!!Ach ty otevřené konce...

Pjater
18.01.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a obě hlavní postavy mj byly velice sympatické. Knihu mohu určitě doporučit. A pokud se vám nechce čekat na druhý díl,kupte si knihu ve slovenštině jako jsem to udělala já.

InstinktCZ
11.01.2017 4 z 5

Velmi dobrá kniha. Po přečtení velmi zajímavé anotace jsem si moc chtěl knihu přečíst. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a kniha je hodně čtivá. Příběh je někdy až děsivý, co všechno je možné, protože až tak sci-fi to asi nebude. Příjemná alternativa severským detektivkám. Škoda jen trochu fádnější koncovky případu, poslední odstavec epilogu naladil na pokračování.

Standa24
07.01.2017 5 z 5

Drsný, šokující, mrazivý - tak nějak bych popsal tento detektivní thriller. Příběh pátrání po tajemném syndromu E má velký spád už od prvních stránek a klíč ke všem otázkám je ukrytý v záhadném krátkém filmu z 50. let. Závěr mě sice trochu zklamal, po tom jak příběh gradoval jsem čekal trochu jiné ukončení, ale jak epilog naznačuje, nejedná se o poslední dobrodružství ústřední detektivní dvojice :)

astroweb
04.01.2017 3 z 5

Byl jsem zvědavý na tuto novinku na knižním trhu, přečetl, téma dosti drastické, i když zajímavé, konec ovšem velmi, velmi otevřený na další pokračování, které si, myslím, odpustím.

katy238
02.01.2017 5 z 5

Fantastický příběh o neobvyklém fenoménu, jaký může zničit svět. Dynamický děj, pátrání v temné historii a nečekané zvraty. Nebyl by špatný nápad vydat u nás další případy komisaře Sharcko.

Channach
29.12.2016 4 z 5

Tak toto bylo hodně drsné. Z filmu mám husinu a nikdy nikdy nikdy ho nechci vidět. Možná je to tím, že číst o něm je horší než jej vidět. Každopádně odkaz na recenzi na Chrudimka.cz je v záložkách.

JezinkaJ
15.12.2016 5 z 5

Pane jo, ráda bych si myslela, že je to ulítlé sci-fi.
Bylo mi úzko z představy, jak lze vlézt člověku až do hlavy. Tohle přesně nesnáším. Asi přestanu koukat na filmy. Jeden nikdy neví...
Skvěle napsaná detektivka, mrazivá, drsná.
A co ten konec?? Tedy, jak tohle může autor dělat svým čtenářům... co teď? Pokračování to zatím asi nemá, že ne? Kde je, herdek, Franck Sharko 4?? :-)

Jen: kdo zodpovídá za pravopis u nakladatele této knihy? Neměl by se trochu stydět?

nemer
30.11.2016 5 z 5

Vzhledem k žánru překvapivě inteligentní a působivé dílo, které je v řadě směrů bohužel založeno na reáliích, nikoli sci-fi, jak by se neznalému mohlo zdát (ať už jde o zmiňovaného Milgrama nebo aféry, kdy lze hovořit o systémovém selhání - Duplessisovi sirotci atd.). Kniha může být nesmírně podnětnou inspirací pro studium zmiňované tematiky, zvláště pokud si čtenář není jistý hranicí mezi realitou a fikcí. K tomu připočítejte atmosféru ne nepodobnou hororům typu Kruh. Podobně koncipovanou publikaci v rámci beletrie najdeme stěží, samozřejmě jsou mnohé úseky přitažené za vlasy, nicméně právě onu neuvěřitelnou hororovou linku bohužel hravě předčí realita. Stačí zapátrat v dějinách psychiatrického výzkumu a experimentů. Jistě od autora uvítám další české překlady. Na poli detektivek/thrilleru opět netradiční a osvěžující čtení. Doporučuji.

Teryy
22.11.2016 5 z 5

Trochu připomíná R. Cooka.

Pavlnka
16.11.2016 5 z 5

Skvělé, zajímavé, ale začínám být alergická na otevřené konce!!!

ivousekk
12.11.2016 4 z 5

Neskutecne napinave. Jakmile jsem se zacetla, tak jsem se jen snazila najit cas na cteni a vse spolecne s Lucii a Sharkem vypatrat. V nekterych pasazich jsem byla jak na trni, jak bylo napeti vystupnovane. A ustredni motiv taky zaslouzi pochvalu, dobre promyslene, i kdyz celkem sci-fi. I kdyz kdo vi, co vse vlastne muze byt realne. Jsem zvedava na pokracovani, ktere se diky otevrenemu konci jasne nabizi. Snad bude brzy.

Karelvovsik
25.10.2016 5 z 5

Dávám 5*,protože hlavně v první polovině knihy mi běhal mráz po zádech ,a pak taky za ten překvapivý závěr slibující další pokračování příběhu.

kadgam
20.02.2015 4 z 5