Ta přede mnou

Ta přede mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2690 2690

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

aliisalounu
10.09.2019 5 z 5

Nemám slov. Četla jsem ji doslova jedním dechem a musela vědět, jak skončí. Neustále jsem musela kroutit hlavou nad naivitou Emmy a chvílemi i Jane, které panu architektovi zobaly z ruky a nechávaly sebou manipulovat. Konec mě opravdu překvapil, takový zvrat jsem nečekala.

Janie26
09.09.2019

Tato kniha ve mě vyvolává takové smíšené pocity.
Na jednu stranu se mi moc líbila, ten příběh a plynutí, zvraty a tak. Ale na stranu druhou jsem se často nemohla nějak přemluvit k tomu číst ji, nějak mě ani netáhla.... no prostě 50/50...
Věřím ale, že někdo je z ní úplně hotový a moc se mu líbila :D Možná že to jen prostě nebyl můj šálek čaje :D

Lentilice
05.09.2019 5 z 5

U mě dobrý. Za dva dny přečteno, téměř mi nedala spát. Opakování, které rozhodně nebylo matkou moudrosti. Jak bolest a smutek dokáží naprosto zatemnit mysl. Jednoduché, a děsivé až na dřeň

Pasadenka
05.09.2019 4 z 5

Autor mě nalákal na vějičku první knížkou a nezklamal. Pocitově mám stejné výhrady i pozitiva jak u předchozí. Výborně napsané, čtivé, ale trochu ploché. I když v tomto případě se jedná o odlišnou formu vyprávění. Prolínání dvou žen, kde se až nápadně opakují ty samé situace mě několikrát nutili zamyslet se, jestli někde není chyba. Ale nebyla. :)

Tajemno a hraní se s očekáváním je zde vytvořeno mnohem lépe – než kde jaká detektivka. A ano, i zde je detektivní vrstva silně přítomná, nicméně není to to hlavní. Kniha se hodně zaměřuje na psychologii a autor si očividně užívá vrtání se ve psychice svých hrdinek. :)

Celkově musím říct dobrá práce a těším se na další povedený kousek.

Jordyz
04.09.2019 4 z 5

Přečteno opravdu jedním dechem, nápad zajímavý. Ale překážela mi neuvěřitelnost a překombinovanost, takže jsem nevnímala celý příběh jako možnou realitu...

deedulka
03.09.2019 3 z 5

Průměrná kniha o podivných psychických pochodech některých hrdinů. Příběh z pohledu dvou postav, který se prolínal i časově, na mne překvapivě nepůsobil rušivě. Dobře se mi orientovalo v postavách podle absence uvozovek u přímé řeči dějové linky Emmy, jenž se odehrává v minulosti. Celkově však na mne kniha působila podivně. Z Edwarda mne mrazilo a nechápala jsem, proč jsou z něho ostatní paf. Po dočtení to ve mne zanechalo takový divný pocit a během čtení navozovalo nepříjemnou atmosféru. Nevím, jestli jsem z knihy nadšená nebo naopak.

Kate653
02.09.2019

Kniha se mi moc líbila!
Ze začátku mě sice moc nebavila ani mi nepřišla nijak zajímavá. Málem jsem jí odložila. Ale postupně se příběh začal rozvíjet a začali jsme poznávat jednotlivé postavy, u kterých se ovšem pravda odkrývala jenom po malých kouscích. Kniha je chvílemi i matoucí a proto donutí čtenáře k přemýšlení. Konec byl za mě uspokojivý. Na konci nebyla žádná nečekaná tragédie, která by příběh rozbila a to oceňuji. příběh si zachoval svoje kouzlo a na každé čtení jsem se tešila.

Puntíkatýhrnek
30.08.2019 3 z 5

Tak za mne teda nic moc...pořád jsem čekala a čekala až bude mít příběh nějaký spád a najednou byl konec...navíc vše ve stylu pořád dokola, což také není můj šálek...četla jsem už výrazně lepší příběhy....

zuzanie1
30.08.2019

Tak další knížka přečtená jedním dechem, doporučuji

Sabča817
27.08.2019 5 z 5

Naprosto super kniha! Ze začátku mě napadlo, že děj je divný, ale i tak mě to nutilo číst dál. Byla jsem zkrátka zvědavá, jak to skončí. Nelituju toho, páč konec mě opravdu překvapil! Akorát ta Emma mi nebyla sympatická... Opravdu DOPORUČUJI!!! :-)

Kashi
27.08.2019 4 z 5

Líbila se mi moc. Až do konce jsem byla napjatá, jak to celé dopadne. Pěkně popsané postavy i děj.

terez83
14.08.2019 5 z 5

Jsem z téhle knížky naprosto unešená. Přečteno jedním dechem.

Peti081
13.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila,jen mi chvíli trvalo se začíst,ale pak už děj nabral na rychlosti a byla jsem napnutá jak to vlastně je.Závěr jsem čekala lepší.

slaska77
03.08.2019 4 z 5

Autor si krásně se čtenářem hraje, na kočku a myš, na pravdu a lež jako věž, jednotlivé postavy mění mistrně své pravé charaktery a pak je tady ještě umělá inteligence... opravdu bravurně napsané. Dávám slušné 4*, jednu jsem někde při čtení poztrácela. (Srpen: 344 stran)

Rou
30.07.2019 3 z 5

Jako první jsem četla knihu Věř mi a ta se mi líbila. Čekala jsem, že i tato bude taková náročnější na sledování děje a plná zvratů, ale bohužel jsem se nedočkala. Lehce mi připomínala 50 odstínů šedi a ještě do toho mi byla protivná Emma. Čtení jsem si moc neužila a ani závěr nebyl tak wow jak jsem čekala.

qydko
25.07.2019 2 z 5

Připadá mi, že autor promrhal potenciál, který jeho nápad měl. Všechno mi to připadá takové nedotažené. Spousta věcí svou nelogičností bije do očí. A závěr? Nudný k uzoufání. Čekala jsem slibovaný zvrat na závěr a jaksi se nekonal. Vše bylo předvídatelné.
Dvě hvězdičky za čtivost a nápad.

mol378
25.07.2019 4 z 5

Napínavá četba na dovolenou, žádná nuda, sem tam se může čtenář zamyslet nad životními hodnotami, sobectvím a altruismem. Ale primární je tam příběh, je to thriller jak má být. A všechny hlavní postavy mi byly nesympatické, to mě baví, sleduju jejich osudy tím pádem zcela nezaujatě - padni, komu padni. Chystám se na další knihu autora.

vanilka231
17.07.2019

Upřímně.... Nevím co napsat, ještě se mi po přečtení knihy nestalo, abych neměla co říct... Nevím... Kniha se četla sama, jedním dechem, skvělé prolínání Emmy a Jane, ale mám pocit, že mám prázdno. Nevím jestli se mi kniha líbila nebo ne, mám z ní rozporuplné pocity, na jednu stranu byla dokonalá, ale na druhou..... Nevím opravdu nevim....

Awča
16.07.2019 5 z 5

Napínavá četba pro letní dny.
Ani z recenzí jsem si moc nedovedla představit, co mě čeká.
Kniha mě hned vtáhla a musela jsem stále číst.
Střídání kapitol z pohledu obou hlavních postav přinášelo napětí a byla jsem opravdu zvědavá, jak příběh(y) autor zakončí. Možná byl závěr příliš ukvapený, oproti celkovému tempu knihy, překvapil mě, ale dobré!

Sudin
14.07.2019 4 z 5

Kniha se dobře četla, zajímavé střídání vyprávění obou žen. Mrazivý thriller to nebyl, ale stálo to za přečtení.