Ta přede mnou

Ta přede mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2690 2690

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

NymphMaeve
29.04.2019 3 z 5

Já nevím no, asi dobrý. Nevím nějak moc pořád, co si o téhle knize myslet. Je to fajn originální thriller nethriller, u kterého jsem se ale nebála, moc nepřemýšlela a stejně už v polovině víceméně věděla, jak to dopadne. Je to škoda. I když je kniha čtivá, fakt moc hezky napsaná i udělaná (ona tehdy x ona dnes), občas jsem se už ztrácela. Hlavně, když se děj postav střídal moc rychle - třeba po stránce. Neláká mě to se pustit do dalších knih autora a tuto rozhodně pošlu dál. Nenadchlo ani neurazilo, ale nenutilo mě to číst dál. Je mi to líto, ale očekávala jsem mnohem více.

Smiley96
28.04.2019

Velmi zajimave pojeti psychothrilleru, ctive, svizne, ale na 5 hvezd to neni, to znam lepsi knihy. I kdyz to byla autorova prvotina klobouk dolu.

Pajosek
28.04.2019 5 z 5

Hned jak jsem začala číst, věděla jsem, že ta knížka je neodložitelná. Velmi dobře se to čte. Zajímavé téma a konec naprosto překvapivý. Výborná knížka.

Peřinka
24.04.2019 5 z 5

Opravdu příjemné překvapení. Knihu bych doporučila spíše ženám, o napětí není nouze, navíc je kniha velmi čtivě napsaná takže jsem jí zhltla za 2 dny. Charaktery postav jsou opravdu promyšlené do detailů a chvilku mi i trvalo než mi došlo kdo je hlavní záporák (což se mě obyčejně nestává). Trochu mi to připomnělo Zmizelou :-)

janina3311
22.04.2019 4 z 5

Super a čtivá kniha, která rozhodně vtáhne do příběhu a do konce jste napjatí, jak to skončí... konec mi ale bohužel dech nevyrazil, jak jsem tak nějak čekala, byl dobrej, ale žádné velké wow se bohužel nekonalo. I tak ale skvělá kniha.

michaelaaa5
14.04.2019 4 z 5

Originální psychothriller se zajímavým námětem. S každou kapitolou je kniha napínavější a napínavější a nakonec vás příběh domu ve Folgate Street zcela pohltí.

Charmedka
13.04.2019 5 z 5

Něco tak perfektního jsem dlouho nečetla a pochybuji, že číst budu. Naprosto mě příběh pohltil a knihu jsem během dne přelouskala. Nešlo přestat číst, musela jsem vědět, co bude dál, musela jsem se dozvědět, co se stalo.

Kniha je fakt výborná. Strašně napínavá, neskutečně originální a co víc, nepředvídatelná. Těžko celé záhadě přijdete na kloub. Má výbornou atmosféru, je až děsivá a běhá Vám mráz po zádech.

Schamila
12.04.2019 4 z 5

Tak takový příběh jsem ještě nečetla, zajímavé - originální. Chtěla bych vidět ten dům ve skutečnosti. Mé představy dle popisu autora byly neskutečné...

Stepisek83
12.04.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale konec byl dobrý.

km05@seznam.cz
09.04.2019 2 z 5

Nuda, nuda a nuda... prvních 300 stran prostě nuda. Pak se to trochu rozjelo, ale už od začátku jsem si říkala, že jedna postava mi do toho všeho prostě trochu nezapadá. Takže jsem vlastně od počátku tak nějak tušila, jak to asi všechno bude. Tato kniha nepatří mezi ty, nad kterými budete přemýšlet ještě hodně dlouho po dočtení :(

katush87
09.04.2019

Myšlienka veľmi dobrá, ale dosť vysvetlení tam chýbalo. Prečo sa niektoré veci stáli tak, ako sa stali. Mne to ako psychotriller nepripadá.

Dendyna
06.04.2019 4 z 5

Ze začátku mi vadilo střídání obou žen ve vyprávění, ale pak jsem si zvykla, knížka je čtivá, dobře promyšlená, napínavá, doporučuji.

hanicka5541
05.04.2019

Zajímavá knížka, nenechala mě přestat číst. Téměř do konce jsem si myslela, že "pachatel" je někdo jiný :)

lištička123
02.04.2019 3 z 5

Knížka se mi hezky se četla. Vyhovovaly mi krátké kapitoly a střídání se obou žen ve vyprávění. Přesto jsem asi očekávala něco ještě víc a ani konec nebyl nijak výrazný. Za mě asi takový lepší průměr, i když vím, že názory jsou velmi subjektivní a liší se.

Damonka12
28.03.2019 3 z 5

Byla jsem příjemně překvapená, tento žánr běžně nečtu, ale i tak se mi kniha líbila. Zajímavé bylo střídání pohledů obou žen. Ovšem žádné wow jsem říci nemohla. Klasická dobrá kniha.

Angie_Missfit
27.03.2019 3 z 5

Čtivá, lehká a svižná kniha. Zajímavý koncept. Některé pasáže se mi moc líbily, popis domu a jeho technologií působily mrazivě. Psychologie postav slušná. Jen škoda toho konce, který mě trochu zklamal. To částečné „prohlédnutí“ obsedantně kompulzivního zásadového génia/blázna mi nepřišlo moc pravděpodobné a celkově ten konec vyšuměl trochu do ztracena, ale jinak dobrý. Ideální na dovolenou nebo ke krácení času v MHD.

Mystifica
23.03.2019 4 z 5

Bylo to napínavé a na konci se čtenář vlastně nic nedozvěděl. Na to ze je to prodáváno v edici bestseller je to podle mě nadprůměr, nemohla jsem se od toho odtrhnout.

barbara5604
15.03.2019 5 z 5

Kniha se mi četla dobře..přečtenou jsem ji měla za dva večery..Ze začátku mi trochu trvalo než jsem se zorientovala co za příběh prožívá Emma a co Jane, ale jak jsem se do toho dostala knihu jsem hltala..Konec mě trochu sklamal..

LeSk
10.03.2019 5 z 5

Vynikající poutavá kniha, nedala mi oddychu, přečteno jedním dechem. Velmi me překvapilo, že hned od první strany me kniha zaujala a bavila. To se mi již dlouho nestalo. DOPORUČUJI.

Eli.am
10.03.2019 4 z 5

Skvěle propracovaná a napínavá kniha, která vás přinutí se zamyslet nad tím, jak žijete. Jen konec bych trochu poupravila :)