Ta přede mnou

Ta přede mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2690 2690

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

Vakalik
05.03.2019 3 z 5

V poslední době se na světě vyskytlo hrozně moc moderních thrilleru, kde hrají hlavní roli ženy. Kniha se mi líbila, ale nenadchla. Ve své kategorii Je pro mě takovým průměrem.

terka95
28.02.2019 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a líbila se mi, ale asi jsem čekala více.. tajemnou pecku po tom "hajpu" a naprosto nečekaný závěr. Nejdříve jsem se musela trochu zorientovat, co si myslí a prožívá Jane a co naopak Emma, ale kniha se rychle čte a má poměrně spád.

nicest
28.02.2019 5 z 5

Neustále mě příběh držel napnutou a nemohla jsem se odtrhnout. Můj šálek kávy. Konec mě teda trošku překvapil a musela jsem si poslední odstavce přečíst znovu, nějak mi uniklo, jak to vlastně dopadlo s Jane a potomkem. Konec mohl být víc happy, ale to asi k thrillerům moc nepatří. Každopádně za mě super, krásně se četla, svižně a nechávala mě napnutou do poslední chvíle.

Allys
27.02.2019 3 z 5

Na knihu som sa aj na základe reklám naozaj tešila. Začiatok super a ďalej ma to s každou stránkou bavilo stále menej, až na pár svetlých zábleskov.. Hlavná postava až príliš naivná,konala iracionálne a celkovo to bolo také, že od psychologického thrilleru, ktorý má označenie temný, som čakala niečo viac.. Koncept inteligentného domu bol zaujímavý.

cleopatra11
26.02.2019 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Docela brzo mě pohltila a už nepustila. Přelouskána za 2 dny. A pokud je pravda, že se chystá filmové zpracování, bude to vynikající thriller.

petra1394
20.02.2019 4 z 5

Líbil se mi styl zpracování - dodalo to knize na zajímavosti. Myslím především otázky z dotazníku na začátku každé kapitoly. Občas se mi stalo, že jsem si zapomněla přečíst, jestli mluví Jane nebo Emma a měla jsem v tom pak trochu chaos, ale to bude spíš mou nepozorností. Děj byl zajímavý a otevřel více témat a za to dávám 4. hvězdičku.

CLAIRE139
20.02.2019 5 z 5

Úžasně propracovaný děj, který člověka chytí!

vendy246
20.02.2019 2 z 5

Četlo se to dobře, skvělý koncept a to je tak vše. Jestli autor vymýšlel knihu deset let, tak tomu měl dát ještě dalších deset. Je mi líto, pro mě to byla ztráta času.

monika0356
19.02.2019 5 z 5

Kniha se cetla velice dobre, zajimavy napad a konec jsem necekala. Za me urcite doporuceni.

Kizuizi
19.02.2019 5 z 5

Napínavá kniha, u které mi napřed trochu vadilo "přepínání postav", ale když jsem se začetla, již mi to problém nedělalo. A přiznám se, že takový konec jsem nečekala...

LadyCarousel
18.02.2019 5 z 5

Tak tohle mě dostalo. Trošku mi to občas připomínalo 50 odstínů, ale hrozně se mi líbil popis interiéru domu a neobvyklost zápletky. Výborná kniha, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem a když už jsme nečetla, nutila mě přemýšlet, jak to tedy je.

Medicka19
17.02.2019 2 z 5

Velice zajímavá a čtivá kniha. Překrásné vykreslení interiéru a designu domů.
Zklamal mě konec. Čekala jsem víc.

Mateo67
11.02.2019 4 z 5

První třetina - wow! Jasný největší počet hvězdiček. Druhá třetina - propadák. Tady se autor nejspíš inspiroval u 50 odstínů šedi. Takže hvězdy sotva tři. Poslední třetina to zase napravila, takže ve výsledku skoro čtyři. Za závěrečný spád a krátké kapitoly, které vás nutí obracet další stránky. Chybějící uvozovky asi proto, že se to neodehrávalo př´mo teď, hůř se v textu orientovalo, ale zase jsem hned věděla , kterou dívku vlastně čtu. Ale myslím , že potenciál takovéhoto domu a všech těch pravidel bohužel nebyl , kvůli zdlouhavé popisování a řešení všech možných vztahů, zdaleka využit. Škoda.

Mindy
06.02.2019 4 z 5

Začátek super, potom je to takové rozvláčné a na konec se to zase trochu rozjede. Hlavní hrdinka, vlastně obě, občas zarazí svou naivitou. Věty typu "on takový není, on mě miluje" mi už začínají lézt na nervy. Ale celkově hodnotím knihu kladně, zavedení pravidel pro používání domu je zajímavý a originální nápad.

lenkavildomcova
02.02.2019 5 z 5

Přečetla jsem ji za jeden den. Nedokázala ji odložit. Z konce jsem ale trochu zmatená.

Ledgi
01.02.2019 4 z 5

Kniha se skvěle četla. Nemohla jsem ji odložit. Bylo to poutavé, tajemné. Závěr mě překvapil.

Janule809
30.01.2019 5 z 5

Knihu nešlo odložit. Přečteno jedním dechem.

Termina
23.01.2019 3 z 5

Hodně mě kniha ze začátku nabudila a strašně mě zajímalo jak to tedy je a proč by to někdo dělal... a taky jsem si představovala že v takovém domě žiji já.. tahle představa mě tedy rychle přešla protože nesmět si do svého domu dát knihy .. květinu atd.. nikdy bych se nemohla cítit jako doma.. no ale tyhle popisky nejsou o mě ale o knize přece ne ? :)

Alča I.
21.01.2019 2 z 5

Knihu jsem sice přečetla, ale nebyl to můj soudek obliby.

Hendrychova.K
20.01.2019 4 z 5

Nic není takové, jaké se zdá být. Nikdo není takový, jaký se zdá být...