Tajemství abatyše z Assisi

Tajemství abatyše z Assisi
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538751/bmid_tajemstvi-abatyse-z-assisi.jpg 4 564 564

Pouť ke svatému Jakubovi do Compostely patří k vrcholným projevům křesťanské zbožnosti. Oldřicha z Chlumu dosud plně zaměstnávaly světské starosti, ale král Přemysl II. Otakar nařídí, aby jeho prokurátor byl členem družiny, která na zbožné pouti doprovodí jeho tetu abatyši Anežku. Ještě než výprava překročí hranice království, dojde k první vraždě. V blízkosti poutníků se začínají pohybovat papežovi vyslanci, tajemní templáři i zvědové francouzského krále. A tehdy se Anežka Oldřichovi přizná, že k pouti ji nevedly jen zbožné úmysly. Před svou smrtí jí slovutná Klára z Assisi napsala o znepokojivém podezření. Návrat odmítá, a tak malá družina pokračuje v cestě za tajemstvím, jehož odhalení musí mnozí vykoupit svou krví.... celý text

PREBURDA
31.05.2021 5 z 5

Příběh dvanáctého dílu od prvních stránek čtivý, napínavý, propletený tajemstvím a u některých postav překvapivý. Zařadila bych jej mezi zatím pro mne nejlepší díly jako např. "Vražda v ambitu", "Adventní kletba" anebo "Olomoucký bestiář". Sérií čtu postupně, a tak mám malinkou výtku, která mne mrzí ........... s Ludmilou, jak se čtenář dočetl v předešlých knihách má, syna a dokonce je už nevrlý z malé dcerky, proto vyšetřuje v Praze.............. tak proč zase Blanka a Světlana, když už si vše bylo řečeno? Závěr knihy byl trošičku "uťatý", mohli se setkat všichni o tom vánočním čase.
Jinak za mě čtvrtý nejlepší díl série.

willy9203
14.03.2021 5 z 5

Tento díl série o hříšných lidech byl trochu netradiční, protože se v něm prolínal malinko cestopis, detektivka (samozřejmě), historie, ale i konspirace. Pan Vondruška asi nebude vysloveně milovník církve, protože křesťané zde vystupují spíše v negativním světle, a to včetně svaté Anežky. Příběh mi však nakonec připadl zajímavě zamotaný i uvěřitelný.

Ava365
16.12.2020 5 z 5

Moc hezky popsána cesta do Compostely.

eltondo
15.12.2020 3 z 5

Pokus o něco mezi Šifrou mistra Leonarda a Deseti malými černoušky. Vlastně spíš dvaceti. Anežka protivná jak osina ... víte kde. Jen jsem byl zvědavý, při kolikáté mrtvole začne být aspoň trošku nervózní.

Mates84
15.06.2020 5 z 5

Hezka historicka detektivka.Idealni na relax.cteni:)

iskovsky
03.03.2020 1 z 5

Raz som si povedal, že budem písať iba to pozitívne. Takže: kniha Abatyše z Assisi má veľmi príjemný papier na dotyk.

oolinkaa
28.01.2020 3 z 5

Tak tento díl mě fakt nezaujal , nebavil. Bylo to moc krestansky založené .. musím přejít na další , snad již zazivnejsi díl

Le Chat
26.01.2020 4 z 5

Rozhodně slabší než Msta písecké panny nebo Prokletí brněnských řeholníků. Přesto si určitě přečtu i další autorovy knihy. Oblíbila jsem si jak Oldřicha z Chlumu, tak panoše Otu...

hrosik3
24.06.2019 2 z 5

Zatím asi nejslabší kniha od autora, co jsem četla. :(

zdenaR
23.05.2019 3 z 5

Ke knihám V. Vondrušky přistupuji jako ke středověkým detektivkám pro chvíle odpočinku od vážnější literatury - nehledám historické nepřesnosti.
Pro mě jsou velmi čtivé a zábavné.
Pravda, že mi časem splývají a těžko si zpětně uvědomuji jejich děj.
Ale jak říkám, je to relax bez hlubších souvislostí.

Hana62
24.04.2019 2 z 5

Není to, co bych doporučila. Snaha zasadit děj do minulosti pokulhává se zvyky a chováním v té době obvyklými. Určitě další knihy autora nebudu číst.

Pavelpi
01.04.2019 5 z 5

Začátek byl takový rozkolísaný.Chvíli tak a chvíli zase onak.Asi od poloviny se to ale zase rozjelo a vydrželo to až do konce.Rozřešení bylo dost komplikované,ale logické.

Páájinka
24.03.2019 3 z 5

Tato kniha byla napsaná horkou jehlou. Poprvé se mi ani moc nelíbila.

Art82
07.03.2019 4 z 5

No co dodat prostě asi bych chtěl být Otou.

Runkyna
23.02.2019 4 z 5

Příjemné čtení s minimem nudných pasáží. Patří mezi povedenější díly.

tereza1198
12.02.2019 3 z 5

Moc se to táhlo. Cesta do Compostely byla tak dlouhá, že jsem měla pocit, že bych tam dřív došla pěšky sama. Těla se trochu hromadí. Naštěstí všichni důležití umírající mají dost času, aby vysvětlili všechny své pohnutky. Ctnostné panny chtějí většinu času souložit s Otou (jeho neodolatelnost pro všechny ženy mi už přijde otravná). Anežka Přemyslovna byla vykreslena docela nesympaticky, ale aspoň jako jediná nechtěla Otu.

marimari
12.02.2019 3 z 5

Dočteno. Knihy V. Vondrušky vnímám jako středověké detektivky a buď jsou čtivé, mají spád, nebo ne. Nehledám historické přesnosti, k tomu vybírám jiné knihy. Dávám tři hvězdičky.

Carmen13
28.01.2019 4 z 5

Se synem Kláry z Assisi se nedá než souhlasit. Pan Oldřich se ale taky zachoval správně. Jediný, kdo byl na pěst, byla Anežka Přemyslovna. Z té bych si hodila mašli ještě dřív, než by se opustilo české království, neb jsem také toho názoru, že co si člověk neudělá sám, to nemá a modlitba na to moc vliv nemá:-)

Pihulka
21.01.2019 3 z 5

Není špatná ale četla jsem lepší.

tlllk
16.01.2019 4 z 5

Kniha ma bavila, mala spád, len ten záver mi prišiel ako klišé...