Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4415 4415

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz, 2018

wimim
17.08.2018 5 z 5

Tak prave docteno..Kdyz jsem si vybirala tuto knihu myslela jsem si, ze to bude pro me dalsi psychicke drama.Cetla jsem dost knizek zamerene na holokaust..naposledy Mengeleho devce a to mi dalo vážně zabrat, proto jsem mela obavy, ze to bude opet narocna kniha na mou psychiku, ale i pres to jsem do ní sla. Knihu jsem cetla ve slovenštině coz mi vubec nevadilo. Muzu rict, ze jsem byla prekvapena, ze v knize nejsou hruzy holokaustu popsany tak do podrobna jako v jinych knihach. Kniha vypravy pravdivy pribeh o lásce dvou lidi, kteri se potkali v Osvetimi a diky svoji lasce neztratili vyru a nadej. Knihu doporucuji vsem i tem co nemaji radi tematiku valky. Budete prijemne prekvapeni..

Stani95
29.08.2018 5 z 5

Ackoli popisovana situace je kruta, hezky se to cetlo a celkove se mi kniha libila.

Askarinka
13.09.2018 5 z 5

Zase jeden z příběhů na který se nezapomíná. Na toto téma jsem přečetla hodně knih, zas a znovu mě utvrzují v tom jak silná je touha a schopnost člověka přežít... Přizpůsobit se... Už nežije moc lidí, kteří by nám mohli o téhle těžké době povyprávět...A proto je potřeba si tuhle dobu připomínat v jejich vzpomínkách, aby se nemohlo nic podobného opakovat...Jsem vděčná za jejich svědectví a každá kniha ve mě zanechá nesmazatelnou stopu... Obdivuji ty co to všechno měli vůli přežít a žít dál...

veronikacer
21.09.2018 5 z 5

Úžasná kniha, doporučuji!

Maddison3
21.10.2018 5 z 5

Příběh krásné a čisté lásky dvou mladých lidí, kteří se do sebe zamilovali na místě plném utrpení, zla a smrti... kde jejich láska a životy den za dnem přežívaly zejména díky práci jednoho z nich - tatéra čísel v koncentračním táboře. Velmi silný a čtivý příběh, ke kterému se určitě v budoucnu ráda vrátím.

alnahu
10.12.2018 5 z 5

Za mě silný příběh .I když jsem již četla mnohem dějově lepší knihy z této hrůzné doby ,přesto ji dávám plný počet hvězdiček.Tyto knihy na mě velice emočně působí .

Barbanka
24.12.2018 5 z 5

Knížek o koncentráku jsem četla nespočet, přesto mě nepřestane nikdy udivovat jak se něco takového mohlo vůbec dít ???? Čeho je člověk schopen! ????

Šerďa2012
10.01.2019 5 z 5

Čtivé, napínavé. Hrozné, když si uvědomíme, že se to vše stalo. Jak málo stačilo, aby jste přišli o život. Jaké hrůzy museli lidé zažívat a s jakými vzpomínkami museli žít po celý život? Uvědomuje si dnešní generace jaké má štěstí? Můžeme jen doufat, že se podobná zvěrstva už nebudou opakovat.

JarmilaNovotna
26.01.2019 5 z 5

Smutný pohled na lidské utrpení z jiné strany.

Jittka
21.02.2019 5 z 5

Příběh se četl krásně, jedním dechem. Pozor spoiler ... Škoda, že nebylo napsáno, zda přežila Dana a co se stalo s Ivanou. A jak dopadla Cilka .... z hrůzy do hrůzy. Zajímali mě všichni lidé z toho příběhu. Podle mě byli hrdinové i Viktor s Jurijem, kteří nosili tajně jídlo, Pepan, který Lalea přivedl k tatérství , a nebo Jakub, který jej vlastně zachránil z bloku 11. Myslela jsem, že ke konci budou těchto lidí ještě zmíněni.

zdenaR
02.04.2019 5 z 5

Opravdu silný příběh, o to působivější, že je podle skutečné události.
Vyhovovalo mi, že zde jsou popsané detailně hrůzy, které se v té době odehrávaly,
ale je více zaměřená na osudy a charaktery osob.
Kniha by měla být povinnou četbou.
Doporučuji všem.

Andrysek24
17.05.2019 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Životní a smutný příběh člověka, který prožil několik let v Osvětimi.

Briv
05.04.2020 5 z 5

Tento typ knih se velmi špatně hodnotí. Dlouho jsem se tomuto tématu vyhýbala, nechtěla jsem číst takové ponuré věci. Ale s věkem jsem to přehodnotila a už se tomu nebráním.
Tatéra mi půjčila sousedka a rozhodně toho nelituji. Člověk se dovídá o fungování vyhlazovacího tábora, síle a vůli člověka přežít, ale i o lásce Laleho a Gity. Zajímavě je popsán i "černý trh", který tam fungoval.

Makulka13
25.04.2020 5 z 5

Silný příběh. Velice čtivé, ale konec ač podle skutečnosti by mohl být lehce pozměněn

Amifa
29.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha - čteno jedním dechem

Evka271
25.04.2021 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala určitě si koupím do mé knihovny . Příběh bolesti a lásky vše v jednom . Velmi sem se těšila na knihu od stejné autorky Cilčina cesta která ,za mě už nebyla tak láskyplná.Knihu hodnotím jako velmi krásné a povedené dílo a jsem velmi ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Kniha je totiž příběhem o tom, jak snadné je ztratit lidskost v nelidských podmínkách a také jak láska může pomoci tuhle lidskost v sobě zase objevit.

KajkaMicinka
11.01.2022 5 z 5

Knížka je velmi emotivní. Autorka dokázala člověku způsobit i husí kůži.

MartulkaS
12.03.2022 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh, který mě hned vtáhnul do děje a potřebovala jsem číst a číst. Je to hrozné co se dělo, co člověk člověku byl schopný udělat, tohle nikdy nepochopím. Tento příběh byl o silném muži, který si v celé té hrůze, dokázal udržet "hodnoty " a věřil v dobrý konec. Některé pasáže byly až nevěřitelné jaké měl štěstí., možná při líčení svého osudu si Lale věci už pamatoval trošičku zkresleněji než kdyby svůj příběh líčil krátce poté.
Hlavní postava Lale se náhodně dostal do pozice tatéra, díky této pozici, měl jisté výhody, ale využíval je hlavně proto aby mohl pomáhat ostatním. Našel si tam i dívku svého srdce.

knihomolka2022
26.02.2023 5 z 5

Kniha Tater z Osvetimi se mi libila od zacatku do konce. Ctenarum ukazala,jak vypada realita pobytu v koncentracnim tabore Osvetim,cehoz si opravdu cenim. Na rozdil od ostatnich svedectvich z Osvetimi je tato kniha o osudu cloveka,ktery patril do rad vyse postavenych a ukazuje i jejich zivot v tabore. Je take "ozdobena" pribehem lasky a ukazky toho,ze i na pekle na zemi muze vzniknout spojenectvi a laska,pro kterou se chceme obetovat. Doporucuji vsem,kteri se chteji dozvedet ctivym jazykem o zivote v Osvetimi.

Ladislav73
09.06.2020 5 z 5

Přečteno jako audiokniha ve výborném podání Martina Siničáka. Doporučuji.