Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4415 4415

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz, 2018

Imanekatch
24.08.2018 5 z 5

To byla pecka! Přečteno jedním dechem. Všechny hrůzy nebyly moc konkrétně popsané, ale dokázaly neuvěřitelně vtáhnout do děje! Děkuji za tuto knihu, budu na ni dlouho myslet!

Vladísek
17.09.2018 5 z 5

Po Návratu z pekla a Haně další kniha na téma války, která mě totálně pohltila. Příběh tak silný, že se snad ani nechce věřit, co všechno lidé v koncentračních táborech museli dennodenně zažívat za hrůzy. Stále se utvrzuji v tom, že dnešní děti školou povinné by měly tyto a jiné podobné knihy číst v rámci školní povinné četby. Knihu jednoznačně doporučuji!

Banelsa
12.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh, začla jsem číst a ani jsem se nechtěla od toho příběhu odtrhnout.

julie111
28.01.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, nemohla jsem se zastavit. Ten kdo má rád knížky od Mornštejnové, tak si to užije :)

JaKa1974
05.02.2019 5 z 5

Tato kniha by se měla stát povinnou četbou ve školách, aby se nezapomnělo, čeho jsou lidé schopni a naopak, co lidé vydrží, přežijí...

misowi84
24.02.2019 5 z 5

Kniha se četla velmi rychle. Dle mého nelíčí tolik hrůz, na které jsem byl zvyklý
z jiných knih. Je pojatá trošičku odlišným způsobem.
Na mě působila takovým přívětivějším dojmem. Netvrdím však, že je to špatně.
Za doporučení jistě stojí.

pivatko
17.04.2019 5 z 5

Uchvacující příběh

Jana512
28.04.2019 5 z 5

Z názvu knihy je známo, kde se děj odehrává, jehož hlavním hrdinou je tater, jeden z vězňů, který má za úkol tetovat do kůže vězňů čísla. I v tak těžkém prostředí se najdou lidé, kteří si pomáhají za cenu rizika vlastního života. Zde nachází tater svou lásku Gitu, pomáhá jejím spoluvězeňkyním a přes mnohé útrapy se dočkali svobody a dosáhli společného života.
Knihu autorka napsala na sklonku života hlavního hrdiny z jeho vzpomínek a vyprávění. V životě se řídil heslem: "Pokud se ráno probudíš, je hezký den!" Kniha je psána se vzpomínkovým optimismem, kdy to těžké je už překonáno.

monika7105
22.06.2019 5 z 5

myslím, že kniha si zaslouží víc než 81%, velmi silný příběh, jeden z mála se šťastným koncem, ke konci jsem už měla co dělat, abych nebrečela, doporučuji všemi deseti!

SimonaM86
04.07.2019 5 z 5

Důkaz toho, že i v těch nejhorších životních podmínkách se dá uchránit a zachovat si lidkost! Doporučuji!

Zuziiik
08.08.2019 5 z 5

Silná kniha......víc k tomu asi nenapisu, přečtěte si ji.

Taralcielle
29.08.2019 5 z 5

Jedna z nejemotivnějších a nejsilnějších knih, které jsem kdy četla. Jak tu někteří zmiňují, že se nejedná o přímo naturalistický popis života v Osvětimi, pro mě je to naturalistické až dost ( bití, mučení, střílení do lidí, neustálé transporty nových a nových vězňů, pocity beznaděje, neustálá přítomnost smrti, nedostatek hygieny, minimum jídla, strach o svoje blízké a hrůza z toho, když nahnali lidi do komor a pálili těla ) a opravdu mi to pro mojí představivost stačí. Ano, hlavním motivem je láska Lalea a Gity, ale pořád je tam ta válka, strach, hrůza z vojáků, z toho, že do minuty zastřelí kohokoliv i naprosto bezdůvodně, bez příčiny, jen tak z rozmaru. Podle toho, co jsem dohledávala, se to takhle vážně mohlo stát. Tento úhel pohledu je trochu jiný, více vyzdvihuje tu lásku, která je oba držela nad vodou. Mnozí takové štěstí neměli, nepřežili ani jediný den. Nemůžu si odmyslet vzpomínku, kterou mi vyprávěla moje babička, jak vypadal její tatínek, když se vrátil z koncentračního tábora, vychrtlý, vážil pouhých 35 kg a vypadal tak o 50 let starší, měl vrásky, strhané rysy a v jeho pohledu byla všechna bolest z prožitých hrůz, která tam prý už potom navždycky zůstala...
Obdivuji autorku, že se do tohoto tématu pustila. Příběh mě naprosto vtáhl, nemohla jsem přestat číst a celou dobu jsem se o Lalea a Gitu bála a přála si,aby to pro ně dobře dopadlo. Pokaždé když šel Lale pro jídlo s diamanty a rubíny v tašce, bála jsem se, že ho někdo uvidí. Pro mě prostě neobvyklé dílo, které si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček ( kdyby bylo víc, dala bych víc ).

Dojal mě i doslov - jak synův, tak samotné autorky, ve kterém popisuje, jak se s Lalem seznámila a jak postupně získala jeho důvěru a on jí vyprávěl příběh. První doslov, který jsem opravdu dočetla až do konce a nevynechala jsem jediné slovo.

Bibi23
12.09.2019 5 z 5

Silný příběh proložený hrůzou, smutkem i neustálou nadějí na přežití. I v tak těžké době o opravdové lásce. Doporučuji!

Barussat
05.11.2019 5 z 5

Naprosto mě tato kniha nadchla! Úžasný příběh, který chytne a vy prostě tu knihu musíte dočíst. I když je tématika Osvětimy teď velmi čtená, mě to nevadí, ba právě naopak. Moc doporučuju!

Eldaren
19.12.2019 5 z 5

Zajimavy pribeh.

eliášová
06.01.2020 5 z 5

Přečetla celá rodina

h.belaiova
31.01.2020 5 z 5

Zajímaví příběh který dokáže vzít za srdce spousty z nás... Prožít na vlastní kůži bych nikdy nechtěla...

Pejuška
03.03.2020 5 z 5

Kniha mě bavila, bylo to poutavé čtení. Zásluhu na tom určitě má i to, že se jedná o příběh, který se stal, který byl zaznamenán, aby nikdy neumřel. Líbilo se mi, jak Lale věřil v to, že se odtam dostanou, a že s Gitou prožijí krásný život; to že mu nebyli ukradení ostatní lidé, že se jim snažil obstarat jídlo; to, že se tvořila přátelství, které mu nejednou zachránili život.
Za mě knihu určitě doporučuji, je psaná čtivě...jen po pasáži s doktorem Mengelem jsem ztratila ještě i tu malou odvahu si přečíst knihu Mengeleho děvče.

Renáta41
22.03.2020 5 z 5

Velice čtivá kniha, chvílemi psaná až moc hezky, ale rozhodně stojí za přečtení.

Marika Vanova
05.05.2020 5 z 5

Je až neuvěřitelné, že se tento příběh čte tak lehce, jak těžkou dobu popisuje. Rozhodně doporučuji k přečtení, neváhejte. A já se těším na Cilčinu cestu.