Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4415 4415

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz, 2018

cevyl
26.07.2018 5 z 5

Úžasný příběh, který je k zamyšlení. Vřele doporučuji, dlouho mne žádná kniha takto neoslovila.

Imanekatch
24.08.2018 5 z 5

To byla pecka! Přečteno jedním dechem. Všechny hrůzy nebyly moc konkrétně popsané, ale dokázaly neuvěřitelně vtáhnout do děje! Děkuji za tuto knihu, budu na ni dlouho myslet!

Vladísek
17.09.2018 5 z 5

Po Návratu z pekla a Haně další kniha na téma války, která mě totálně pohltila. Příběh tak silný, že se snad ani nechce věřit, co všechno lidé v koncentračních táborech museli dennodenně zažívat za hrůzy. Stále se utvrzuji v tom, že dnešní děti školou povinné by měly tyto a jiné podobné knihy číst v rámci školní povinné četby. Knihu jednoznačně doporučuji!

Banelsa
12.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh, začla jsem číst a ani jsem se nechtěla od toho příběhu odtrhnout.

julie111
28.01.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, nemohla jsem se zastavit. Ten kdo má rád knížky od Mornštejnové, tak si to užije :)

JaKa1974
05.02.2019 5 z 5

Tato kniha by se měla stát povinnou četbou ve školách, aby se nezapomnělo, čeho jsou lidé schopni a naopak, co lidé vydrží, přežijí...

misowi84
24.02.2019 5 z 5

Kniha se četla velmi rychle. Dle mého nelíčí tolik hrůz, na které jsem byl zvyklý
z jiných knih. Je pojatá trošičku odlišným způsobem.
Na mě působila takovým přívětivějším dojmem. Netvrdím však, že je to špatně.
Za doporučení jistě stojí.

pivatko
17.04.2019 5 z 5

Uchvacující příběh

avi8
19.01.2020 5 z 5

Poutavé čtení .

esfinge
12.02.2020 5 z 5

Četlo se krásně. Z tohoto období mám přečteno spoustu knih a tato byla napsána z trochu jiného úhlu. Hrůzy koncentračního tábora kapku odsunuty a do popředí příběhu se dostal vztah dvou lidi.

Ilča0907
19.03.2020 5 z 5

Spousta nových,mnohdy až šokujících informací. Tahle k knížka mě vedla i ke koupi knihy Cilčina cesta.

katy211
10.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem jedním dechem. V poslední době jsem přečetla dost knih s touto tématikou, tahle je rozhodně nejlepší.

pestas
04.05.2020 5 z 5

Precteno temer jednim dechem. Lale mi byl povahove hrozne sympaticky. Silny pribeh plny hruz, lasky, odhodlani....

sloninka
23.06.2020 5 z 5

Kniha na jeden večer, vtáhla do děje a nepustila. Po dočtení člověk hodně o příběhu přemýšlí a stále se k němu vrací.

Aranel15
20.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Kniha se četla dobře, některé události jsou jen velmi těžko uvěřitelné. Pochybuji, že by po nálezu diamantů nechali esesáci Lale žít, natož pracovat na stejném místě, ale možná měl jen více štěstí v neštěstí. Příběh se více soustředí na vztah hlavních hrdinů a trochu potlačuje velké hrůzy koncentračních táborů.

Es.
05.11.2020 5 z 5

Krásný, ačkoliv dost smutný (což není divu), ale velmi poutavý příběh! Jakmile se do toho pustíte, tak nějak se od příběhu nechcete odtrhnout, a celou dobu fandíte Laleovi, aby to zvládl.
"Pokud se ráno probudíš, pak je to hezký den." ♥

Mulanka
05.02.2021 5 z 5

Drsný příběh, pravdivý.. čte se jedním dechem

ydnac
12.11.2021 5 z 5

Kniha podle skutečnosti je pro mě vždy velice zajímavá, ale téma války je vždy moc smutné...
Čím více knih z prostředí koncentračních táborů čtu, tím více musím myslet na všechny ty hrůzy, které museli ti lidé přežít, aby přežili :-( a prostě nechápu jak...
Jak to mohl někdo přežít?
Dnešní lidé zhýčkaní všemi vymoženostmi by to nezvládli ani týden, možná ani den..
Tento příběh byl upřímný, pravdivý, smutný, ale i plný naděje na budoucí život, na lepší život a HLAVNĚ NA ŽIVOT.
Lale si získal jako mnoho dalších moji úctu a uznání za pomoc druhým :-)
Příběh je velice čtivě napsán a přesto, že některé příběhy z války jsou možná lépe zpracovány, já jsem ráda, že jsem přečetla i tento.
Doporučuji.

"Pokud se ráno probudíš, pak je to hezký den."

Stephanie92
24.11.2022 5 z 5

Když tak přemýšlím, co napsat o této knize, napadá mě jen to, že díky takovým to knihám, mám vždy jen myšlenku na to, že můžeme být rádi v jaké době žijeme.
Každopádně, mi přijde, že autorka úplně nezachycuje danou dobu autenticky, trochu ji přikrášluje, ale zas díky tomu může být kniha vhodná i pro ty, co toto téma až tak nemusí. Nebo nechtějí z určitého důvodu číst.
Kniha samotná je velice čtivá, poutavá jako román mě velice zaujala.
Další knihu si určitě přečtu, jelikož Cilčina cesta mě opravdu zajímá.

ivka67
05.02.2021 5 z 5

Kniha na mě velmi silně zapůsobila,nebyl to jen smyšlený příběh,ale příběh člověka který vše co bylo napsáno prožil.