Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4415 4415

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz, 2018

snoopylady
06.08.2018 5 z 5

Uff, to byla síla. Knížek z této doby a tohoto prostředí jsem přečetla nepočítaně, přesto je každá originální se svým vlastním příběhem.
Kniha dle skutečných událostí se četla úplně sama.
Nezbývá než věřit, že se lidé z dějin poučí...

zdehan
06.09.2018 5 z 5

Kniha byla krásně napsaná ale smutná,velmi dobře se četla já přečetla za jeden den.

KristýnaMy
28.10.2018 5 z 5

Velmi silný příběh plný těžké pravdy, ale i pravé lásky. Rozhodně doporučuji přečíst.
KRÁSNÁ KNIHA

lachtan77
17.12.2018 5 z 5

Protože čtu hodně o Osvětimi a vůbec o koncentračních táborech souhlasím s některými názory níže. Příběh tatéra sice poukazuje na některá zvěrstva nacistů, ale i neuvěřitelné štěstí. ( svatba, kapsy zlata a jejich výměny s civilním obyvatelstvem nebo lásku s dívkou z Mengeleho bloku) Po přečtení o sonderkomandech nebo o Mengeleho pokusech je tato kniha jiná. Místy prostě k neuvěření. I tak dávám plný počet hvězd, protože takové knihy je potřeba číst

koki.veru
08.01.2019 5 z 5

Nádherný a velice emocionální příběh. Můžeme být moc rádi, že jsme v té době nežili.

Rovaj
22.01.2019 5 z 5

Bylo to prostě boží. Jen je smutné, že to bylo psané podle skutečnosti a z toho mi šel mráz po zádech.

Vesina
18.02.2019 5 z 5

Velice silný příběh, který by si měl přečíst každý !!

DavidKeller
27.02.2019 5 z 5

Kniha se mi četla moc dobře, zařadil bych ji do povinné četby, avšak nikoliv jen školní ale i životni..kniha a osudy lidí co tohle zažili , nám musí být "inspiraci", inspiraci aby se už nic takového nikdy neopakovalo . A taky abychom si nedělali hlavu z maličkosti..prostě ode dneška použivam heslo pana Sokolova .."že když se ráno probudim , je to nadherny den " ..děkuji za tak skvělou knihu ;)

Lka
09.04.2019 5 z 5

Moc hezký dojemný příběh, pokud se to dá takhle napsat o knize z koncentračního tábora.
Je až neuvěřitelné, že Lale všechno přežil...
Kniha se četla moc hezky, určitě doporučuji ...

Kopec91
02.05.2019 5 z 5

Kniha plná lásky, odvahy, odhodlání,.. Vžila jsem se do Lala.. Kniha mě chytla od první stránky a nepustila do poslední. Držela jsem jim všem pěsti. Krásně napsaný příběh z děsivého, bohužel reálného prostředí.

hanis2806
28.07.2019 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, přečetla jsem ji během jedné noci. Je to poutavý příběh z nejhorší doby plný lásky, naděje a dobrých lidí.

gitty
11.08.2019 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu v podání Martina Siničáka a teda nemohla jsem se od toho odtrhnout. TI lidé měli neskutečné štěstí v neštěstí, až se tomu nechce ani věřit, ale kniha je podle skutečného příběhu, takže se tomu obsahu nedá nic vytknout. Velmi se mi líbil doslov od Laleho syna. Koho zajímají knihy s obsahem 2. světové války, tak by určitě neměl tuto knihu vynechat.

lulu0605
21.08.2019 5 z 5

SPOILER

Konecne kniha z koncentracniho tabora, ktera dopadne moc krasne. Laska hory prenasi. Brecela jsem asi trikrat. Urcite doporucuji.

Welinie
01.09.2019 5 z 5

Další nezaměnitelný příběh z válečného prostředí. Z koncentračního tábora v Osvětimi, hrůzy všech hrůz. Tématika mě opravdu baví, alespoň protože vím, že pro některé to skončilo dobře.

zaba335
17.11.2019 5 z 5

Neuvěřitelně silný a emocionální příběh. Autorka dokázala dát dohromady tuhle knihu jen z vyprávění a dostupných informací, dokázala napsat velmi čtivý příběh. Do jedné z nejhorších a drastických událostí dokázala vsunout romantický příběh dvou lidí, kteří přes všechny hrůzy dokázali bojovat.

Aneleh77
03.02.2020 5 z 5

Zajímavý náhled na osud člověka, který měl štěstí, dá-li se to tak říct. Někdy až neuvěřitelné štěstí v místě, kam se dostal. Určitě stojí za přečtení, i když v porovnání s jinými "osvětimskými" knihami vzpomínek, se zdá být příběh trochu nerealistický.

Market116
12.09.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla hlavně kvůli ČV, jelikož tento typ knih moc nevyhledávám...protože nerada čtu o bolesti, strachu a beznaději za 2.sv...
Ale nakonec jsem ráda, že jsem tomuto příběhu, který se opravdu stal, dala šanci. Moc se mi líbil, i přes všechnu tu hrůzu...
Jeden z mála příběhů, který skončil poměrně šťastně.

Ainyska
10.12.2021 5 z 5

Přečetla jsem již mnoho knih na téma holocaustu a souhlasím s tím, že některé věci jsou sporné s realitou. Ovšem je to román (není to literatura faktu) a tak se k tomu taky stavím. Za sebe doporučuji. Není to nijak drastické, spíš je to ze soudku těch oddechových knih na toto téma.

mkarajda
13.06.2024 5 z 5

Přečteno za dva dny. Trochu mě tu překvapují některé komentáře a kritika.
Celý příběh na mě působí jako vyprávění starého člověka. Člověka,který to zažil, který ví, že lidé vědí. Proto naznačuje a už nechává na posluchači-čtenáři, aby si sám domyslel zbytek - a autorka to tak napsala taky. Proto je příběh uhlazenější a místy není řečeno vše, protože to vypravěč říct nechtěl a autorka si nechtěla domýšlet.
Proto možná některé věci úplně nepřiznal, nebo i věkem pozapomněl, vytěsnil, viděl jinak a pak to tak vyprávěl.
Mě se to moc líbilo.

EvaK10