Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4415 4415

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz, 2018

Ďumbierka
17.07.2018 4 z 5

Je to silný príbeh. Páči sa mi, že je to tak hmatateľne reálne. Pre mňa možno len škoda, že prišiel v dobe presýtenej príbehmi z druhej svetovej vojny. No chcela som ho prečítať a neľutujem. Už po prvých riadkoch a pár kapitolách som cítila tú lásku, ktorá tam naozaj je, je krásne, že im to spolu vydržalo aj po všetkých hrôzach a je až neuveriteľné, akí boli ľudia v tých časoch silní. Kniha sa číta sama, na to, že ide o vojnový príbeh, naozaj krásne odsýpa. A zrazu ste na konci.... som zvedavá aj na filmové spracovanie. Láska a vojna, to j epodľa mňa večná téma, ja si rada čítam o takých príbehoch a nie som určite jediná.

icezero
11.02.2020 4 z 5

některé okamžiky našich dějin by neměly zapadnout. Stejně jako třeba místa, kde se většina tohoto příběhu odehrává. Pro mě bylo zajímavé porovnat tu spoustu štěstí, které v neštěstí potkalo oba hlavní hrdiny. Místy je příběh až neuvěřitelně pozitivní, když uvážíme kde se odehrává. Podle mě je příběh hodně dobře zpracován a rozhodně patří k těm lepším z toho, co jsem o holokaustu přečet

Littlemonday
10.01.2021 4 z 5

Urcite je potreba tuhle knihu brat jako ROMAN a ne jako valecnou literaturu. Jsou v ni zachyceny spis jen stripky vseho zla, ktere se v Osvetimi delo a hodne situaci mi prijde pozitivne prikraslenych. Pokud to ale zvladnete cist jako roman, ktery se nepoji 100% s pravdou a minulosti, najdete v nem velmi emotivni pribeh plny zvratu.

Brambor16
19.09.2018 4 z 5

Moc krásná kniha velice mě zaujala i když sama tento žánr nečtu jediné co by se dalo vytkout tak je příliš stručný děj. Věřím tomu že by se dalo více věci popsat ohledně životu v Osvětimi ale jestli je to účelně napsáno takto stručně je to perfektní. Všichni kdo něco málo o tom víme tak se do těch detailů zabíhat nemusí i když je to skoda z toho příběhu vyplývá spoustu zajímavých veci o které jsme možná přišli. Ale příběh o panu Laleovi tatevier je suprový.

Er.es
07.11.2018 4 z 5

Jsem ráda za přečtení, jsem hrdá na to, že příběh byl o "bratrovi" sousedovi, kniha je čitelná, místy neuvěřitelná, oceňuji zase trochu jiný pohled, než mají ostatní knihy a nevadilo mi, že se nejde do hloubky, a že můžeme fandit osvětimské lásce, která všechny ty hrůzy přežila.
Ale u mě se taky bohužel nebude řadit mezi ty vrcholové knihy z tohoto období, raději mám právě to vyprávění, která vám buší skutečná zvěrstva do hlavy jako datel a zblbne vás po přečtení natolik, že i tu kůrku u chleba, kterou děsně nemáte rádi, sníte....
"Jsme sice ve sračkách, ale nesmíme se v nich utopit"

irskádívka
03.12.2018 4 z 5

Co shledávám na této knize nejzajímavější je, že ač pojednává téma holokaustu, je veskrze pozitivní.
Souhlasím s ostatními, téma je báječné, zejména začátek knihy je pak poutavý a výborně napsaný. Později je příběh najednou pložší a zjednodušený, což knize ubírá na působivosti. Příběh nepřetrvává v paměti a postavy s Vámi nežijí. Je to škoda, ale i přesto moc pěkné.

amanek
07.12.2018 4 z 5

Četla se hezky, ale byla tak nějak bez emocí, člověk měl pocit, že to tam ani tam strašný nebylo a lidi se tam zas až tak špatně neměli. V poslední době jsem a toto téma přečetla více knih tahle byla nejslabší.

Vilma232
09.01.2019 4 z 5

Zajímavý a čtivý příběh. Je dobře, že někdo zaznamenává příběhy lidí, kteří přežili.

Andynka
12.02.2019 4 z 5

Chtěla jsem napsat, že to byl velmi milý příběh, ale to se nejspíš k příběhu, který se odehrává v koncentračním táboře moc nehodí. Každopádně je více zameřen na silnou víru v lásku a pevnou vůli, takže těch podrobných a brutálních popisů , co se dělo v koncentračních táborech není tolik. Mě by ale asi nevadilo, kdyby to bylo trochu víc popsané, protože takhle to bylo psané s lehkým nadhledem. A i když to byl příběh podle pravdivé skutečnosti, trochu mu to ubíralo na reaitě. Nebo bych řekla, že se hůře vcitovalo do té strašné doby. Kdybych neměla načtenou literaturu druhé světové války, asi bych si ani neuměla pořádně představit autorky popisy děje. Ale tyto tábory jsem navštívila, tak mi chvílema přebíhal i mráz po zádech, jak je těžké představit si, že by tohle podkalo nás.
Rozhodně čtivý příběh, který Vás zaujme už od první stránky, i když trošku naivní, ale v té době a situace, ve které se ocitli... to bylo potřeba.

MarSad
19.02.2019 4 z 5

Při čtení příběhu jsem měla pocit, že už jsem takový někdy zaznamenala. Nevím čím to bylo, ale pravděpodobně tím, že příběhy s touto tématikou se od sebe moc neliší. Celkově se mi kniha četla dobře, asi hlavně proto, že už jsem jí chtěla mít za sebou. Trochu mě zklamal rychlý konec v jednom odstavci.

Jamira
16.03.2019 4 z 5

Hmmm, nez zacnu cist nejakou knihu, vetsinou si prectu par recenzi a komentaru. Tady byly ohlasy velmi rozporuplne. Spousta ctenaru ji vycita, ze je prilis slunickova, taky laska v Osvetimi, to se preci nehodi, taky toho stesti nejak moc.. Cekala jsem teda vetsi slataninu..
Musim rici, ze jsem byla mile prekvapena. Myslim, ze laska, ktera mezi Leem a Gitou vzplala, musela byt neskutecne silna, takze diky ni prezili to peklo, ktere pro ne pak asi tak pekelne nebylo. Ano, pribeh je neskutecny, ale ta doba byla neuveritelna, netroufam si ho tedy vubec soudit. Za me krasna ukazka toho, ze kdyz pomahate lidem, jednou se vam to vrati.. Tak jako Leovi.
Hvezdu strhavam spis za styl, jakym je kniha napsana, ale libila se mi.

tinka1974
10.06.2019 4 z 5

Příběh zajímavý, čtivý, ale něco tomu chybělo, čekala jsem rozhodně víc. I tak jsem ale spokojená. Škoda, že autorka nešla víc do hloubky. Téma to je rozhodně skvělé

Kaja42
15.07.2019 4 z 5

Kniha mě uchvátila svým obsahem,příběhem,kde i přes všechna úskalí se projevila láska,solidarita a spolupráce a zasvětila mě do této doby.

katka134
12.08.2019 4 z 5

V uvozovkách krásný příběh dvou lidí kteří přežili koncentrák a pak prožili šťastné manželství. Pravda že byl místy neuvěřitelný a snad odlehčený. Ale kdo by chtěl na každé stránce číst o střílení do týla, plynových komorách, o plačících dětech odtrhávaných od maminky......ja tedy ne.
Prostě trochu lásky a doufání v největší hrůze hrůz.

iveta3867
31.12.2019 4 z 5

Přečteno za dva dny.. četlo se velmi dobře.. ale na první příčky válečné literatury přeci jen u mě nemá..

rlupinek
04.09.2020 4 z 5

Opravdu velmi silné téma. Dlouho jsem váhal, jestli se do knihy pustit a nakonec se začetl. Osobně si myslím, že osobní vyprávění přímého svědka těchto hrůz bylo možné zpracovat daleko obšírněji a podrobněji. Fakt, že Osvětim, Březinka a mnoho dalších koncentračních táborů bylo peklo na zemi, ví asi každý. V této knize jsme se však mohli dozvědět mnohem víc a podrobněji. Na moje gusto běžel čas velmi rychle a stejně tak rychle a snadno proběhlo opuštění tábora. Určitě ale kniha stojí za přečtení, abychom si mohli udělat jasnější obrázek o "životě" v táboře.

Juvka
25.10.2020 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky. Nemám moc ráda knížky s touto tématikou, ale jelikož jí kamarádka vychválila, tak jsem neodolala. A rozhodně nelituji. Osobně si nechci představovat ani bych nechtěla zažít to co lidé v koncentračních táborech. Sice je to knížka se šťastným koncem, ale celý příběh je plný emocí. A obdivuji lidi, kteří dokážou o tom co se jim stalo, takhle vyprávět.

Raddkaa
29.09.2021 4 z 5

Kniha je o krásných věcech na ne úplně krásném prostředí. Příběh je v knize založený na skutečných osudech Lalea a Gity, kteří se do sebe zamilovaly v Osvětimi. Kniha je velice čtivá, krutá a i přes to plné naděje a lásky.

Drnkla
23.09.2024 4 z 5

Myslím že tak velké téma by si zasloužilo ještě lepší zpracování. Děj působil místy trochu zrychleně a plytce.
I přesto se mi kniha velmi líbila a zhltla jsem jí během dvou dnů.

tami1
17.10.2019 4 z 5

Kniha mi přijde méně drastická a popisná než jiné o tomto tématu, přesto je velmi čtivá a určitě jí to neubírá na kvalitě.
Příběh vypráví muž, který chce toto místo a tuto hroznou dobu především přežít a přesto zůstat člověkem. Snaží se pomáhat ostatním. Občas mi přišlo vyprávění Lalea trochu zidealizované. Jeho vzpomínky jsou zřejmě trochu obroušené milosrdným časem. Ke konci už je kniha spíš pohádkou.