Temné hlubiny

Temné hlubiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539075/bmid_temne-hlubiny.jpg 5 3261 3261

Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta... Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Grada

Dark Water , 2016

Interpreti: Martin Stránský

Timkim
18.09.2021 4 z 5

Tak ten konec byl naprosto překvapivý. Dost dobrý čtení.

LivN
15.09.2021 5 z 5

Další případ Eriky Fosterové! Dostává se pod kůži dalšímu vrahovi. Z prvu se nemá čeho chytit jelikož je případ už dvacetšet let pohřben na dně lomu, ale po dlouhém pátrání a Eričiným zkušenostem nakonec vypátrá vraha Jessici. WOW! Moje třetí kniha od Roberta. Sice to mám trochu přeházené, protože v knihovně jdou tyto knihy na dračku, takže beru co je zrovna k mání. V pořadí mám SMRTÍCÍ TAJNOSTI jsem zvědavá na další případ šéfinspektora Fosterové. A taky musím dodat, že to byl zatím nejlepší díl.

Sansli
06.09.2021 4 z 5

Souhlasím, že tohle bylo opět skvělé. Nejen kvůli příběhu, který je díky nevyřešenému případu starému 26 let skutečně napínavý, ale i postavě Eriky Fosterové, se kterou jsem se setkala poprvé. Autor píše skvěle a zase se mu povedlo udržet moji pozornost.
I když mi přišlo, že konec byl hodně rychlý. Občas byl příběh pomalejší, hlavně první polovina, pak se to začalo postupně zamotávat a najednou šup a byl konec. Ten mě mimochodem hodně zajímal, protože jsem si celou dobu pokládala otázku: Proč?
Čekala jsem tedy s jakým rozzuzlením autor přijde tentokrát a byla jsem docela překvapená. Něco jsem si odvodila, ale všechno se mi uhádnou nepodařilo.

petraj30
02.09.2021 5 z 5

Opět skvělé! Bylo to velmi napínavé a výborně napsané. I když jsem si v některých případech dala dvě a dvě dohromady, tak i přesto mě ten konec hodně překvapil. Byl to velmi neotřelý a originální případ.
Erika tady ukázala trochu lidskosti, nebo mi to oproti minulým dílům tak alespoň přišlo. Jí i jejímu týmu fandím víc a víc. Moc se těším na další případ.

ujira
25.08.2021 5 z 5

Velmi dobře napsané, autor zraje a zařazuje se mezi klasiky britského detektivního žánru. Příběh je propracovaný, ale ne únavný, děj graduje a závěr jen podtrhuje pravidlo, v jednoduchosti je krása.

Surikata369
15.08.2021 4 z 5

Mám ráda knihy o Erice Fosterový. Když mám chuť na detektivku, sáhnu vždy po ní. Líbí se mi, že kniha nemá zbytečně navíc milion postav, který si musím pamatovat, nejsou v ní jiný zbytečný dějový linky a já se plně soustředím na příběh. Tenhle případ byl originální v tom, že se řešil 26 let po jeho spáchání, dobrý nápad. Určitě si půjčím další díl.

Imis
11.08.2021 2 z 5

Pro mě 2. setkání s autorem a za mě tedy horší než Dívka v ledu. Nemohu přijít na to, proč má kniha až tak vysoké hodnocení. První polovina docela pomalá, druhá polovina už nabírala trochu větší spád a člověk už hlavně chtěl vědět jak to teda dopadne. Vraha sem teda tentokrát neodhalila hned na začátku, což je pozitivní. Četlo se to fajn, přečteno za pár hodin, ale žádné velké literární dílo s hodnocením 91% v tom nevidím. Ale proti gustu...

cucik14
03.08.2021 5 z 5

Moje první setkání s autorem a jsem nadšená, takže určitě ne poslední :) A to musím říct, že ke knihám s kolečkem "bestseller" přistupuji po několika zklamáních s despektem, tady ovšem nebyl oprávněný. Pět hvězd si zaslouží :)

Mirin1349
03.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Dokonalost. Tahle knižní série si tohle přízvisko rozhodně zaslouží. Už předešlé díly se mi moc líbily, z tohoto jsem ale nadšená snad ještě víc. Na začátku jsem si říkala, jak může být zajímavé vyšetřování tak dlouho odloženého případu. Velice záhy jsem zjistila, že velmi. I díky krátkým kapitolám příběh svižně odsýpá, není tam žádné hluché místo.

**** SPOILER****

Natolik mě to vtáhlo do děje, že jsem opravdu chvíli cítila Eričinu frustraci, že se nemůže pohnout z místa, posléze zase Amandino nadšení, že přišla na rozuzlení. Moc se těším na další díly, není co vytknout.

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Další perfektní pokračování.

Monuli36
21.07.2021 5 z 5

Opět není co dodat :) Super :)

Iv8
12.07.2021 5 z 5

Zatím nejlepší počin ze série s Erikou Fosterovou.

13werka
08.07.2021 5 z 5

Moje první setkání s Erikou Fosterovou a jsem spokojená. Knížka se četla velmi dobře.

wlado
29.06.2021 4 z 5

Výborný dej, zápletka... Nemám čo vytknúť. Knihu odporúčam

baji42
25.06.2021 4 z 5

Pěkný thriller s Erikou Fosterovou. V tomto díle se mi už líbila víc, buď jsem si na ni zvykla, nebo ji Bryndza trochu polidštil :-)

Lucijáš276
17.06.2021 5 z 5

Super, super a opět super!!!! Na knize se opravdu nedá nic vytknout, byla opět napínavá od první až do poslední strany a četla se opět úplně sama! Bryndza píše stylem, kterým každá kapitola končí tak, abyste knihu jen tak neodložili, protože nutně potřebujete vědět, jak to bude dál!:) 5*

JitkaH83
15.06.2021 4 z 5

Tento díl byl opravdu dobrý, asi to bylo tím pátráním zpět v minulosti, přitom to na napětí neubíralo díky současnému zapojení osob, které s tím byli spojené a dalo se čekat, že udělají chybu.

MirkaProk
31.05.2021 5 z 5

Opět skvělý díl s Erikou a jejím vyšetřovacím týmem. Už se těším, až si přečtu další díl z této série.

VercaV
30.05.2021 5 z 5

Třetí díl v pořadí. Byl to skvělý díl, lehce odlišný od předchozích. Četla jsem ho opět skoro po roční pauze od druhého dílu. Každým dílem se mi Erika líbí víc a víc. Když spolupracuje s Mossovou a Petersonem tak to je to pravé ořechové. Do poslední chvíle jsem netušila jak to všechno dopadne. Líbilo se mi zapojení Amandy a taky jak popisovala Erika vztahy vůči některým svým kolegům. Doufám, že linka s Erikou a Petersonem bude mit ještě pokračování. Už se těším na další díl.

ErčaV.
15.05.2021 5 z 5

Pro mě další skvěle čtivý příběh ze série. Až do konce jsem čekala jak příběh dopadne, ale takový konec jsem nečekala.