Temné hlubiny

Temné hlubiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539075/bmid_temne-hlubiny.jpg 5 3261 3261

Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta... Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Grada

Dark Water , 2016

Interpreti: Martin Stránský

Elapheg
13.05.2021 5 z 5

Třetí díl od Roberta Bryndzy se mi líbil prozatím nejvíce. Erika se snaží najít drogový důkaz na dně jezera v lomu, krom toho, je ale z hlubin vytažena kostra dítěte. Patologickým rozborem je identifikována jako Jessica Collinsová, která zmizela před léty a její případ zmizení nebyl doposud objasněn. Erika se vrhá do vyšetřování spolu se svými kolegy, aby nalezli pachatele. Líbí se mi velmi, že je to brilantní detektivka, ale na rozdíl od dvou předešlých knih, je zde méně mrtvých a více prostoru je věnováno i osobnímu životu vyšetřovatelů a především pak psychologické charakteristice jednotlivých lidí, kteří mají s případem co dočinění. Kapitoly jsou krátké, takže jsem si říkal, ještě jednu, ještě jednu a ejhle, je konec knihy. Erika Fosterová je mi navíc velmi sypmatická, stejně jako její kolegové. Bryndza nejen, že nezklamal, ale vystavěl brilantní příběh i s menším počtem mrtvých, ale navzdory tomu se mi kniha ze všech tří dílů líbila nejvíce. Jednoznačně pět hvězd a doporučuji. :-) Čtvrtý díl si určitě někdy přečtu. :-)

Lucy.book
13.05.2021 5 z 5

Zatím nejlepší kniha z celé série, velmi čtivá a napínavá. Ráda bych doporučila všem čtenářům, kteří ještě autora neznají. Pěkné na celé sérii je, že se v ní promítá pracovní život Eriky, ale i soukromý. Pan Bryndza je skvělý autor a ani tentokrát nezklamal. Do dalších dílů se pustím, co nevidět.

barusa.s
08.05.2021 4 z 5

Toto byla má první zkušenost s knihami Roberta Bryndzy a určitě ne poslední. Zajímavý námět příběhu, sympatická hlavní postava, trochu pozvolnější začátek, ale o to lepší závěr.

m_martina
07.05.2021 5 z 5

A mně se líbil i tento další případ, přestože Eriku jsem si neoblíbila doteď. Ale člověk si zvykne a když odhlédnu od svých sympatií k ní, tak jsou to jinak hodně dobré knihy.

viweb
20.04.2021 2 z 5

Už jsem četla lepší krimi. Za mě slabší kousek. Dlouho se nic nedělo asi do poloviny a pak to nabral spád k úspěšnému vyřešení případu. Vadilo mi jmenování osob stylem "Erika, Mossová a Peterson". Tak buď křestní jména nebo příjmení. Nebo ne?
Po knize jsem sáhla na základě doporučení jednoho čtenáře z databáze s tím, že je srovnatelná s Dominikem Dánem, ale dle mého názoru to srovnávat nelze.

mataj
17.04.2021 4 z 5

Styl psaní u RB je pro mě velmi sympatický a čtivý. Rovněž děj je příjemně napínavý a zápletka tentokrát opravdu povedená. Nicméně mám menší problém s postavami, které jsem si bohužel moc neoblíbila. Ale to nic nemění na tom, že se s radostí pustím do dalších dílů, které už na mě čekají...

manasx
14.04.2021 5 z 5

Pana Bryndzu jsem objevila nedávno a už mám přečtenou třetí knihu. Díky krátkým kapitolám mají jeho knihy spád a jsou velmi čtivé. Opravdu mě baví!

Jiparis
12.04.2021 5 z 5

Hodně zajímavý příběh, ikdyž tentokrát se mi zdál trochu rozvleklý.

martineden
10.04.2021 5 z 5

Je to napínavé, je to bezva.

Hermiona419
09.04.2021 5 z 5

Moje první od Bryndzy! Byla skvělá, mrazivá a děsivá! Děkuju a doporučuju:))))

onyx84
04.04.2021 5 z 5

Měl jsem trošku problém se začíst,ale cca po stovce stránek se to zlomilo a začala zase parádní jízda...konec opět překvapil,čekal jsem ňákou bejkárnu,ale tohle mě zase ani nenapadlo...

Hanulka25
28.03.2021 5 z 5

Dobře se čte. Má kratší kapitoly, což mi přesně vyhovuje. Závěr mě dost překvapil, to jsem opravdu nečekala.

lucieBel
25.03.2021 5 z 5

Opět mě kniha nezklamala ????

jana8352
04.03.2021 5 z 5

Doporučuji, pěkný příběh, čtivá napínavá,

veronika8042
04.03.2021 5 z 5

Tak to byla jízda! Spisovatel má neuvěřitelný dar v popisování děje. Tak úžasné se to čte. Paráda!

Babo
01.03.2021 5 z 5

Ani 3. díl nezklamal.
Kniha se čte sama. Obdivuji autorovu schopnost věrohodně popsat různé situace. Je to jako film. Uvěřitelné dialogy , popis pocitů ,různé charaktery postav.
Zkrátka knihy se čtou moc dobře a jen občas mi zabliká kontrolka,že tak asi ne.

jarin58
01.03.2021 5 z 5

Do třetice všeho nejlepšího.Zajímavě vytvořený děj s velkým překvapením.

koubinda
28.02.2021 5 z 5

DOBRÝ. Fakt dost dobý, mohu jen vřele doporučit.

Alena129
24.02.2021 5 z 5

Děkuji za Bryndzu a jeho knihy. Taky děkuji svým kamarádkám, že mi ho doporučily a půjčily. Zároveň mám pro ně výzvu, že nutně potřebuji další díly, neboť u mě vznikla závislost. Zároveň je škoda, že nepatří do mé soukromé knihovny. Určitě bych po této knize do budoucna sáhla znovu. Co říct k Temným hlubinám? Lidé čtěte! Jistě jsou zde i tací, které případy Eriky nezaujmou. Mě vtáhla kniha do děje a líbila se.

MatoPalkes
09.02.2021 5 z 5

Tento diel zatiaľ najlepší, prečítané jedným dychom.