Temné miesta

Temné miesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486677/bmid_temne-miesta-tXD-486677.jpg 4 1828 1828

Gillian Flynnovú sme vďaka medzinárodnému bestselleru Stratené dievča spoznali ako fascinujúcu rozprávačku, ktorá má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia. V Temných miestach opäť majstrovsky mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou a rozvíja pred čitateľmi príbeh o rituálnej vražde, ktorej vyriešenie možno nie je také jasné, ako by sa mohlo zdať. Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru. Mnohokrát sa vám bude zdať, že už je všetko jasné, že vás už nič nemôže prekvapiť len preto, aby ste o pár stránok neskôr zistili, ako veľmi ste sa mýlili. Rovnaký pôžitok ako samotný dej vám však prinesie aj Flynnovej próza - neľútostná, drsná a výbojná. Vychutnajte si tento unikátny triler ešte predtým, ako do kín príde jeho sfilmovaná verzia!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Tatran (Bratislava)

Dark Places, 2009

nejpet
17.10.2015 3 z 5

Temné kouty jsou na mě místy až moc temné, nedivím se těm, kteří je odložili, protože je v nich až moc násilí. Já jsem je odložit nedokázala, originální, fascinující jako obvykle. Pro mě ale Zmizelá vede.

jana9674
15.10.2015 3 z 5

Je to dobré, ale ne tak dobré jako Zmizelá a Ostré předměty. Rozuzlení je podle mě trochu překombinované.

anelimka
13.10.2015

Musím jen souhlasit se všemi, kteří hodnotí Temné kouty ještě lépe než zmizelou. Napínavé od začátku do konce a hlavně jsem celou dobu netušila co se z toho vyklube. U Zmizelé jsem to naopak tušila celou dobu a jen čekala jak to bude podané. Vřele doporučuji na dovolenou, protože se nelze od knihy jen tak odtrhnout.

creassy
03.10.2015 5 z 5

Super. Celou knížku jsem přečetla jedním dechem. Četla jsem i Zmizelou, ale tahle byla lepší.

Livia
25.09.2015 3 z 5

pre mňa zatial najslabšia kniha od Gillian Flynn. Hlavná postava ma vyložene štvala. Celú knihu zachraňovali kapitoly z minulosti, ktoré ma bavili oveľa viac ako súčasnosť.

andulicka
20.09.2015 4 z 5

přečteno jedním dechem:-)

Vampirosa
15.09.2015 5 z 5

Po přečtení Ostrých předmětů jsem si byla jistá, že přečtu všechny knihy od Flynnové a toto byl další krok. Stejně děsivé, stejně zvrácené, stejně úžasné! Hltala jsem slova jedním dechem pod lavicí ve škole a několikrát se nechala při nekalé činnosti nachytat. Kolikrát jsem zanedbala učení, jen abych se mohla opět ponořit do temného světa a s napjetím obracet stránky. Ale co.. stálo to za to! :)

Taji
06.09.2015 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a opravdu jsem si ji užila.

janebenesova
01.09.2015

Za mě jsou Temné kouty ze všech tří knih od Flynnové ta nejslabší, ale pořád vysoko nad průměrem svého žánru. Pokud vám nevadí permanentní mráz po zádech a nějaká ta krev, jděte do toho. Je to čtivé až běda, navzdory tomu, že kvalit Zmizelé to rozhodně nedosahuje, Flynnová je pořád přece jen zárukou, že se u toho nudit nebudete.

Zuziiik
27.08.2015 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale není to ta z těch, které bych četla znovu.........hlavní hrdinka mne štvala neskutečným způsobem.........v druhé polovině knihy jsem se už nedokázala odtrhnout....stačilo se začíst.......takže ano, bavilo mne to, bylo to zajímavé, ale znovu si to už asi nepřečtu.......

tisha8409
26.08.2015 odpad!

Tak pokud je TOHLE lepší než Zmizelá, tak já jsem teda na nos.

Začíná to autopopisem "já jsem tak divná a blbá a nijaká a kradu a nemám prachy- sakra jak to? vždyť JÁ jsem přežila masakr!!! "...hlavní oběti. Hrdinky nepíšu záměrně, tou ona není.

Pak se to promítne na dobu, kdy se to stalo. Spousta kydů o buranech na zadlužené farmě.
Neútešnej život, ale kdo jim za to mohl, že? Takže tím pádem divná matka, otec i děcka.
Pak zase zpět, cuk do dospělé oběti - jde na sedánek s divnejma lidma.
Je dotčená, že se opovažují nevěřit jejím dětským dokola omílaným faktům.
A to jsme na stránce s trojmístným číslem - poté skoky zpět k úvahám bráchy, matky, jí samotné.
Kecy, kecy ,kecy.
Mně fakt nezajímá křupáckej život v roce 85. Ani jak se k němu dostali, ani jak v něm hnijí jakože aktuálně.

Přečetla jsem dost na to, abych věděla, že jsem díky nálepce BestCELER zase nalítla. Pochvalné megarecenze na zadní straně knihy jsou výsměchem. Musí být.... jinak to nemůže být možný.
Takhle prázdná kniha prostě nemůže uchvátit lidi, kteří jsou náročnější a nespokojí se s prázdným kydáním.
Jsem proto ráda za ty, kterým tohle málo nestačí. Protože tohle teda vážně nestačí.

michimuller
18.08.2015 4 z 5

Zatímco Zmizelá a Ostré předměty mi naprosto nic neříkaly a přečetla jsem je snad jen silou vůle, Temné kouty byla pecka za 4 a 1/2 *! Subjektivní odebrání hvězdičky za trochu useknutý a nedotažený konec a pro mě nešťastná forma vyprávění roztrhané kapitoly minulost / současnost, které bytostně nesnáším i u jiných autorů, protože mě vytrhávají z kontextu a působí stejně rušivě jako stupidní blok reklam v napínavém filmu. Hodně čtivá knížka, co mě překvapila, i když mi tam pár věcí docela vadilo. Hlavně osobnost hlavní hrdinky knížky Libby, co nepracuje, válí se v posteli, čeká na sociální dávky a milodary a kouká, kde by schrastila peníze na živobytí a trpí permanentní leností v pokročilém stádiu. Většina postav v tomto románu působí neuvěřitelně nesympaticky, snad kromě Diany, která je uvěřitelná. Kultovní rituály satanistů na mě působily značně nevěrohodně, brutálně a diletantsky ale je zde vidět skvělé zlepšení v popisu postav i propracovanosti děje, který je po nitkách pomalu rozplétán. Hodně dobrá knížka!

achilles
18.08.2015 4 z 5

Nebylo to špatné. Na Zmizelou to ale rozhodně nemá. Některé pasáže velmi nudné, jako by tam byly jen pro natáhnutí děje. Pasáže se satanistickými rituály byly trapné, pokud se do nich autorka chtěla mermomoci pustit, měla si najmout nějakého "odborníka", takhle to působilo infantilně. Konec byl odfláknutý. Přesto se těším na filmové zpracování, může být lepší.

Zuzu88
18.08.2015 3 z 5

Čte se dobře,zajímavý děj,ale toho zla a násilí se mi zdá přece jenom už moc.

anelimka
18.08.2015

Tak po 4 dnech dočteno! Po Zmizelé ještě lepší dojem. I když tlustá bichle, má švih, spád, napětí a pořád žene dopředu dovězvědět se jak to bude dál. Rozuzlení není dramatické a malinko vás zaskočí, že najednou je to tak jednoduché, ale právě proto to příběhu připíše opravdivost. Doporučuji.

Divil
17.08.2015 5 z 5

Knížky od Flynnové jsem četl v pořadí Zmizelá, ze které jsem byl hrozně nadšený, pak Ostré předměty, které mě tolik nenadchly a nakonec Temné kouty. Říkal jsem si, že knížní euforie podobná té, kterou jsem prožíval se Zmizelou, se už nebude opakovat a nakonec se tomu u Temných koutů stalo. Bylo to pro mě příjemné překvapení, když jsem se do knížky dobře začetl od první až do poslední stránky. I když dochází k častým přechodům mezi přítomností a minulostí (v minulosti navíc z pohledu různých protagonistů), tak je dějová linie přehledná a čtivá.

mirunda
16.08.2015 4 z 5

Ne že bych ji četla jedním dechem, ale byla dobrá.

calistam
15.08.2015 2 z 5

... ze začátku mě to hrozně nadchlo, byla jsem zvědavá, co se stalo.... proto mi pak ten konec přišel takový nijaký.... můj názor.... dočetla jsem to jen, abych věděla jak to skončí :-( bohužel.... ale kniha je napsaná zajímavě, je vidět, že autorka si dala práci s popisem doby, situace jak rodinné, tak finanční prostě tenkrát jak se žilo na farmách... to je v knize zajímavě přiblížené.....

hroubek
09.08.2015 4 z 5

Gillian Flynn si mě získala svojí Zmizelou, takže jsem se na její novou knížku dost těšil. Temné kouty je horší knížka, než Zmizela. A můžou za to celkem nesympatické postavy a pomalejší tempo. Obojí má svůj důvod, přesto to ze začátku dost brzdí a chvíli trvá, než postavy poznáme. Flynn krásně pracuje s detaily a propojování příběhu, kdy se jedna postava o něčem zmíní, abychom pak v následují segmentu zjistili jak k dané věci došlo a co jí vyvolalo. Občas mě přišlo, že je tu zbytečně moc postav, který nás neustále matou od toho co se stalo a o to více zamrzí, že jejich příběhy nemají nějaké zakončení. Prostě se objeví něco řeknou a dají indicii a konec(Trey, Runner). Hodně se mi líbilo vyprávění Libby a Patty, Benovo bylo slabší a něco mu chybělo. Ze všeho nejvíc jsem byl zklamaný z konce, který je logicky vystavený, nečekaný a taky neuspokojivý. Těším se na další knížku, kterou si od Flynn přečtu, jelikož po dvou knížkách vím, že je to autorka,která stojí za to, abych u jejich knížek trávil čas.

barbora3286
09.08.2015 5 z 5

Je dobrá.Ze začátku trošku rozvláčnělá a pomalejší a náročnější,ale postupem času vás chytne a nepustí.Je to první knížka od Flynnové,kterou jsem četla.Z prvotního zklamání jsem se vzpamatovala a hodnotím velice kladně.Hl.hrdinka je skvěle nesympatická,což byl jeden z důvodů proč jsem ji kupovala,perfektně zmapované myšlenky všech postav vás dostanou,jak jsou reálné.Stejně dobrá jako knížka Zmizelá,jen trošku složitější.Film mně zklamal.