Temné miesta

Temné miesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486677/bmid_temne-miesta-tXD-486677.jpg 4 1828 1828

Gillian Flynnovú sme vďaka medzinárodnému bestselleru Stratené dievča spoznali ako fascinujúcu rozprávačku, ktorá má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia. V Temných miestach opäť majstrovsky mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou a rozvíja pred čitateľmi príbeh o rituálnej vražde, ktorej vyriešenie možno nie je také jasné, ako by sa mohlo zdať. Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru. Mnohokrát sa vám bude zdať, že už je všetko jasné, že vás už nič nemôže prekvapiť len preto, aby ste o pár stránok neskôr zistili, ako veľmi ste sa mýlili. Rovnaký pôžitok ako samotný dej vám však prinesie aj Flynnovej próza - neľútostná, drsná a výbojná. Vychutnajte si tento unikátny triler ešte predtým, ako do kín príde jeho sfilmovaná verzia!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Tatran (Bratislava)

Dark Places, 2009

Babouš
14.01.2014 5 z 5

Osobně mám od Flynnové nejraději Zmizelou, ale Temné kouty řadím hned za ni. Zápletka se satanistickou tematikou mě chytla od samého začátku. A jak už to u této spisovatelky bývá, nic nakonec není tak, jak se to zdá na začátku. Jak říkám, Gillian Flynnová je jedna z nejlepších (možná úplně nejlepší) autorek napínavých románů současnosti. A film jde do kin na podzim (s Charlize Theron v hlavní roli) - ten si určitě nenechám ujít.

Morsie
14.01.2014 5 z 5

No co si budeme říkat, na Temné kouty jsem byla opravdu žhavá! Zároveň jsem se ale bála, aby mě autorka nezklamala. Ejhle, zklamání se ale nekonalo!
Zato se konalo nadšení! Nemůžu si pomoct, ale Temné kouty jsou rozhodně nejlepší Flynninou knihou. Je vyspělá, propracovaná, neskutečně napínavá a s vaší myslí často pohrává, jako by to nebyl mozek, ale jen laciná žvýkačka.
Páni, jsem plná dojmů! Před chvílí jsem knížku odložila a ještě jsem se z toho tak nějak nevzpamatovala. Každé jednotlivé slovo se mi dostalo pod kůži a já se toho teď nemůžu zbavit – a snad ani nechci!

Opravdu výjimečná kniha, která ve svém žánru dalece převyšuje konkurenci.