Temné miesta

Temné miesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486677/bmid_temne-miesta-tXD-486677.jpg 4 1828 1828

Gillian Flynnovú sme vďaka medzinárodnému bestselleru Stratené dievča spoznali ako fascinujúcu rozprávačku, ktorá má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia. V Temných miestach opäť majstrovsky mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou a rozvíja pred čitateľmi príbeh o rituálnej vražde, ktorej vyriešenie možno nie je také jasné, ako by sa mohlo zdať. Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru. Mnohokrát sa vám bude zdať, že už je všetko jasné, že vás už nič nemôže prekvapiť len preto, aby ste o pár stránok neskôr zistili, ako veľmi ste sa mýlili. Rovnaký pôžitok ako samotný dej vám však prinesie aj Flynnovej próza - neľútostná, drsná a výbojná. Vychutnajte si tento unikátny triler ešte predtým, ako do kín príde jeho sfilmovaná verzia!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Tatran (Bratislava)

Dark Places, 2009

Petraxxx
31.03.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá od začátku do konce. Nutí vás číst dál a dál.

March
22.03.2020 3 z 5

Měla jsem problém se do knížky pořádně zacist, způsob psaní knihy mě baví, Zmizela byla skvělá. Ale postavy z teto knihy mě moc neoslovili...ale závěr knihy byl ficak, měl zajímavé a prekvapive zakončení.

Warty
07.03.2020 3 z 5

Rozjezd nic moc, hlavní hrdinka totiž není dvakrát velká sympaťanda, ale nakonec to nebylo špatné.

Keporkakyně
01.03.2020 4 z 5

Tak to bylo totální lidský bahno. Co postava, to hovado. Ale četlo se to skvěle.

Mr.Donut
26.02.2020 4 z 5

Upřímně řečeno... první 1/2 až 3/4 knížky se v podstatě nic nedělo, poslední čtvrtinu jsem zato zhltnul jako malinu, a proto nehodnotím knihu veskrze negativně. Některé pasáže působily až přehnaně brutálně (alá Palahniuk?), nesympatickost snad všech postav (i když záměrná) taky někdy na čtivosti nepřidala.

Flynnová psát umí, atmosféra (hlavně ke konci) by se dala krájet, ale není to nic, co bych musel číst znovu.

Mensa627
22.02.2020 5 z 5

Super atmosféra. Knížka se četla sama. Ani na chvilku jsem se nenudila. Tak šup šup... něco dalšího, podobného;-)

Pedias
18.02.2020 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, hltala jsem každou stránku.
I když mě hlavní hrdinka byla nesympatická, tak jsem ji vlastně fandila.
Na konci do sebe všechno hezky zapadlo.

sarkaditt
09.02.2020 4 z 5

Čekala jsem málo, protože od autorky jsem četla Zmizelou, která se mi nečetla moc dobře, ale tato kniha mě chytla hned od začátku. Napínavý děj po celou dobu, žádná "hluchá" místa, dvě linie dějů a srozumitelné postavy. Bena mi bylo líto, v podstatě submisivní smolař bez sebedůvěry, který chce někam patřit, všichni na něj kašlou a tak se chytl prvního stébla, ve kterém viděl možnost zapadnout. Nesympatická mi byla od začátku Diondra a Threy (snad píši jméno správně). Rozuzlení příběhu jsem z poloviny tipla správně, což se mi moc nastává.
I přes chvilemi drsnější popisky situací to pro mě byla celkem oddychovka.

KudrnatáHolka
02.02.2020 4 z 5

Hodně, opravdu hodně temná kniha. Po jejím přečtení na mě padla skoro až depka, jak naturalistické bylo líčení některých událostí. Občas jsem přemýšlela, zda některé pasáže raději nepřeskočit pro jejich syrovost, nebo zda vůbec knihu dočíst, protože místy mi děj přišel zdlouhavý (ikdyž možná to byla jen moje netrpělivost, jak to, sakra, teda dopadne?!). No, dala jsem to, dobrala se konci knihy a jsem za to vlastně ráda, protože došlo na hodně zajímavé a pro mě překvapivé vyústění celého příběhu.

wlado
01.02.2020 3 z 5

Depresívna kniha, ktorá sa dá čítať, no určite sa k nej už nevrátim. Brutálne popisy zabíjania zvierat som ani nebol schopný čítať.

Jumpova
03.12.2019 2 z 5

Temné kouty mě bohužel moc nechytly... Zmizelá i Ostré předměty se mi četly o hodně líp. U Temných koutů se u mě tenhle stav nedostavil a celkem jsem se těšila, až knihu dočtu. Příběh byl na mě asi až moc depresivní. Knihu za sebe nedoporučuju.

KočkomilkaJana
21.11.2019 3 z 5

Pořád se ale nedokážu zbavit dojmu, že ženské pořádně fyzicky pohnout člověkem skrz knihu neumí. Takže pokud jste fandové severské krimi, moc vám nesejde na niterních pocitech všech postav široko daleko, tak Temné kouty vás nenadchnou. Neurazí, ale lehce zpackaný konec vám radost neudělá.

marci8
18.11.2019 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla a všechny podrobnosti měly svůj smysl a díky nim byl konec knihy o to napínavější. Místy byla kniha na mě příliš drsná. Musela jsem přeskakovat např. pasáže, kde se týrala zvířata. Myslím, že by stačil náznak a ne detailní popis.

Páájinka
30.10.2019 5 z 5

Bylo to chytře vymyšlené. Dobře se četla.

Cecylus
17.10.2019 4 z 5

!!!SPOILER!!!
... jen mě tak ještě napadlo, jak jednoduše se může všecko pokazit- např. stačí se dostat do područí zvráceného člověka (Diondra), a máte zničený celý život.. tedy pokud jste tak submisivní (Ben)...

Cecylus
16.10.2019 4 z 5

Tedy, tolik dekadence, nedostatku a marnosti jsem snad v žádné knize podobného žánru nezažila :-D

Katarína.K
09.10.2019 3 z 5

V porovnání s ostatními knihami od GF je pro mě tato jednoznačně nejslabší. Nicméně je potřeba přiznat, že to, co mě na knize vadilo (všechny postavy nesympatické a občas to bylo opravdu nechutné), bylo zároveň potřeba k námětu a zápletce, který si autorka vymyslela.
Takže asi jde spíš o to, na co má kdo žaludek a na jaká témata je citlivý.

HelinkaS
04.10.2019 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala.

eliska8413
25.09.2019 3 z 5

Téma knihy je opět skvělé, příběh očima několika postav je taky super. Jen to napětí z hledání vraha a finální rozuzlení nějak nebylo to pravé ořechové. Postupem knihy napětí nějak vyšumělo. Moc se mi nechce věřit, že šlo takto snadno rozlousknout případ starý 20 let.
Závěr knihy mi přišel takový nedotažený, jakoby si autorka oddechla, že už napsala 400 stránek, tak teď už to nějak doklepe a bude mít splněno.
Celkově bych řekla, že je to problém této autorky, že má tak skvělou zápletku a motiv, ale strašně chabé pachatele.

Osice
13.09.2019 5 z 5

Knížka mě úplně pohltila. Hodně se mi líbilo, jak autorka střídala časové linie. Vždycky jsem se nemohla dočkat až budu číst tu druhou:-D

Četla jsem v originále.