Temné piesky

Temné piesky
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500231/bmid_temne-piesky-H9Z-500231.jpg 4 2083 2083

Kate Marshallová série

Jedného sériového vraha už chytila. Podarí sa jej chytiť aj druhého? Hmlový fantóm, ktorý vraždí ľudí, je vraj len miestny mýtus. Jedno dievča sa však presvedčí o opaku. Profesorku kriminológie Kate Marshallovú čaká počas potápačskej výpravy so synom šokujúci objav: v hlbinách priehrady Temné piesky nájdu zachytenú mŕtvolu mladého chlapca. Polícia príliš rýchlo usúdi, že sa utopil bez cudzieho zavinenia. Kate má iný názor a sleduje stopy, ktoré ju zavedú k zlovestnému odhaleniu. Je to ďalšie v rade záhadných úmrtí a zmiznutí, ktoré súvisia s okolitými slatinami a s mýtickým fantómom, čo vraj striehne v hustej hmle. Keď zmizne profesorka, ktorá skúma pôvod miestnych legiend, Kate a jej spolupracovník Tristan Harper musia bleskovo konať. Záhadný sériový vrah, po ktorom Kate a Tristan pátrajú, však nie je jediný, kto má pred nimi náskok. Aj niekomu ďalšiemu veľmi záleží na tom, aby sa tajomstvá Temných pieskov nikdy nevynorili z hlbín zabudnutia.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Shadow Sands, 2020

Evule *
25.01.2021 5 z 5

Skvělá záležitost, napínavé, čtivé. Od posledních stránek jsem se nemohla utrhnout. Moc se těším na další díl..

LeniVa
23.01.2021 4 z 5

Rychle se čte, napínavé od začátku do konce. Nevím proč, ale i když už mám dočteno, tak furt na něco čekám...

Martina1805
23.01.2021 5 z 5

Naprosto skvělé čtení Robert Brynza zase nezklamal už se těším na další.

novina
23.01.2021 5 z 5

Opět skvěle propracovaný příběh. Robert Bryndza prostě drží laťku vysoko. Série s Kate a Tristanem se mi moc líbí a těším se na další knihu.

Vik40
23.01.2021 5 z 5

Bryndza nezklame - I druhý případ s Kate Marshallovou je napínavý dobře se čte. Doporučuji.

Brembelik745
22.01.2021 3 z 5

Velmi zajímavý námět - mizející mladí lidé v mlze u vodní nádrže Shadow Sands.... Kniha mohla mít velký potenciál... Bohužel autor jej nevyužil naplno. Konec dost osekany a odflaknuty. Kniha byla čtivá ale nijak mě neohromila. U Bryndzy je to škoda protože píše skvělé.... Tentokrát jen 3 *

m_martina
22.01.2021 5 z 5

I druhý případ s Kate Marshallovou je čtivý a kniha napínavá. Doporučuji.

Evelinda
21.01.2021 5 z 5

Druhy dil serie je za mne jeste lepsi nez prvni dil a Bryndza kazdopadne nezklamal, za mne skvela knizka a doporucuji!

kolacky
21.01.2021 5 z 5

Perfektní knížka. Přeju Kate a Tristanovi hodně, hodně štěstí do dalších příběhů.

Nuttelka
21.01.2021 4 z 5

Opět velmi čtivé, stránky ubíhají před očima a jste zvědaví, kdo za tím vším stojí, kdo je vrah. Vyloženě zvraty se v tomto díle nekonají, všechno plyne tak nějak postupně a jsem opět ráda, že vrah se odkryje až skoro ke konci knihy.
Bryndza už je také taková sázka na jistotu, když si chcete přečíst výborně napsanou knihu :-)

Ondra_P
19.01.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands je další vynikající knihou Roberta Bryndzy. Bavila mě ještě víc než Kanibal z Nine Elms. Doporučuji.

Nikola_
19.01.2021 5 z 5

Co dodat.. Skvělé jako vždy!

Jana8774
18.01.2021 5 z 5

Knihu jsem trošku četla déle než jsem čekala, nechytila mě natolik jako předchozí knihy, ale i tak doporučuji. Je oddychová, žádné dramatické zvraty.

LuluBird179
18.01.2021 5 z 5

Klasický Bryndza...odpoledne začít číst a ráno...opuchlé a červené oči, protože knihu prostě musíte dočíst jedním tahem! Těším se na další pokračování Kate a Tristana!

99jana99
17.01.2021 4 z 5

Přečteno, kniha se četla dobře, ale něco mi chybí, momenty překvapení, vodítka k odhalení, najednou na konci je odhalen viník.

Mil@n
17.01.2021 5 z 5

Opravdu lepší než první díl a to je dobře.

Sixao
17.01.2021 4 z 5

Částečně přečteno, částečně poslechnuto v podání Martina Stránského. Za mě výborné pokračování série. Na chvíle s knihou jsem se těšila a zároveň si říkala, že je škoda ji mít za chvilku přečtenou. Jen Kate je v osobním životě taková nemastná neslaná. Na začátku jsem doufala, že mezi ní a Tristanem přeskočí jiskra a autor to takhle zhatí.

Matkaknihomolka
16.01.2021 4 z 5

Predchozi dil byl lepsi. I tak se mi ale kniha libila.

snimcibdim
16.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Ve stylu si druhý díl drží úroveň dílu prvního, v obsahu není nijak extra pozoruhodný.
Víceméně jen variace na obvyklá klišé tohoto žánru. Ploché a nerafinované.
Některé mysteriózně působící návnady (nečekané chování přítele patologa, potopené vesnice, provázání rodinného klanu šlechty s policií, únosy pouze v mlze) vyšly nakonec úplně vniveč. Kdyby si nějaký český XY chytal někde stopaře, chvilku je dusil na chalupě ve sklepě a nakonec házel do Slapské přehrady, vyšlo by to nastejno.
Poněkud nadbytečné jsou alkoholicko-abstinenční kapitoly ze života hlavní hrdinky, protože dopad na její přístup k případu/ům nemají žádný. Nevytěžený tentokrát zůstal i původně zajímavý nápad zapletení se Kate s Peterem a celá ta pseudomateřská linka je lehce citově vyděračská - což autor dochutil ještě Tristanovým coming-outem.
Nicméně jako oddechovou audioknihu s vynikajícím Martinem Stránským mohu doporučit, poslouchá se to dobře (číst bych to ale nechtěla).

Kerberos
16.01.2021 4 z 5

Předchozí díl se mi líbil víc,ale to neznamená,že si s chutí nepřečtu další pokračování.