Temné piesky

Temné piesky
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500231/bmid_temne-piesky-H9Z-500231.jpg 4 2083 2083

Kate Marshallová série

Jedného sériového vraha už chytila. Podarí sa jej chytiť aj druhého? Hmlový fantóm, ktorý vraždí ľudí, je vraj len miestny mýtus. Jedno dievča sa však presvedčí o opaku. Profesorku kriminológie Kate Marshallovú čaká počas potápačskej výpravy so synom šokujúci objav: v hlbinách priehrady Temné piesky nájdu zachytenú mŕtvolu mladého chlapca. Polícia príliš rýchlo usúdi, že sa utopil bez cudzieho zavinenia. Kate má iný názor a sleduje stopy, ktoré ju zavedú k zlovestnému odhaleniu. Je to ďalšie v rade záhadných úmrtí a zmiznutí, ktoré súvisia s okolitými slatinami a s mýtickým fantómom, čo vraj striehne v hustej hmle. Keď zmizne profesorka, ktorá skúma pôvod miestnych legiend, Kate a jej spolupracovník Tristan Harper musia bleskovo konať. Záhadný sériový vrah, po ktorom Kate a Tristan pátrajú, však nie je jediný, kto má pred nimi náskok. Aj niekomu ďalšiemu veľmi záleží na tom, aby sa tajomstvá Temných pieskov nikdy nevynorili z hlbín zabudnutia.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Shadow Sands, 2020

dalia1769
08.02.2021 5 z 5

Opět výborný, čtivý a napínavý díl.

Nočnípták
07.02.2021 4 z 5

Moje první kniha od Bryndzy. Četla se dobře, měla spád. Zápletka zajímavá. Vůbec nevadilo, že jsem nečetla předchozí díl série. A sériového vraha jsem dokonce tipovala správně. Jenomže mně víc sedí detektivky typu Klevisové, takže s dalšími Bryndzovymi knihami nepospíchám.

Pavcitko
07.02.2021 4 z 5

Začátek mě příliš nezaujal, ale postupně se děj perfektně rozjel, svižné kapitoly, propojená zápletka. Ve finále přečteno jedním dechem. Těším se na další díl.

janastok
07.02.2021 3 z 5

Mám ráda knihy tohoto autora, jen mám pocit, že sice vyměnil hlavní hrdinku, ale příběh je stále stejný. Kniha se čte dobře, děj odsýpá, na konci se ale postavy začnou chovat dost nelogicky, samé ježdění sem a tam, bez plánu a nápadu. Nejlepší postava jednoznačně Magdalena.

HaHa11
07.02.2021

Mé druhé setkání s Kate Marshallovou, Bryndzovou novou hrdinkou, skončilo ještě hůře než první. Knihu jsem po cca 70 stránkách zcela bezostyšně dolistovala! Proč? Morbidita mi v knihách vždy vadila, a to i těch mnohem lépe napsaných, než jsou ty Bryndzovy. Baví mě chytré knížky - ty, u nichž je nutno se zamýšlet, kombinovat, zkoumat drobné náznaky, pronikat do myšlení aktérů. Tohle všechno v příbězích Angličana se slovenským jménem nenacházím. Autor čtenáři opakovaně předkládá stejné dějové vzorce - zmizelé osoby, vyšinutý únosce, pátrání, akce, akce, akce, a pak to nějak dopadne. Občas to proloží exkurzem do osobního života protagonistů, čímž vytvoří můstek k dalšímu dílu ze série.
Napadají mě slova jako těžkopádné, únavné, ničím nevybočující z řady .... Loučím se s Robertem Bryndzou i s jeho snaživou vyšetřovatelkou a přeji jim čtenáře, již jim budou více nakloněni než já. Hvězdy neuděluji.

JIVaJaH
07.02.2021 5 z 5

Po delší době jsem přečetla knihu, která mě bavila od začátku do konce.Napětí, dialogy, popisy situaci, míst, kde se hrdinové zrovna vyskytují, osobní příběhy jednotlivých postav.Skvělá a doporučuji!

kate333
05.02.2021 4 z 5

Knížku jsem poslouchala v audio verzi. Nemůžu říct, že by mě nějak extra nadchla, ale zklamaná taky nejsem. Spíš mě bavily kapitoly z pohledu Magdaleny. Nevím proč, ale Kate mi chvílemi leze trošku na nervy...ale ještě víc ta Tristanova sestra...První díl se mi líbil o něco víc.

ennlady
03.02.2021 4 z 5

Už dlouho jsem od pana Bryndzy nic nečetla a návrat k němu byl opravdu příjemný. Postava Kate i jejího parťáka Tristana mi sedly, všechno bylo věrohodné a napětí nechybělo. Mám ráda vyšetřování krok po kroku a takové to postupné sbírání informací, které třeba nejsou ani pravdivé a mnohdy bývají zavádějící, a to tady bylo v plné míře. Kanibala jsem sice nečetla, ale návraty k němu a souvislosti s ním byly řádně osvětleny, takže jsem netápala. Jednu hvězdičku ubírám za závěr, čekala jsem větší pecku. Ale i tak super čtivá knížka, od které se těžko odtrhává.

SimonaP
02.02.2021 4 z 5

Kniha byla napínavá, dobře se četla, neměla hluchá místa. Líbila se mi víc než první díl série.

ciaram
02.02.2021 5 z 5

Audiokniha v podání Martina Stránského.
Do knihy jsem se pustila zpočátku jenom kvůli hlasu Martina Stránského. Tak nějak to s panem Bryndzou mám nastavené. Ale nevím proč. Sice jsou některé věci předvídatelné, ale ne tak, abych se u toho chytala za hlavu, že z nás autor dělá blbce. Děj se skvěle vyvíjí, Kate s Tristanem jsou rozhodně zajímavé postavy. Hurá, Kate to v závěru konečně rozsekla!!! Zajímavé vztahy, vývoj postav i zápletka. A v závěru jsem vlastně hrozně spokojená. Tak nevím, proč jsem u Eriky skončila po druhém dílu (pravda, četla jsem je v papíru).

Patw
02.02.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil mnohem víc. Prvním ze dvou důvodů proč jsou to jen čtyři a ne plný počet hvězd je, že občas postavám až zbytečně dost dlouho utíká něco přímo před očima. Jindy jsou postavy ostré a bystré, ale pak najednou... si člověk říká jak se to chovají? A zadruhé, až moc často nám autor připomínal problémy naší hrdinky jakoby čtenář zapomněl, co četl deset stran zpět. Ale jinak opravdu povedený krimi příběh!

Restang
02.02.2021 3 z 5

Bryndza nezklame, čtivé pokračování v 2. dílu, ALE přece jen se mi první díl zdál o chloupek lepší a napínavější. A to Tristanovo odhalení, to bylo úsměvně napsáno, jako by to byl 15 letý junior, který neví co sám se sebou a svým zjištěním. A hlavně, že z Magdalény měl husí kůži.. :) No a také jako vyšetřující pomocník, někdy vykreslen ustrašeně a jindy zase ne. Toť mé pocity a 3,5 dobrých *

maxx
02.02.2021 4 z 5

Dobré čtení ale zatím jsem větší fanoušek Eriky než Kate nějak ji neumím přít na chuť

oolinkaa
30.01.2021 5 z 5

bezva bezva. bryndza se neokouká, každá kniha je super a těším se na další..

EvaEma
29.01.2021 5 z 5

První kniha tohoto autora a přesně taková, jakou jsem potřebovala. Měla spád, všechno mělo hlavu a patu, zapadalo do sebe. Hlavní hrdinové sympatičtí, fandila jsem jim. A napsáno tak, že jsem se do příběhu ponořila a nemohla odejít. Potřebovala jsem něco nenáročného a to se splnilo.

rumova_kulicka
28.01.2021 3 z 5

Bohužel se musím přidat k té hrstce čtenářů, kteří z této knihy moc nadšení nebyli. Mrzí mě to, protože jsem byla komentáři nalákána, těšila jsem se a Bryndzovky mám ráda, ale tentokrát mi to přišlo ze slabšího soudku. Nevím jestli to je náhoda, ale za poslední rok jsem na toto téma četla několik knih, takže už mě to ani nešokovalo. Nehledě na to, že těch "vyšetřovatelů", kteří jsou mimo službu či vyšetřují na vlastní pěst, mají problém s alkoholem a vrhají se bez zbraně pachatelům do náruče je poslední dobou už fakt hodně. Nicméně kniha se četla dobře, stránky ubíhaly, ani ta Kate mi nevadí, ale přišlo mi to jako běžný průměr.

daja51
27.01.2021 5 z 5

Tak mám další "bryndzovku" za sebou - opět spokojenost, kniha má spád, nechybí napětí - doporučuji.

Peťulka3
25.01.2021 5 z 5

Zase super. Bylo to napínavé, což je u Bryndzy normální a stránky došly příliš rychle. Těším se na další.

kuttnerovka
25.01.2021 5 z 5

Opět perfektní, čtivé, napínavé..není co více dodat. Líbilo se mi zvolené prostředí vodní nádrže a mlhy, hned to bylo o kousek napínavější. Určitě se mi díl líbil více než první případ Kate.

Ridley
25.01.2021 4 z 5

První dil se mi líbil víc, ale i tak se mi dobře četla, rozhodně se těším na další díl.