Terapie

Terapie
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488502/bmid_terapie-9cJ-488502.jpg 4 1113 1113

V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit. Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Therapist , 2021

Mothermoth
01.07.2022 4 z 5

Ve srovnani s “Za zavrenymi dvermi” vlastne oddechovka, nicmene velmi ctiva. Clovek nepotrebuje mit nervama okousane nehty, kdyz se chce uvolnit cetbou, ze;)

cukrovka
29.06.2022 4 z 5

Zajímavý a čtivý příběh. Kniha má spád a autorka nám předkládá hodně podezřelých. Už od půlky jsem pachatele vytušila a dost mě iritovala naivita hraničící s hloupostí hlavní hrdinky.

amanek
28.06.2022 2 z 5

Za mě zklamání. Většinu knihy se nic neděje. Konec moc překombinovaný.
Na prázdninové čtení, asi OK.

FoxFox
28.06.2022 2 z 5

Tohle byla taková nuda! Asi tři čtvrtiny knihy se vůbec nic nedělo, nějaký zajímavý zvrat přijde až na konci, ale ten můj dojem z knihy bohužel nevylepšil. Hlavní hrdinka Alice byla naprosto naivní, což mě přivádělo k šílenství. Pořád se jen poflakovala, potom z toho byla unavená a potřebovala si dát pauzu, zajít si na výlet, na kafíčko nebo na čaj. Chybělo mi nějaké rozpracování vztahu k Leovi, proč se k němu vůbec stěhovala, když k němu snad ani nic necítila?
Pořád jsem čekala, že B. A. Paris napíše něco tak dobrého, jako bylo Za zavřenými dveřmi, ale po Terapii už další knihu zkoušet nebudu. Za mě tohle ne.

Hvězdinka
27.06.2022 4 z 5

Takové prázdninové čtení, které rychle plyne a vůbec nad ním nemusíte přemýšlet. Jistě by šlo vše pitvat do hloubky, ale proč? Prostě si sednete pod strom, pijete jahodový koktejl a čtete.

lucie8854
27.06.2022 3 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Knížka má spád, čte se moc dobře. Bavila mě, doporučuji.

Majulle
26.06.2022 5 z 5

ak jsem se konečně dostala k této knize, musím říct že jsem očekávala podle recenzi na ni o dost méně, ale naopak mě kniha velmi překvapila. Od začátku mě držela v napětí co se týče vraždy, držela mě i v napětí když byla hlavní hrdinka sama doma a cítila že se někdo pohybuje po domě.. Chvílemi jsem nevěděla zda se jedná o duchařinu a nebo realitu. Bavili mě zápletky s ostatními členy sousedství apod. Knížka je stručne a hezky napsaná, žádná omáčka a zdlouhavé věci kolem. Moc mě bavila a doporučuju ji

swayno
26.06.2022 4 z 5

Pěkné čtení, od autorky opět skvělá knížka.

SoňaF
23.06.2022 4 z 5

Autorka opět nezklamala. Jako první jsem četla Za zavřenými dveřmi a celou dobu jsem si říkala: to není možný! A pak Terapie... Tolik podezřelých, tolik teorií a pak nečekaný závěr. Knihu jsem přečetla během dne a naprosto mě pohltila. Doporučuji, skvělá kniha.

Falda
22.06.2022 5 z 5

Autorku mám velmi ráda a toto byla její další povedená kniha.

jarka7698
22.06.2022 1 z 5

(SPOILER) Thriller který kvalitou nevybočuje z řady podobných knih. Za dva dny ani nevíte co jste četli stejně jako sledování bečkových filmů.
(+ Spoiler) zavražděná žena, dívka v ohrožení, hodně podezdřelých, jedna falešná stopa, rvačka o život a překombinovaný konec.

evin84
21.06.2022 5 z 5

Skvělá kniha, určitě doporučuji přečíst

Speedy076
20.06.2022 5 z 5

Ty jo, tak to byla jízda. Kniha mě vtáhla do děje hned na první stránce a pustila zase až na poslední. Přečetla jsem ji během jednoho dne, protože jsem prostě nemohla přestat.
I když v některých pasážích se hlavní postava chovala dost naivně a možná trochu dětinsky, tak se to k příběhu parádně hodilo.
Moc doporučuji přečíst.

lištička123
19.06.2022 4 z 5

Stojí za přečtení.

Petra00
17.06.2022 5 z 5

Terapie je další skvělá knížka od B. A. Paris. Konec jsem neodhadla, bylo to čtivé, knížka mě moc bavila. Místy mi při čtení běhal mráz po zádech. Některé situace byly trochu nereálné a nepochopitelné, ale nevadí mi to a dokážu si představit že zkrátka hlavní postava takto na základě svých momentálních pocitů jednala. Určitě doporučuji a čtení jsem si moc užila. Na prvním místě mám ale stále V pasti lží.

katpas76
17.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Od této autorky jsem přečetla vše, co v Čechách vyšlo. A každá další kniha je pro mě horší než původní dvě (Za zavřenými dveřmi a V pasti lží). Alice, hlavní hrdinka románu Terapie, se podle mě chovala iracionálně. Pokud vnímala, že jí hrozí v domě nebezpečí, měla od tamtud co nejrychleji utíkat pryč a ne tam zůstávat, ještě navíc sama. To byla první věc, která mi vadila. Další zádrhely, které snižují celkový dojem z knihy, přišly v závěru. Jednak psychopatické chování Thomase (Johna) bylo pro mě přes hranu uvěřitelnosti (že by o tom, že týrá své rodiče a zabil tři ženy skutečně tak dlouho nikdo nevěděl?!) a závěr samotný, kdy se čtenář dozví, že Alice vlastně "zabila" v autě jako řidička svoji sestru a rodiče ... to už bylo trochu moc. Ano, autorka chce čtenáře překvapit. To je jistě fajn a takové knihy ráda čtu, jenže faktem je, že si pak vlastně z knihy až tak moc nepamatuju, protože závěr je natolik překombinovaný s cílem šokovat, že se pak v rozuzlení ztratím a celkový dojem z knihy to spíš zhorší, než vylepší. Nejspíš mám už dost knih s šokujícím odhalením v závěru... sice se ty knihy dobře čtou, ale jsou "jedna jako druhá"... nezbyde mi po nich nic, než matná vzpomínka na přebal knihy s tím, že "ano, to jsem četla". Za mě tedy dost zvážím, jestli další thriller, který autorka v budoucnu napíše, zakoupím nebo jen půjčím v knihovně (pro případ dlouhé cesty vlakem, kdy se budu chtít začíst).

Pitbullka
17.06.2022 3 z 5

Začátek byl čtivý a neskutečně mě vtáhl. Ale pak se někdy ve třetině děj začal lámat, mnohdy to bylo nesmyslné, hlavní postava se chovala trošku dětinsky. A závěr? Zklamání. Nevím, jestli je to ribehem jako takovým a nebo jsem těch thrillerů už pár přečetla a tento typ knihy mi už prostě nestačí.

Adela2008
15.06.2022 3 z 5

Zajímavá detektivka, příjemné čtení plné napětí. Osobně mě trochu vadilo chování hlavní postavy, které trochu hraničilo s naivitou až hloupostí.

ZuzanaZ83
14.06.2022 4 z 5

Velmi dobrý příběh o tom, jak se může důvěra a příslib nového života sesypat jako domeček z karet. Kniha má spád, děj postupně graduje a autorka nezapomněla ani na objasnění na konci. Určitě doporučuju!

soukroma
13.06.2022 4 z 5

Čtivé, leč mnohomluvné, s přehršlí postav v komorním prostředí a neustálou komunikací všemi možnými prostředky, otevřené až do samotného konce. A kupodivu právě ten (typicky bláznivý) konec mne docela potěšil, takže zvýšil mé hodnocení na celých 75%.

Henry David Thoreau je dle všeho stále velmi populární, jak dokládá i zde mnohokrát opakovaný (terapeutický) citát:

"Štěstí je jako motýl. Čím víc ho pronásledujete, tím víc vám uniká. Pokud ale obrátíte pozornost k jiným věcem, přiletí a zlehka se vám usadí na rameni."

tajemství

B. A. Paris (p)