Tiché roky

Tiché roky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6789 6789

Blondebookdevil
05.11.2020 5 z 5

Tato kniha samozřejmě je v něčem podobná Haně, ale přitom je tolik odlišná. Nedokážu zvolit správná slova, abych nenarušila křehkost tohoto díla. Tiché roky autorka podává něžně, ale zároveň se spoustou bolesti. Zaměřuje se na období socialismu a hodnoty, které tehdy něco znamenaly. Neznamená ale rodina nejvíc?

PajaPaja007
03.11.2020 5 z 5

Nadseni

klarazelena
03.11.2020 4 z 5

Klidná, vlídná kniha, která umožní ponořit se do sebe a pročíst se životem druhých, drobnostmi, radostmi a hlavně tím, že není malých souvislostí našeho života, co je nedůležité pro někoho je důležité pro jiného. Vnitřní zranění, nevyřčená slova. Souznění na konci ve mě vyvolalo lítost, jak mrháme časem nad zbytečnostmi. Mě se kniha moc líbila.

zuzina88
01.11.2020 5 z 5

Geniálně vystavěný příběh a skvěle napsáno. Určité věci jsem zažila, takže jsem věřila každému slovu. Když jsem knihu dočetla, chtělo se mi plakat... Málokdy si my, lidé, můžeme stěžovat na osud... Životy máme především ve vlastních rukou...

derrry
01.11.2020 3 z 5

Oproti Haně je to všechno předvídatelné a řečné "polopaticky". Ocenila bych větší napětí, vyjevování událostí v dialozích, situacích, skládání střípků do mozaiky, ne dva separátní příběhy, které se na konci trochu násilně protnou. Co fungovalo v Haně, tady nefunguje, i když se jedná de facto o stejný postup.

FejKýý
31.10.2020 3 z 5

Tak kde začít.. Zbylé tři knihy od paní autorky jsem hodnotila 5*kově. Bohužel ale tahle mi nesedla, ač jsem se snažila.. Bylo pro mě horší ji číst, paní Mornštajnová stále psala moc hezky ale ten příběh mě nějak nesedl. Ale co mě ještě více nesedlo byl konec nedotažený do konce. Velice líto mě bylo Běly, Blanky a Bohdany. :(

Lutzka
27.10.2020 5 z 5

Mornštajnová opět nezklamala :)

Bukina
23.10.2020 5 z 5

Alenu Mornštajnovou zbožňuju. nejen pro to, že pochází ze stejného kraje. Její knihy jsou plné, pro mě, tak silných emocí, že každou přečtu během pár dní a pak mě to strašně mrzí, že už je konec. Tiché roky jsou skvělé.

irena4184
21.10.2020 3 z 5

Knížka byla moc hezká. Příběh byl zase dobře promyšlený. Ale radši mám Hanu a Slepou mapu.

Elka252
20.10.2020 5 z 5

Nádherný, silný, emotivní a smutný příběh! Plný bolesti a zármutku napsaný tak lehce jako by ho vyprávěl sám život. Uvěřitelný ale přesto jiný než příběh obyčejné němé dívky. Toto není moje první ani poslední příběh od autorky.

zvěřinec
19.10.2020 5 z 5

Krásná, i když smutná kniha. Každý člověk je jiný, chová se nějak z různých důvodu, ale občas by si někdo fakt zasloužil facku.

JankaV80
19.10.2020 5 z 5

Krásný, i když velmi smutný, příběh dvou postav - otce Svatopluka a dcery Bohdany, který vás svým dějem dostane. Je to čtení, od kterého se nebudete moc odtrhnut. Je to psáno lehce a člověk lehce uvěří tomu, že tohle se kdysi někomu mohlo stát.
Druhá kniha, kterou jsem od této autorky četla a jsem nadšená. Zvládla jsem ji v době karantény přečíst za jeden den, tak mě bavila. Doporučuji :)

DámaMáma
18.10.2020 5 z 5

Opět nádherná kniha od mé oblíbené spisovatelky! Přečteno jedním dechem. Tak jednoduché, přitom tak hluboké a strhující čtení. Krása! Upřímně doporučuji...

Abako
18.10.2020 5 z 5

Knížka je tak poutavá, že jsem měla problém se odtrhnout. Krásná, bolavá.

Adelaidee
16.10.2020 5 z 5

Další knížka, kteoru jsem přečetla během karantény a dostala jí od mámy. Jednoduchý děj, ale nepředvídatelný - teda až na pár momentů, ani ty ale neubírají knize na kvalitě a zábavnosti. Přečteno za jeden den a večer, určitě se podívám i na další knihy této spisovatelky.

Mibaf
14.10.2020 5 z 5

Opět skvěle napsané, i když do určité chvíle se člověk prostě neubránil srovnání s Hotýlkem a tak nějak si pořád říkal - tohle už znám, teď přijde toto a pak se stane tohle...

No a pak se vám odkryje něco a vy si jenom řeknete - aha tak tohle jsem opravdu nečekal, zase mě dostala :)

A když pak příběh skončí, vy nad ním ještě dva dny musíte přemýšlíte a to už je jasné, že si od paní autorky musíte ještě rozhodně něco přečíst...

dadinkaaa
12.10.2020 5 z 5

Úžasná kniha

Pauvka
12.10.2020 2 z 5

Zacetla jsem se poradne, az kdyz uz byl konec a ten stal jakoze fakt za prd :-O. Nicmene se k autorce vratim :)

ajasin
11.10.2020 5 z 5

Přidávám se k nadšencům. Nádherný příběh.

lindaaa
08.10.2020 5 z 5

Waaaau....to sa citalo samo, to bolo tak uzasne napisane a spracovane. Dakujem. Krasny pribeh.