Tiché roky

Tiché roky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6789 6789

pavlina0716
09.07.2020

Nádherná kniha. Krásným jazykem je napsán krásný ač smutný příběh. Prolínání časových rovin zvládla autorka dokonale a srozumitelně. Kniha je stejně silná jako Hana.

grimik
09.07.2020 5 z 5

Paní Mornštajnová mě nezklamala. Píše tuze krásným jazykem, nádherné, leč skrz naskrz teskné příběhy. Tiché roky jsou poutavý, silný příběh jedné rodiny o dvou liniích, dvou generací, které končí střetem v současnosti. Děj se odehrává zejména v hlavách, pocitech a myšlenkách hlavních postav, je plný nevyřčených slov a marnosti. Vlastně nevíte, koho Vám má být líto víc. Dlouho jsme se rozhodoval, zda 4 nebo 5, pro 4 byl konec, který mě zanechal v situaci, kdy jsem byl lačný ve čtení pokračovat a dočkat se alespoň něčeho hezkého, po mnoha desetiletích v životech hlavních představitelů. Pro 5 určitá blízkost životních peripetií. Co zvítězilo je zřejmé. Opravdu pěkná kniha.

Olava
07.07.2020 5 z 5

Poté, co jsem přečetla jedním dechem Hanu jsem doufala, že toto bude stejná paráda, nebo i lepší. Paní Mornštajnová opět nezklamala. Nebýt čerstvě narozeného prcka, přečetla bych také jedním dechem. Určitě stojí za přečtení a věřím, že stejně tak jako já nezůstanete u jedné knihy, ale pustíte se do dalších.

Adlinkaa
04.07.2020 5 z 5

Od prvního slova této knihy jsem věděla, že mě to bude neuvěřitelně bavit. Mornštajnová je pro psaní prostě zrozená. Celý příběh je vyšperkovaný od začátku, až dokonce. Když jsem knihu dočetla věděla jsem, že tohle rozhodně není moje poslední kniha od této autorky.

JanaMyna
03.07.2020 5 z 5

super kniha

Nikusha
30.06.2020 5 z 5

Asi nejvíc se mi líbí ta krásná čeština. Žádné vulgarity, žádný slang. Člověku oči plují po řádcích a užívá si všechna ta krásná slova. Příběh dojemný, bylo mi líto pana Svatopluka, ale vlastně i Bohdany. Určitě si knížku přečtu i podruhé a věřím, že si ji užiji ještě víc.

kleryna
29.06.2020 4 z 5

Za mě asi nejslabší ze všech jejich knih, ale přesto moc pěkně napsáno, Mornštajnová prostě umí.

prosteanett
28.06.2020 4 z 5

Paní Mornštajnová prostě psát umí:) knížka se četla sama, je však odlišná od těch ostatních. Hvězdičku strhávám za otevřený konec, chápu že už je to v podstatě na čtenáři, ale lehce mě zklamal:)

Fanda74
28.06.2020 5 z 5

Tady opravdu asi není, co dodat - knihy Aleny Mornštajnové jsou opravdu dobré, zase jsem mimo jiné obdivoval jak je na poměrně malém prostoru možné odvyprávět tolik příběhů, neboť čtenář má pocit, že sleduje osudy nejen hlavních hrdinů, ale i vedlejších postav. No a že nic není černobílé, to je prostě fakt. Krásná kniha kterou přečtete za chvíli a zároveň vás mrzí, že už je konec

PetraDD
27.06.2020 5 z 5

Uzasna kniha, ktera se cetla sama. Mozna me mrzel ten konec, jeste bych to protahla a dozvedela se neco vic :)

BáraLind.
24.06.2020 4 z 5

Zatim nejlepsi z knih, co jsem od ni cetla (Hana, Hotylek, Slepa mapa). Mornstajnova ma zvlastni typ hlavnich hrdinu - jsou to casto lide, kteri neciti vinu a neciti se byt nijak zodpovedni za sve ciny. Uplne se s tim neztotoznuji, ale je mi jasne, ze kazdy clovek to ma jinak. Trochu me mrzelo, ze ten konec nebyl vice rozepsany, ale beru to tak, ze je to na fantazii kazdeho ctenare, co se odehralo na konci.

Ketrin.TR
23.06.2020 4 z 5

Moje oblíbená autorka, jejíž knihy jsou prostě záruka dobrého čtení. Děj knížky je tentokrát zasazený do doby totalitního Československa a přibližuje nám další historii jedné české rodiny. Střídání kapitol mezi otcem a dcerou bylo zajímavé a líbilo se mi jak se děje mezi sebou proplétaly, až se nakonec spojily v jeden. Knížka nabízí působivou charakteristiku hlavních postav, ale tak nějak musím říct, že mi k srdci nepřirostli. Ačkoliv je knížka opět hodně čtivá, popisný děj tak nějak pozvala plyne a čtenáři nějaké výraznější zvraty nechystá. A to mi tam možná trošku chybělo.

Veveruška320
22.06.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem od spisovatlky,četla jako první a musím se přiznat,že se četla krásně i slza mi ukápla.

katulkav
18.06.2020 3 z 5

Moje druhá knížka od A. Mornštajnové. Četla jsem ji po Haně,se kterou bych nerada srovnávala,ale učarovala mě mnohem silnějším příběhem. Tiché roky se mi ale i tak krásně četly. Vzhledem k tomu, jak byly v průběhu podrobně vykresleny charakteristiky jednotlivých postav,mě celkem zarazil otevřený konec a mrzelo mě,že jsem si ho musela vyfantazírovat sama. I přesto dám v budoucnu šanci dalším jejím knihám.

KristinTj
18.06.2020 3 z 5

Poctivě zpracovaný příběh mnou proplul z nicoty do nicoty. Nemůžu se zkrátka ubránit pocitu určité prázdnoty, která ve mně po přečtení uvízla. A povrchnosti. Přestože jsou postavy vykreslené citlivě, jejich celkové propojení ve výsledku působí trochu uměle a neuvěřitelně. Šeď příběhu tak nějak totalitní by si zasloužila i hlubší tóny jiných barev...

Klára90
16.06.2020 3 z 5

Trochu jiná kniha, než které jsem od autorky dosud četla, ale neméně dobrá. Kniha plna zmaru a z velké části neuspokojených osudů hlavních postav, které jsou velmi dobře zpracované

Kája95
09.06.2020 3 z 5

Knížka mne zklamala, časem jsem pojala nechuť ke všem hrdinům

Anett0901
05.06.2020 4 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že Svatopluk je fakt idiot, ale jak jsem postupně zjišťovala čím dál víc z jeho příběhu, nutilo mě to nad vším se zamyslet a malinko změnit pohled. Alena Mornštajnová je prostě autorka, která dokáže napsat příběh více generací a zároveň stále překvapovat.

m_martina
05.06.2020 5 z 5

Knihy paní Mornštajnové mají něco, co mne pokaždé upoutá a strhne. Je tomu tak i u této knihy, kterou jsem četla se zatajeným dechem.

Jana N.
04.06.2020 5 z 5

Velmi čtivá knížka s pěkným příběhem a neočekávaným překvapivým koncem. Knížka je zajímavě napsaná, pohled dvou lidí na stejnou věc. Po přečtení jsem si koupila další knížky od této autorky. Určitě doporučuji přečíst.