Tiché roky

Tiché roky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6789 6789

klarinka9974
04.06.2020 5 z 5

Po přečtení knihy mám v sobě spousty pocitů. Od smutku až po štěstí. Tato kniha je tak silná, plná emocí a smutných okamžiků, že si jí i vy musíte přečíst. Děj je skvěle napsaný, od začátku jsem měla pocit, že knihu musím přečíst ještě ten den. To se samozřejmě nestalo ale tři dny my na to stačili. Tak jako Hana, která mě od začátku pohltila do úžasného příběhu plného citů, tak i u této knihy jsem měla pocit, že jsem jeho součástí. Všechno na sebe krásně navazuje, všechno se skvěle vysvětluje a konec? Bože... jen těžko říct co by bylo dál. Moc krásný příběh, doporučuju. Alena Mornštajnová je česká autorka, která jako by věděla co my chceme číst.

lucie2169
31.05.2020 5 z 5

Přes počáteční potíže s orientací jsem se po pár stránkách nemohla od příběhu odtrhnout a na závěr se neubránila slze. Obligátní vzkaz, které Mornštajnová prakticky vždy vkládá mezi řádky, totiž že nic není černobílé a nic není jak se zdá, vyzněl tentokrát na 100 %: (spoiler) navíc, snad protože je kniha ve výsledku prosta jakýchkoli vysloveně záporných postav, zapůsobila na mě asi nejvíc ze všech autorčiných děl.

wildprincess
29.05.2020 5 z 5

Velmi čtivá kniha a krásný příběh, druhá kniha od této autorky a těším se na další.

Jani23
29.05.2020 5 z 5

Knížka je čtivá. Příběh je zajímavý, ale nečekala jsem takový konec.

allfonsa
28.05.2020 5 z 5

Smutný příběh krásně napsaný. Dva různé pohledy na život, krásně spojené v celek. Opravdu opět velmi čtivá kniha od této autorky.

Dani666
28.05.2020 2 z 5

Není špatná, ale Hana se víc líbila

karolfebe
26.05.2020 3 z 5

Knížka byla čtivá, zajímavá a lehce zdlouhavá.

Artim
26.05.2020 5 z 5

"Cesta do hlubin rozervané duše", tak bych asi shrnul postupně gradující román, ve kterém Mornštajnová oproti Haně mnohem více popisuje pozadí hlavních dvou postav a vytváří si ucelený podklad pro závěrečné vyvrcholení.
Rozhodně to tak není pumpa, která by co stránku nakládala další a další posunutí děje kupředu. Tempo je mírnější, přesto jsem se nenudil a konec si vychutnal a zatlačil slzičku.
Hurá na Slepou mapu...

Kubikuli
24.05.2020 5 z 5

Po třech knížkách od Třeštíkové celkem velká změna. Knížka je také zajímavá a čtivá od začátku do konce, ale má něco navíc. Hloubku a strhující příběh. Vůbec mi nešlo se od ní odtrhnout a kdyby to šlo, přečtu ji na jeden zátah... Celá druhá polovina byla pro mne taková smutná, taková po které si odnášíte knižní kocovinu..Ale ten konec. Jak já nesnáším takové useknuté konce... :(

ViolettaCh.
23.05.2020 3 z 5

Neurazí, ale nenadchne! Příběh jedné rodiny a jejích předků je příjemné čtení, ale určitě nic převratného. Ten konec byl takový nějaký nedotažený ... Hana se mi líbila více.

emilieselden
23.05.2020 5 z 5

A.M. umí opravdu dokonale vykreslit všechny postavy. Vtáhne vás do děje a čte se úplně sama. Krásný příběh. Moc mě bavila.

Jana-Marie
23.05.2020 4 z 5

Opět pěkná a kvalitní kniha, Hana se mi ale líbila víc. Trvalo mi delší dobu než jsem se začetla. Určitě ale stojí za přečtení.

žany.kdovi
22.05.2020

Velmi čtivě napsaná kniha. Po Haně jsem čekala, další silný příběh a nebyla jsem zklamaná. Hlavní hrdinky mi bylo po celou dobu líto a stále jsem čekala, kdy nalezne své štěstí a lásku. Příběh doporučuji, krásně se čte. Autorka snad nudit ani neumí :)

vorlice28
22.05.2020

Moc hezká knížka, četla se jedním dechem. Pěkný příběh. Velice doporučuji!

sima.mis
20.05.2020 5 z 5

Tato kniha se nedá s Hanou srovnávat protože je to něco úplně jiného. Kapitoly vypráví na přeskáčku o dceřia o otci. Příběh je poutavě psaný od začátku do konce, a od konce do začátku děje. Kdo četl pochopí. Mě se osobně četla kiha jedním dechem, a velmi se mi líbila. Takže mohu jen doporučit. :-)

terpin
20.05.2020 5 z 5

Krásná knížka. Četla se úplně sama!!!

slunicko1958
20.05.2020 5 z 5

Když jsem uvažovala, jak budu tuto knihu hodnotit, napadaly mě myšlenky, které mě vedly ke porovnání s Hanou nebo ke srovnávání s jinými knížkami, které jsem četla. Špatně. Tiché roky a Hana jsou zcela odlišné příběhy, každý je jiný. Spojuje je pouze styl vyprávění - lehký, čtivý. Knížka se četla opravdu dobře.
Srovnávat s jinými knihami snad lze. V českých poměrech, kdy vychází kdejaká slátanina, jsou knihy paní Mornštajnové úplný poklad.
A malý postřeh: závidím každému, kdo ve svém životě aspoň jednoho Svatopluka nepotkal!

Barbora0101
19.05.2020 5 z 5

Perfektně napsaná kniha s úžasným příběhem. Zajímavý přechod kapitol.

stejsdan
19.05.2020 5 z 5

Tahle knížka mě úplně dostala, nedokázala jsem se od ní odtrhnout, precizně zpracované téma, psychologická analýza postav, reálný příběh, úžasné popisy... A na konci to do sebe zase všechno perfektně zapadlo. Skláním se před autorkou :)

DJANKA
18.05.2020 4 z 5

Moje druhá knížka od této spisovatelky. Pokud bych ji měla srovnat s knížkou Hana, tak ta asi byla o něco lepší. Ale i děj této knížky mě dostal. Čtete a čtete, jste zvědaví co bude dál, pak nechápete a pak si jen říkáte jak tohle asi může dopadnout. Opět silný příběh. Rozhodně si musím přečíst další autorčiny knihy.