Tiché roky

Tiché roky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6789 6789

DanaKa81
18.05.2020 4 z 5

Vtáhlo mě do děje nepochopitelné chování Svatopluka k jeho dceři a postupně odkrývaná minulost celé jejich rodiny. Tak krásně se příběh četl, že na konci knihy jsem marně hledala další kapitolu. Alena Mornštajnová je pro mě taková sázka na jistotu...

Mišátko
18.05.2020 4 z 5

Opět jeden ze silných příběhů. Čtení jsem si moc užila, jelikož postavy jsou velmi dobře psychologicky propracovány a neuvěřitelně realistické.
Člověk si uvědomí, jak jsme křehcí, kam sahají naše hranice a jak nás ovlivňují naše ideály. Tiché roky mi částečně připomněly i můj svět. Byla přece doba, kdy jsme mohli mluvit jenom doma, co se řeklo doma, to doma muselo i zůstat....a nebylo to až tak dávno. Bylo to tiché období směrem ke společnosti.
Knížku vřele doporučuji.

Mabie
17.05.2020 3 z 5

Po řemeslné stránce je to zdařilé, ale u tak vysokého hodnocení bych čekala víc. Příběh plynul poklidně, ale za nějakou dobu si z děje asi nic moc nebudu pamatovat. Četla jsem výrazně lepší.

nikola3345
16.05.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a hltala jsem ji do poslední stránky. Je úplně jina než předešlé knihy od této autorky. A zase tak výborná, i když je to už malinko těžší čtení. Jede člověk a dva životy. Je to takové okno do duše. Zklamání, prozření a mnoho dalšího.

jes09
15.05.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila od začátku až do konce! Po delší době kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.

KACABAK
15.05.2020 5 z 5

Doporučuji:) Kniha je velmi čtivá a napínavá, celou dobu nevíte, co dcera Bohdana neví. S jejím příšerným a despotickým otcem Svatoplukem, by nikdo nechtěl žít, ona to vydržela více jak 30 let. Kniha mohla mít alespoň o 1 kapitolu více...změnil se pak otec?

galinek
14.05.2020 5 z 5

nádherné čtení, silný příběh..... není co dodat....

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Tiché roky jsou příběhem o rodinném tajemství, o mlčení, které mnohdy zraňuje více než dobře míněná slova. Demonstruje, jak důležitá je v rodině komunikace a když chybí, nastává pohroma, protože do hlavy si navzájem nevidíme..
Alena Mornštajnová opět dokázala, že citlivý jazyk, propracovaná psychologie postav a lidskost jsou její silnou stránkou a velkou předností. Díky tomu její knihy všichni milujeme - všechny ty životní osudy knižních hrdinů, které vytvořila, jí prostě věříme ♥

Tozbee
13.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Čte se to dobře, protože autorka umí. Pokud tedy čtenáři nevadí, že od počátku knihy ví, že nic neví, a že se to nedozví dřív než na konci. A že se toho bohužel do té doby zas tak moc neděje. Na to, jak velké časové rozpětí román zachycuje, mi přišel popis životů hlavních aktérů příliš plytký. Příliš mnoho prostého popisu ve stylu "tak šel čas". A tak se ve vztahu ke knize cítím podobně jako vypravěčka ve vztahu ke svému protivnému otci, se kterým se snaží vyjít a snaží se ho pochopit. S tím rozdílem, že se mi to nakonec nepovedlo.

Cuprinka
12.05.2020 5 z 5

Úžasná knížka, která se četla jedním dechem - jako všechny předešlé...

ZuzaP
11.05.2020

Meh.. Jak jsem četla v jiných komentářích: Mornštajnová jako by jela na efekt - ví, co dělá a co bude fungovat. Jenže na mě to nějak nefunguje.

Hledáním neznámých příbuzných mi navíc Tiché roky pořád nějak připomínaly Němce od Jakuby Katalpy..

Ale minimálně Hanu si od Mornštajnové někdy jako víkendovou jednohubku dám. Protože holokaust, žejo.

Safrika
11.05.2020 3 z 5

Dosla jsem do pulky a uvazovala,ze knihu odlozim, protoze me nebavila... ale pokracovala jsem a pak to konecne zacalo byt zajimave, tak jsem rada, ze jsem ji neodlozila. Otec ve me vyvolaval nenavistne pocity.

Kaiserka
10.05.2020 5 z 5

Přečteno za jeden den a jedním dechem. Paní Mornštajnová je neuvěřitelná spisovatelka. Těším se na další knihu..

katerina-an9765
10.05.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Kniha se mi líbila ještě víc než Hana. Baví mě číst tentýž příběh z hlediska více postav, baví mě to hodně. Určitě doporučuji.

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Moje druhotina po Hane a rovnez davam plny pocet hvezd! Jakmile clovek s Mornstajnovou jednou zacne, tak neskonci!:-)

jopp
05.05.2020 5 z 5

Mně se kniha líbila moc. Autorka dokáže krásně vykreslit charaktery postav v průběhu času. Četla jsem od autorky tři knihy, a tato se mi líbila nejvíc.

Žabička204
04.05.2020 4 z 5

Úžasná kniha. Jediné, co mě naštvalo byl konec. Skončilo to hrozně otevřeně. Doufám, že bude pokračování.

hana1105
04.05.2020 5 z 5

Krásná kniha. Už teď se těším až autorka napíše další :D napínavý příběh, u kterého i v některých momentech ukápne slzička.

LucyA7
03.05.2020 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Byla jsem absolutně uchvácená. Jak se osud může změnit v jediném okamžiku. Skvělá kniha.

AlzbetaBetkaSee
02.05.2020 4 z 5

Oblíbená autorka. Krásný text a suprový příběh!