Tiché roky

Tiché roky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6789 6789

DAGISIKI
01.05.2020 5 z 5

Hezká kniha,ostatně jako všechny od A.Mornštajnové.

Katka2382
01.05.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení.Tato spisovatelka nikdy nezklame.

karin4338
30.04.2020 odpad!

strašné....otec, ktorý by si mal byť na antidepresívach a podstupovať psychiatrickú liečbu a nie žiť medzi ľuďmi. Zničí psychicky mladšiu dcéru, nestojí o ňu viac ako o prašivého psa, k tomu sa len ľutuje, šikanuje všetko naokolo a ženské to len mlčaním tolerujú. Nič pre mňa.

Leniii
26.04.2020 5 z 5

Velmi silný příběh z pohledu otce a dcery. Rodinné vztahy jsou složité a je důležité na nich pracovat, jako na každém vztahu. Kniha se mi moc líbila, čtivá. Při každém konci kapitoly vás už zajímá ta další. Rozhodně doporučuji.

nefersobek
26.04.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila.

Astarothh
25.04.2020 4 z 5

Audio.. Brrr.. Na navození depky kniha jako dělaná! Kor audio a ta hudba.....Hodně dobrý počin!

Rihatama
25.04.2020 4 z 5

Mlčení má tu výhodu, že vás nikdo nemůže přistihnout při lži a každý si vaše mlčení vysvětlí po svém."

Psaní je pro Mornštajnovou zdá se druhem psychoterapie. Snad je šťastnější, než hrdinky a hrdinové v jejích románech. Tiché roky je kniha plná smutku, neúspěchu a promarněných příležitostí. A mlčení. Až dokonale odráží dobu, letargii a děsy komunistického socialismu u nás, ale i ty děsy v nás. Vlastně ony naše neslavné dějinné události tvoří jen kulisy pro vyprofilování postav a jejich duševních stavů. Čtení to je poutavé, člověk se chce dozvědět, jestli náhodou slunce do tohoto domu smutku přece jenom nezasvítí, aspoň jeden paprsek. Jenže najednou to vzalo rychlý spád, konec je tady a Morštajnová jako by mi chtěla všechnu tu neradost vynahradit jedním rázem. Vysvitne slunce, obloha jak vymetená a nastane jasný den.

Katulinka69
24.04.2020 4 z 5

Tak tohle mě velice nadchlo

Ivaiva
22.04.2020 5 z 5

Ta knížka vás vtáhne, drží a nepustí až do poslední stránky. Bylo to silné, krásné a dojemné. Vztah rodičů a dětí se musí budovat jako každý jiný, je dobré si to uvědomit.

goofinkaa
19.04.2020 4 z 5

Opat velmi dobre napísaná kniha, silný príbeh, vystihla dobu. Viem si predstavit, ze podobny osud odlúčenia zažila nejedna rodina v tom čase....

michaelaaa5
19.04.2020 4 z 5

Kniha psána z pohledu dcery a otce. Strhující a smutný příběh, v němž se otcova bolestná minulost prolíná do života celé rodiny. Jejich příběhy se na konci knihy spojí, aby vyšlo najevo největší tajemství, které sužuje rodinu několik let. Přečteno během jednoho dne.

katushah
19.04.2020 5 z 5

Neskutečná kniha! Přečteno za 6 hodin. Nemohla jsem se odtrhnout. Brilantní příběh. Mám pocit, jako bych teď do té rodiny patřila. Všechny díla této autorky jsou strhující.

bookcase
19.04.2020 5 z 5

Přečteno skoro na jeden zátah, nedalo se odtrhnout. Líbilo se mi, že každá kapitola končila slovním spojením, kterým pak začínala kapitola následující, osvěžující prvek.

Melanka
18.04.2020 5 z 5

Moc krásná kniha, která mě úplně pohltila a nedala se odložit. Líbí se mi autorčin styl psaní, žádnou její knihu jsem ještě nevynechala a nikdy jsem nebyla zklamaná.

Niu
18.04.2020 5 z 5

Tak strašně smutná kniha. Pohnulo to se mnou, protože když si uvědomím, že člověk může zraňovat slovy stejně jako když mlčí, je tak děsivé. Knihy Aleny Mornštajnové jsou výjimečné svým stylem, svou strohostí, svými příběhy. Touto knihou jsem uzavřela (zatím) svou pouť knihami paní Mornštajnové, což jsem si dalal do roku 2020 jako předsevzetí.

mattonka
16.04.2020 5 z 5

Krásná kniha. Za mě velmi čtivá, přestože je o smutném příběhu jedné rodiny. Už se těším na další od paní autorky.

pedobro
16.04.2020 5 z 5

Tak už mi od autorky zbývá přečíst jen Hotýlek a pak už ji jen přimět psát dál a dál...jeji styl je úžasný.

Ewishekk
16.04.2020 4 z 5

Kniha se mi četla velice dobře a rychle, příběh byl poutavý, bylo zajímavé vidět různý pohled na svět otce a dcery. Jakožto čtenáře, který nezažil bývalý režim, byla tohle první kniha, kde jsem mohla vidět pohled podporovatele komunismu. Konec mi přišel moc useklý a ráda bych věděla, co se dělo potom.

Olivie11
14.04.2020 5 z 5

Tato kniha je úžasná!!!Přečetla jsem ji jedním dechem.Velice silný příběh plný smutku,tajemství i štěstí a lásky.Na konci jsem byla trošku smutná,že příběh končí,ale za mně top kniha.

Mišán@
14.04.2020 5 z 5

Příběh mě doslova vcucnul a nenechal odejít. I když jsem měla několik svých scénářů, jakým směrem se děj bude ubírat, pravdivý nebyl ani jeden z nich, což mě samozřejmě nadchlo, protože předvídatelnost je pro mě známkou ne zcela kvalitní knihy.
Svatopluk mi svou chladností velmi připomínal mého otce, se kterým jsem měla podobný vztah jako Bohdana. Možná proto mě jejich příběh tak vtáhl a nehodlal pustit.
Je mi teskno nad každou propastí mezi lidmi, kteří by si měli být blízcí a z nějakého důvodu je tomu naopak.