Tiché roky

Tiché roky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6789 6789

JaromírNosek
23.01.2020 5 z 5

Zhltnuto za víkend. To je dokonalost sama!

JankaK
23.01.2020 4 z 5

Velmi zajímavý příběh. Knihu jsem četla během "Mornštajnovského" období, což tedy zpětně nedoporučuji, protože po čase se mi postavy z jednotlivých knih smíchaly dohromady. Ale knihu určitě doporučuji.

SPOILER

Akorát jsem si, nevím proč, až téměř na konci příběhu uvědomila, že Bohdana vůbec nemluví a o to víc jsem byla překvapená. Nevím, jestli tahle informace zazněla v knize dřív, jen jsem ji nezaznamenala?

Godgifu
22.01.2020 3 z 5

Zajímavě pojatá kompozice, příběh z pohledu dcery a příběh z pohledu otce - střídání dvou dějových linek, které se na konci setkají. Je tu vše pečlivě uspořádáno, učesáno v harmonický celek. Po dočtení mám jasno, "uklizeno". Není už co řešit. A to je škoda... Mám raději, když mě autor tahá na vařené nudli, neobtěžuje se dovysvětlovat, když dráždí moji představivost, aby nakonec vše dopadlo úplně jinak.

daza.dt
22.01.2020 5 z 5

Po "Haně" jsem sáhla i po této další knize. Opět nezklamala! Knížka vás vtáhne, úchvatně popsané osobnosti, jejich vývoj, pocity.... Čte se sama. Už se těším na další knihy.

LucyBooks
21.01.2020 5 z 5

O knize jsem toho dost slyšela a tak jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala také. Nečetla jsem autorky jiná díla, takže nemohu porovnat, ale příběh se mi líbil, měl to spád, překvapivý děj a pro mne nečekaný konec. Možná jsem jen čekala větší dojetí, jinak chválím. Hezky se mi do knihy vracelo.

bamba
21.01.2020 1 z 5

dočítala som to, ale je to celé mimo môjho záujmu a chápania. A dočítala som to iba preto, že som si predtým prečítala "Hanu".

Kalina
20.01.2020 5 z 5

Skvěle napsané příběhy postav v této knize. Fakt je, že mi bylo chvílemi dost smutno z doby, kterou jsem sama zažila. Osudy hlavních postav byly tak pravdivé, že jsem se přistihla při obavách o ně.

hankapimi
19.01.2020 2 z 5

Tiché roky byly v pořadí čtvrtá kniha od Aleny Mornštajnové, ale přiznávám, že jsem se s ní musela trošku "popasovat".... Zřejmě mne nezastihla v dobrém rozpoložení. Popisovaná pokřivená doba budování socialismu a kovaní komunisté se svou mocí ve mně vyvolávaly nepříjemné vzpomínky na dobu, kterou jsem prožila... Zaplať Bůh, že je ta doba nenávratně pryč !

Stepulk@
19.01.2020 4 z 5

Má druhá přečtená kniha od autorky. Hotýlek se mi líbil víc, ale i tak velmi pěkně napsané.
Vyzdvihuji, na rozdíl od mnoha jiných příspěvků čtenářů níže, otevřený minimalistický konec, který dává prostor pro fantazii a polopaticky nedovypráví....

MiFloKo
19.01.2020 5 z 5

První byla Hana. Tiché roky už nebyly tak úžasné, ale i tak se četla velmi dobře. Čtu, čtu a poslední stránka, hledám další slova a nic. Ten otevřený konec mě dostal.

Jjaanneet
19.01.2020 5 z 5

Po Haně jsem se záměrně autorce vyhýbala. Měla jsem obavy, že budu zklamaná, že už nic nebude tak dokonalého. Jednoho dne jsem přišla do práce a Tiché roky mi leželi na stole. (Kolegyně mi je vnutila- půjčila bez požádání.) A tak jsem to brala jako znamení, že přišel čas. No co vám budu povídat, ta Mornštajnovic holka mě zase dostala. Teď už vím, že jí ležím u nohou a pro další knihu si poběžím hned první den vydání.

TomTomis
19.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila svou jednoduchostí vyprávění, stylem. Střídáním pohledu otce a dcery. Zajímavě otevřeným koncem. Přesto musím říci, že mi cosi chybí. Oproti Haně kapku slabší. Zbývá mi přečíst Hotýlek a pak si dám od autorky chvíli klid. I když se každá kniha liší svým příběhem, autorka se pohybuje v podobném stylu vyprávění- velký časový úsek, střídání časových rovin, komorní drama několika postav. Tím nechci říci, že je to špatně! Jen nejde číst takové knihy hned za sebou...

Luciga
18.01.2020 4 z 5

Není lehké tuto knihu hodnotit... je úchvatná; krásně napsaná; nutící přemýšlet; nechat myšlenky plynout a dumat nad běžnými situacemi v životě, které s knihou vlastně nesouvisí; přemýšlet, proč vlastně zrovna tento divný příběh chci číst, co od něj očekávám a přesto dychtivě otáčet stránky...
lidé čtoucí hodně si k ní dle mého cestu najdou (a asi to bude i o věku, kdy se do ní začtete), nicméně tuším, že je i hodně čtenářů, kterým knížka nesedne

ANDY28
18.01.2020 odpad!

Vůbec mi to nesedlo, přečetla jsem to, protože jsem byla zvědavá jak holky dopadly, jinak za mne veliká nuda

murray
17.01.2020 2 z 5

Pro mě velké, velké zklamání. Nemohla jsem příběhu uvěřit, vcítit se do postav, pochopit je. Moje druhé setkání s autorkou a navzdory všeobecnému nadšení, které její knihy vyvolávají.... pro mě zkrátka nejsou.

Bylina
17.01.2020 4 z 5

Krásně napsaná kniha, čte se prakticky sama. Každá kniha paní Mornštajnové má sílu, ale Hanu asi nepřekoná nic. :-) Moc se mi u Tichých roků líbí obálka, povedla se. I s názvem krásně ladí k tématu knihy.
Mrzel mě jen konec. Kniha by si zasloužila o pár řádků víc.

druzickaster
16.01.2020 4 z 5

Asi to bude tím, že jsem jen "poloviční žena", ale četl jsem už lepší psychologické romány. Nebylo to špatné, ale... bylo to celkem předvídatelné, postavy se chovaly dosti prvoplánově. Jedním slovem, nesedlo mi to. Určitě zkusím i jiné romány této autorky, ale na plný počet to prostě není.

ber
16.01.2020 5 z 5

Opět skvěle napsaný román. Ty vypsané pocity každého hrdiny, co si myslí a jak to vidí, to je nádherné. Poslouchala jsem audioknihu a každá osoba měla svůj hlas, to přidalo na kvalitě. Při poslední kapitole jsem měla husinu.

Heklousek
15.01.2020 5 z 5

Opět velmi silný příběh.

EvaSkořepová
15.01.2020 3 z 5

Furt přemýšlím proč mě tato kniha nesedla.....
Kniha Hana rozhodně lepší byla.