Tiché roky

Tiché roky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6789 6789

Vašek56
09.12.2019 5 z 5

Tak paní Alenka opět nezklamala. Výborná kniha, děj, styl psaní, prostě vše. Sonda do obyčejného života, života, který se mohl stát u Vás, u souseda ....
Samozřejmě doporučuji.

Adell-ka
09.12.2019 5 z 5

Děj knihy se odehrává ve dvou časových linkách - jedna je psána v ich formě z pohledu tiché dívky Bohdany, druhá je psána v er formě z pohledu Bohdanina otce Svatopluka, oddaného komunisty. Ke konci knihy se oba příběhy spojí.
Tahle kniha mi zezačátku přišla jak se říká nemastná, neslaná. Ne že by mě čtení přímo nebavilo, ale přišlo mi takové suché, nicméně jak do sebe obě dějové linky začaly zapadat, čtení mě bavilo víc a víc. Rozhodně tato kniha stojíza přečtení.

iva2111
09.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha, výborně se mi četla. Jak tu někdo už psal - jak málo toho víme o těch, se kterými žijeme...!
Smutná, přesto s koncem naplněným nadějí na "lepší časy".

fénix56
09.12.2019 4 z 5

Kniha Tiché roky je dobře napsaná, s neobvyklým příběhem. Jen jsem dříve než tuto knihu četla Hanu, které je pro mne nepřekonatelná a asi se vždy budu dívat na další tvorbu Aleny Mornštajnové tímto prizmatem.

alabra
09.12.2019 4 z 5

Kniha plná ticha. Ani jedna postava není kladná, každou autorka detailně vykresluje se všemi negativy a úzkostmi. Neodvratně a beze změn životem proplouvají, nebojují, jen se nechají unášet svým pochmurným osudem. Příliš smutku.
"Všechna pouta, ať mezi partnery, nebo rodiči a dětmi, se nakonec stejně přetrhají. "Tak proč to řešit.

eliskka
04.12.2019 5 z 5

Po Haně opět skvělá kniha. Určitě doporučuji :)

hapac
04.12.2019 4 z 5

Hezky napsaný příběh - silný příběh, ale pro mne Hana je Hana (vzpomínkou na tuto knihu mne ještě pořád něco svírá - snad úzkost, smutek, lítost...)

keny
04.12.2019 4 z 5

Moje prví kniha, kterou jsem poslouchala jako audio. Každý den jsem se těšila na cestu autem z práce, kdy si poslechnu další kapitolu. Trochu jsem se na začátku ztrácela ve jménech a postavách, tím že jsem se nemohla vrátit třeba na předchozí stránku tak jak u klasické tištěné knihy. Jinak autorka nezklamala, to, co jsem od knihy očekávala, jsem našla. Čtivé, rychle plynoucí. Sympatická Běla, Svatopluk na ranu - i když znám pár podobných, kterým se po změně režimu zhroutil svět a stali se z nich zatrpklí morousové. A navíc ty dvě rány - Blanka a Eva, kdo by nebyl naštvaný na život...Moc jsem fandila Bohdaně, aby se měla v životě dobře a byla šťastná, když ten její začátek pobytu na tomto světě byl tak nemilosrdný.

pbrezinova16
04.12.2019 5 z 5

Tahle kniha ve mě zanechala velmi silnou, hořkou pachuť. Jak málo toho víme o lidech, vedle kterých žijeme a jak snadno nám život může zhořknout. A jak u některých knih prostě nedokážu pochopit a sžít se s hlavními postavami, tady to jde velmi snadno a byť zvenčí se může jejich charakter jevit všelijak, soucítíte s nimi a přejete jim, aby se vše dalo zase do pořádku.

Tanja00
03.12.2019 5 z 5

Po přečtení Hany (skvělé to dílo) jsem se bála pouštět do další knihy od autorky. Ale nakonec jsem se odhodlala a rozhodně nelituji, kvalitně napsané, jsem ráda, když mě kniha překvapí i pobaví i dojme. Takže co tam máme dalšího?

Kristy78
03.12.2019 5 z 5

Velmi čtivý příběh, poutavě napsaný příběh jedné rozvětvené rodiny a jejího osudu.

Muf37
02.12.2019

Zdravím čtenáře. Četl jsem od autorky Hotýlek a Hana . Úžasně napsané, nemohl jsem se od knih odlepit. Například u Hotýlku si komunisti s rodinou pěkně zahráli. Těším se na "Tiché roky ".

kiraa
01.12.2019 5 z 5

Přečteno vše od této dámy a jak jsem očekávala, nezklamala mě ani nyní. Prostě to je takový potěšení pro duši, že nenacházím slov. Obyčejný a zároveň tak obohacující. Bez zbytečnýho sentimentu, naivity nebo přehnaných a nereálných zápletek. Radost, bolest, smutek i naděje ožívá na papíře. Nic není úplně černý ani bílý, nikdo není dokonalej, ani šmejd až na dřeň. Nesrovnám s Hanou ani s žádnou jinou, jen s klidem můžu napsat, že jsem si opětovně pěkně dřepla na zadek.

Noname007
01.12.2019 4 z 5

Po přečtení a nadšení z Hany jsem se pustila do čtení další knihy této autorky. Nezklamala, dílo opět velmi dobře napsané, čtivé, příběh ubíhal a najednou byl konec. Určitě si v brzké době autorčinu další knihu přečtu.

Eorin
30.11.2019 5 z 5

Velice čtivé, velice silné. Určité věci člověk začíná postupně tušit, ale přesto je konec dojemně napjatý - a krásně useknutý, takže se čtenář může spíše domýšlet, co se dělo - skvělé!
Opět jde o silně vystavěný příběh, množství postav s propletenými a náročnými osudy. Psychologové by si smlsli ;)
Musím tedy přiznat, že Hana pro mě byla lepší, ale i tento počin má své kouzlo. Doporučuji.

helusa2
28.11.2019 5 z 5

Úžasná knížka - tématem i způsobem napsání. Paní Mornštajnová je PANÍ SPISOVATELKA. Vystihnout to tak, že ty postavy vyloženě fyzicky cítíte a chápete, ať už mají jakékýkoli charakter... Prostě skvělé! A obsah knihy - velmi silný příběh, kolem jakých denně procházíme, aniž bychom si uvědomili jejich hloubku a tragičnost... A to, jaké velké maličkosti hrají zásadní a hlavní roli v našich životech...

Eldaren
27.11.2019 5 z 5

Jednim slovem "bezchybna" kniha. Autorka je soudoba perla ceskeho literarniho pole.

Warty
26.11.2019 5 z 5

Musím říct, že pro mě jednoznačně příjemné překvapení. Vůbec jsem nepoznala, co je s hlavní hrdinkou špatně, takže i překvápko na konec. Čte se velmi dobře, doporučuji.

Vlaďkaa4
25.11.2019 5 z 5

Autorka je dokonala vypravecka.... Dlouho jsem premyslela cim je Bohdana tak divna..... To se ctenar dozvi az u konce.

kacinekgott
25.11.2019 5 z 5

Úžasné čtení, které vede k zamyšlení. Nevím, jak to p. Mornštajnová dělá, ale při jejím vyprávění se dokážu vžít do každé z jejích postav a cítit s ní bolesti i smutky, které život přináší.
V této knize je velká tíha a občas vás přepadne pocit úzkosti. Možná ani ne z příběhu jako takového, ale z přemítání nad tím, jaký život bychom vedli, pokud bychom ztratili ty nejbližší.