Tiché roky

Tiché roky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6789 6789

kyticka152
06.10.2019 5 z 5

Z knihy jsem opravdu nadšená. Styl psaní spisovatelky mě neuvěřitelně baví a užívám si ho. Děj krásně plyne před očima. V této knize jde krásně vidět, že život je o komunikaci. Jak moje maminka říká: "Komunikujte, komunikujte, komunikujte." Je to takové životní moudro :)
DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

Dixinka
06.10.2019 5 z 5

Krása. Tak nádherně napsaný příběh jsem dlouho nečetla. Nemohla jsem se téměř odtrhnout. Už se těším na další knihu.

VěraČamková
06.10.2019 5 z 5

Skvělá kniha, působivé životní osudy, přečteno jedním dechem. Kniha byla super, těším se na ty ostatní, protože od autorky to byla má prvotina.

Dreisii
05.10.2019 5 z 5

Knihy této autorky vás chytí a nepustí.Nemohu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami a i to je málo.

Jirikk
05.10.2019 4 z 5

Knihu jsem nejdřive poslouchal jako četbu na pokracovaní ale pak jsem byl tak zvědavej jak to bude pokracovat ze jsem ji dočetl jako eknihu..
Nejdřiv jsem ji vubec něchtěl číst, ale knihu jsem dočetl za par hodin, jak mne pohltila..
Akorat se mi trochu pletli jmena Bohdana, Běla, Blanka...
Takže klobouk dolu paní Mornštajnová...

dagsvob
04.10.2019 5 z 5

Moje druhá knížka od autorky a opět mě nezklamala. Moc se mně líbilo střídání vyprávění ze dvou pohledů a taky shodná slova na konci jedné kapitoly a na začátku následující. No a příběh příjemně plynul, žádné velké zdržování nějakými vleklými popisy a přitom vše bylo vysvětleno. Jen nemám ráda otevřené konce...

iveta6676
03.10.2019 5 z 5

Kniha mne doslova vcucla, byla napínavý a stále se v ní rozuzloval dej,což mám velmi ráda,láska i odmítnutí, vše zde je .Obdivuji hl.postavu ,jak vše dokázala i s " HANDICAPEM " :) .Doporučuji

blanka5960
03.10.2019 5 z 5

Opět další povedená kniha od paní autorky. Zachycuje a popisuje vztahy v jedné rodině. Nic není jen černobílé, nikdo není jen zlý nebo dobrý, každý si neseme svá trápení, životní radosti i zklamání. Velmi se mně libilo střídavé vyprávění z pohledu Svatopluka a Bohdany. Kniha ve Vás vyvolá spoustu pocitů, donutí Vás přemýšlet o lidech, vztazích i o době v které se příběh odehrává.

BlankaHill
03.10.2019 5 z 5

Nadherna, citlive napsaná knížka. Moc se mi líbilo vypracování postav. Tolik detailů a pocitu, jak se cítí a jací jsou. Super. Krasne popsana doba komunismu, moc mi to pomohlo v představě, jake to tenkrát mohlo být. Postupně se otvírající příběh, velice poutave napsaný. Těším se na další knihu
\(°o°)/

Capkomi
02.10.2019 5 z 5

Tohle není jen skvěle promyšlený citlivý příběh, tato kniha má neuvěřitelný přesah. Naučí Vás kousky historie, cítíte z ní krásu českého jazyku, probudí ve vás různé pocity a hlavně - to poselství, které je mezi řádky - TOP! ♥

Alena_S
02.10.2019

(Svatopluk + Rostislav = Pat a Mat) + Blanka = nevím, asi Simpsonovi. Docela čtivá kniha o tom, kolik dovede jeden člověk otrávit lidí ve svém okolí, na které střílí ukřivděnost jako dikobraz ostny.

JP
02.10.2019 3 z 5

"Marnost svého života vnímal i Rostislav. A kdykoliv vypil víc, než svou obvyklou denní dávku, došel k závěru, že nejlepší bude zemřít." Alespoň u tohohle moje cynická duše zaplesala. Haha! (...) Jinak tentýž problém, co 'Hana', kniha, která jako kdyby tu už byla sto devětkrát, tak proč ne po sto desáté. Mornštajnová píše dobře, ale je to schematické, nepřináší to nic nového - když to není druhá světová, jsou to komouši, dvě věčná témata, ke kterým se finančně vždy vyplatí v tuzemsku obracet. Civilní příběh obyčejných lidí a toho, jak na ně dopadla doba - na mě taky dopadá doba... ale kdybych se tomuhle vyhnul, dopadl bych podstatně lépe.

EvieS
29.09.2019 5 z 5

Stejně jako "Hana" ani tato knížka nezklamala. Krásný příběh, jen je škoda ukousnutého konce.

JPBelmondo
28.09.2019 4 z 5

Stejně jako "Hana" má i tato kniha rodinné tajemství, které se odkrývá velmi pomalu. Střídání kapitol otec - dcera se mi líbilo. Kniha je skvěle vyprávěna, krásně napsána a je velmi čtivá (to ticho by se dalo úplně krájet). Prostě Mornštajnová.

kattyV
27.09.2019 5 z 5

Jedním slovem, skvělé. Po menším zklamání z Hotýlku jsem opět našeno, podobně jako z Hany, těžko říct, která kniha se mi líbila více.
Mimo jiné obdivuji autorčinu "práci s tajemstvím". Celkem brzy vytušíme, že s Blankou se "cosi" stalo. Ale co přesně? Touha rozlousknout ten oříšek nás žene knihou dopředu. Podobné je to s tím, že Bohdana opakovaně konstatuje, že je "divná". No dobře, říkáme si, ale v čem ta divnost vězí?
Líbí se mi i ten pohled z obou stran. Kdybych Svatopluka znala jen jako otce Bohdany, nesnášela bych ho, tím, že ho znám i jako kluka a muže, je mi ho líto.

Monni
27.09.2019 4 z 5

Musím říct, že kniha určitě nemá na Hanu, ale i tak to byl citlivý příběh. Rodiny mi bylo líto, jak vztahy mezi nimi byly napjaté a nevěděli jak se pořádně k sobě zachovat a co dotyčný udělal špatně, že se to takhle zvrtlo. Bylo to citlivé. Kniha se mi četla dobře, ale hodně mě zklamal konec. Uvítala bych, kdyby byla kniha třeba o dvě nebo tři kapitolky delší. Jinak byla kniha opravdu čtivá, paní Mornštajnová umí psát, to bez debat.

knihovniceS
26.09.2019 5 z 5

Dočetla jsem Tiché roky. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale pak to byl fofr ... Nevím jak začít, mohu napsat, že je to silný příběh jedné nešťastné rodiny. Dobu, kterou příběh popisuje, jsem prožila, vím, jaké to bylo. Dnešní mladí o ní často slyší, ale kdo neprožil, nepochopí. Alena Mornštajnová píše čtivě a citlivě. Dočetla jsem a je mi líto, že je konec, že kniha nepokračuje ... , zajímaly by mě další osudy rodiny.

Pet...a
26.09.2019 5 z 5

Další čtivá kniha od p. Mornštajnové

denisa7430
26.09.2019 5 z 5

Při čtení tohoto intimního rodinného dramatu mi běhal mráz po zádech, některé pasáže mě dojímaly k slzám, připadala jsem si v jednu chvíli smutná, pak naopak šťastná. Dle mého je právě takové rozpoložení čtenářovy mysli pro autora tou největší satisfakcí za hodiny a hodiny strávené psaním jeho díla a potvrzením, že se práce vyplatila. Po přečtení jsem dlouho neuměla přestat myslet na děj, celkově ho vstřebat a asi nikdy si nepřestanu pokládat otázky, jak může být osud k určitým lidem tak krutý a bezohledný.

barca9312
26.09.2019 5 z 5

Moje první kniha od autorky, četla jsem velmi ráda jedním dechem. Jen jsme čekala víc jasný konec