Tiché roky

Tiché roky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6789 6789

magic11
05.09.2019

Příjemné čtení ze života. Zajímavě upletený příběh z každodenního života, Mornštajnová je prostě jednička

puuha
04.09.2019 4 z 5

Moc hezky se čte. Kniha není tak silná jako Hana, ale je také velmi poutavá.

Schary
04.09.2019 4 z 5

Opět čtivá a poutavá kniha mé oblíbené spisovatelky. Tentokrát autorka pomalu rozvíjí vějíř životních osudů otce a dcer. A jeho odlišný přístup k výchově každé z nich....

Miluna40
04.09.2019 2 z 5

Kniha celkem čtivá, nic náročného. neurazí. Hana byla lepší.

reny111
03.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha, přečteno jedním dechem.

Katulan
03.09.2019 2 z 5

Půjdu s hodnocením trochu dolů. Pravda, autorka je čtivá, možná až moc, protože knihu je třeba zhltnout na jeden nádech a opravdu jsem ocenila, že žádný muž v knize se už nehonosí přívlastkem "pohledný" jako tomu bylo u všech ostatních knih. Co jsem ovšem nepochopila byla Blančina reakce: Tvůj táta byl svině. - proboha proč? Vůbec nevyplynulo z děje a na velmi růžový happyend se toto nehodilo. A zarazilo vůbec někoho, kolik by postavy musely mít let? Když jsem se to pokoušela propočítat, bylo by jim opravdu hodně přes devadesát i v době komunismu.

radus
03.09.2019 5 z 5

Moje čtvrtá knížka od této autorky, zařazuji ji na druhé místo - za Hanu (protože ta mě chytila ještě víc). Mornštajnová opět nezklamala, knihu jsem přečetla jedním dechem. Líbila se mi spíše část o Bohdaně, Svatoplukovo stranické nadšení mě tolik nebralo, ale přesto byly dějové linie pěkně propracované a vše pěkně navazovalo a tajemství se odkrývalo postupně. Bylo zajímavé sledovat stejnou situaci pohledem otce a dcery... prostě krásný ale smutný a dojemný příběh plný nevyřčených slov.

Taralcielle
03.09.2019 5 z 5

Tiché roky je moje třetí kniha od autorky. Opět úžasná. Od prvních stránek jsem byla knihou pohlcena. Vyprávění ze dvou střídajících se pohledů otce a dcery bylo velmi zajímavé. Bylo mi líto Bohdanky i Běly. A svým způsobem i Svatopluka. Určitě si nepředstavoval, že jeho milovaná žena zemře a dcera přejede cyklistu a emigruje do zahraničí. Bohdanka zase celý život slouží coby náhradnice a všichni jí srovnávají s Blankou, sestrou, o které ona ani netuší.
Jen ten konec!! Tak ráda bych se dozvěděla,jak to dopadlo! Jestli Svatopluk Bohdance všechno vysvětlil a jestli se Blanka sestře přiznala, z jakých důvodů emigrovala...
Opět příběh za 5*.

vevu.
02.09.2019 5 z 5

Na Tiché roky jsem se moc těšila a rozhodně bylo proč! Nechci knihu srovnávat s předešlými knihami paní Mornštajnové, protože každý z těch příběhů je jiný.

Tiché roky jsou příběh ze života, příběhem plným smutku, frustrace a nevyřčených slov...
Procítěně popsaná traumata života a do hloubky vykreslené charaktery a situace vás zasáhnout. Ačkoliv v příběhu není víceméně žádná velká akce, je příběh natolik silný, že vás cosi žene ve čtení dál a ani po dočtení nechcete knihu odložit.

harena
01.09.2019 5 z 5

Překrásná kniha, stejně jako všechny od paní Mornštajnové. Citlivě popsaný příběh, podávaný střídavě z pohledu otce, bývalého komunisty ve vysokém postavení a z pohledu jeho druhé dcery, která nemluví, nicméně s těmi, které má ráda, se lehce domluví mimikou, lehkým pozdvižením obočí či koutku úst a samozřejmě psaním. Skvěle zvládnutá práce s jazykem, emotivní čtení, které velice, opravdu velice neradi odkládáte. Také bych si ráda přečetla druhý díl, paní Mornšajnová prosím piště, piště a pište. M. j. obálka knihy je také velice pěkná.

Sova15
01.09.2019 5 z 5

Další krásná kniha autorky. Krásně se četla, ale byla moc smutná. Bylo mi líto Bohdanky, ale i Běly, která se kvůli ní obětovala.

alnahu
01.09.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem čekala dlouho než se ke mě dostala a předčila mé očekávání.Velmi silný příběh ze života ,který se odehrává v období 20 let.Rodinné drama,které se kdysi odehrálo- změnilo celý život této rodiny .Kniha je rozdělena na dvě části: na příběh Bohdanky a příběh jejího otce .Soužití mezi nimi je velice komplikované ,Bohdanky mě bylo velmi líto-za mě velice dojemný příběh, který doporučují k přečtení.

Weruska93
31.08.2019 4 z 5

Smutné chování otce k dceri, uplne jsem plakala když jsem si v kůži Bohdanky představila svou roční dcerku... Krásné

Marika Vanova
31.08.2019 4 z 5

Na Tiché roky, čtvrtou knihu A. Mornštajnová jsem se těšila hodně. Četla se mi dobře, prolínání života dcery a otce, dvou časových rovin, konec i začátek kapitol zajímavým neobvyklým způsobem mě zaujal..., ale... někdy mi to přišlo takové jakoby zrychlené, psané pouze informativním způsobem. Nemohu dát pět hvězdiček, Hana mě zasáhla víc, nicméně těším se na další kousek ♥️

Jitka822
30.08.2019 5 z 5

Prvni kniha, kterou jsem od autorky četla. A hned mě nadchla. Styl střídání kapitol z různých úhlů pohledu a doby se mi moc líbil.

mynamail
30.08.2019 4 z 5

Hana byla lepší čtení, ale i Tiché roky byly fajn čtení.

kiki11
30.08.2019 5 z 5

Tiché roky jsou mou druhou knihou od Aleny Mornštajnové. První byla Hana, která byla skvělá, ale Tiché roky se mi líbily snad ještě o chlup víc. Je to příběh ze života, který ale autorka popisuje tak procítěně a do hloubky vykresluje charaktery postav, že mě okamžitě chytil a už nepustil. Kniha se čte sama a přestože nelze očekávat žádnou velkou akci, nedokázala jsem se od ní odtrhnout a musela jsem vědět, jak to s hlavními hrdiny dopadne. Paní Mornštajnová je spisovatelka s velkým S, řadím ji mezi své oblíbené autory a už se těším na její další dílo.

Pechule
29.08.2019 3 z 5

Tak tato kniha pro mě nebyla ani strhující ani silná. Chybělo mi u knihy táhlo, které nutí číst dál a dál a knihu neodkládat. Hanu už máloco překoná, to je hodně vysoká laťka.

buchyna
29.08.2019 5 z 5

Autorka opět velmi čtivým způsobem popisuje příběh, ve kterém se dvě dějové linky pomalu spojí v jednu. Přesto že dějiny tentokrát nehrají hlavní roli, je opět příběh zasažen do několika historických zvratů našich dějin. A to paní Mornštajnová umí prostě skvěle. Těším se na další kousek.

d.a.s.a
28.08.2019 3 z 5

První dvě třetiny knihy se mi nelíbily a chtěla jsem ji dokonce i odložit, což nedělám. Pak mě kniha chytla a v jednu chvíli až dojala. Celkově ale slabší.