Tiché roky

Tiché roky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6789 6789

Sanderia
21.08.2019

Smutný.

Jíťa7
21.08.2019

Dojemný a krásný. Doufám, že autorka už píše další knihu.

handulli
20.08.2019 5 z 5

Můj první román od autorky - Hana - mě zasáhl, hloubkou příběhu i zvoleným historickým obdobím. Když jsem si kupovala knížku Tiché roky čekala jsem literárně dobře napsaný příběh, ale nečekala jsem, že mě opět tolik zasáhne jako Hana. Skvěle vykreslené postavy, uvěřitelný příběh, prolínání komunistické éry, kterou jsem sama nezažila a o to víc mě určitým způsobem fascinovala, a neméně zajímavou "současností". Ke konci jsem nevěděla, koho mám litovat víc - zda Svatopluka nebo Bohdanu. A u poslední stránky ukápla i slzička za zmařenými roky a pohnutými lidskými osudy.
Silný a uvěřitelný příběh, který nutí k zamyšlení, a za který autorce děkuji.

nova8907

Opět krásné čtení

regulax
20.08.2019 5 z 5

Skvělé jako vše od této autorky, čtivé, napínavé, poučné, reálné, i když úspěšnost Hany to asi nedožene! Těším se na další.....

limetka2008
19.08.2019

Opět brilantně napsáno, příběh je velmi smutný, nicméně právě proto uvěřitelný, z reálného života.

Mr.Pajek
19.08.2019 4 z 5

Knížka opět super, hrozně mi vyhovuje způsob a "tón" jakým Mortštajnová píše. Jediný, co mě trochu mrzí je ten konec, trochu víc bych si s ním pohrála a ještě nechala čtenáře nakouknout o kapitolu nebo dvě dál ;)

petraso
19.08.2019 4 z 5

Smutná kniha o tom, že když to někdo v životě zabalí, má to dopad na jeho nejbližší. Chování jednoho z hlavních hrdinů, mi přijde mnohdy velmi nelogické, ale bohužel i tak se lidé někdy chovají.
Vyprávění otec/dcera se mi líbilo. Co mě mrzí, je, že autorka ještě nepokračovala a neposunula příběh ještě dál. Konec mi přišel takový celý uspěchaný.

kopretina21
18.08.2019 3 z 5

Moje první kniha od autorky.
Tíživě depresivní, bez radosti, bez náznaku jakéhokoliv vtipu, odlehčení. Když jsem byla na konci, oddychla jsem si, že to břímě mám za sebou. Nedočtené jsem to ale nechtěla nechat.
Řemeslně asi zvládnuté dobře, ale omlouvám se, žádnou podstatnější myšlenku jsem nezachytila.
Ráda si od autorky přečtu ještě něco jiného, abych zjistila, zda-li je toto její typický styl. Ale musím si dát oddych.

Adél97
17.08.2019 5 z 5

Byla to moje prvotina od této autorky a musím uznat, že splnila veškerá má očekávání. Kniha je čtivá, příběh má spád. Obdivuju autorčinu schopnost podprobně rozvést psychiku jednotlivých postav, dle období jejich života a zároveň také podle části příběhu. Jednoznačně doporučuji.

lucieseb
15.08.2019 3 z 5

Od této autorky jsem četla všechny knihy, čekala jsem u této stejně zajímavý příběh jako u předchozích. Ale tato kniha mě nenatchla, sice jsem ji přečetla za dva dny, ale příběh mě v půlce už nebavil.

Placinecka
15.08.2019 5 z 5

Ze všech autorčiných knih se mi tahle líbila nejvíce. Skvěle vykreslené postavy, pocity a myšlenky. Příběh měl spád, dvě dějové linky do sebe krásně zapadaly a jedna odkrývala a vysvětlovala druhou a obě dvě mně bavily stejně. A všechny postavy mi byly svou zvláštností strašně sympatické. Kniha měla přirozený, nenásilný vývoj. Jen konec mě (zklamal?) překvapil, chtěla bych ho více rozepsat, dozvědět se víc... Kniha proste hrozně rychyle a nečekaně skončila.
Skvělé dílo!

Jessie_
15.08.2019 5 z 5

Mně se líbila. Jasně, asi se nedá srovnávat s Hanou, ale tohle je zase trochu z jiného soudku. Oddechové počtení, žádné velké drama.

Byla to pro mě poslední z autorčiných knih a kdybych je měla uspořádat podle oblíbenosti, tak:
1. Hana
2. Hotýlek
3. Tiché roky
4. Slepá mapa

Díky za tyhle knížky! :-)

luciekla
15.08.2019 4 z 5

Mam prectene vsechny knihy AM a tahle se mi asi libila ze vsech nejmin. Presto jsou to krasne 4*, AM proste psat umi.

anetka.repova
15.08.2019 4 z 5

Ano, i tady opět autorka ukázala, že umí psát silné příběhy, a to vykreslení jednotlivých postav a celého děje do sebe tak nádherně zapadalo. Velmi silný zážitek u čtení jsem měla.

Mornštajnová je právem moje oblíbená spisovatelka.

Doporučuju!!!

Lucie401
14.08.2019 3 z 5

libilo se mi to. chtělo by to 2 dil.

hanka33
14.08.2019 5 z 5

Velmi kvalitně napsaný příběh. Hodnotím jako TOP knihu autorky. Čteno doslova jedním dechem. Skvěle vykreslené charaktery jednotlivých postav. Báječná kniha s otevřeným koncem.

claudiecarmen
13.08.2019 5 z 5

Poprvé mě paní spisovatelka naštvala. Takové počtení, strhující příběh, nemohla jsem se odtrhnout a najednou konec. Uprostřed příběhu konec. Chci pokračování.......

Simi129

Líbilo ;-)

Peace
13.08.2019 5 z 5

"Tak jako mávnutí motýlích křídel může vyvolat tajfun na druhém konci světa, tak i pouhé slovo mnohdy raní a poznamená vztah dvou lidí navěky."

SKVĚLÉ! Alena Mornštajnová opět potvrdila, že je Paní spisovatelkou.
Ještě se mi po dočtení úplně nedostává slov, přiznám se, že jsem i dojatá.
Tohle si prostě přečtěte!