Tisíc chlapčenských bozkov

Tisíc chlapčenských bozkov
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531822/bmid_tisic-chlapcenskych-bozkov-662bab42d2988.jpg 4 619 619

Možno sa zamilovali priveľmi mladí Rune pochádza z Nórska. Má päť rokov a nepáči sa mu, že sa musí s rodičmi presťahovať do Ameriky, kde jeho otec dostal prácu. Po príchode sa zoznámi s rovesníčkou Poppy a jeho život je hneď ružovejší. Rodí sa medzi nimi hlboká náklonnosť, každú voľnú chvíľu trávia spolu, je z nich nerozlučná dvojica. Poppy však nadovšetko miluje aj svoju babku, ktorá jej pred odchodom na večnosť daruje obyčajný zaváraninový pohár plný papierových srdiečok. Má si na ne zaznamenať tisíc najkrajších bozkov, ktoré v živote dostane. Prejde desať rokov a Rune sa s rodičmi vracia späť do Osla. S Poppy si sľúbia, že budú každý deň v kontakte. Ona sa však zakrátko odmlčí. Neodpovedá na maily, nezdvíha telefón. Čo sa stalo? Oklamala ho? Našla si niekoho iného? Veď sa predsa ľúbili! Rune zatrpkne a zanevrie na celý svet. A keď po čase opäť prichádza do Ameriky, dozvedá sa pravdu. Kiežby bola iná.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (SK)

A Thousand Boy Kisses, 2016

Nikychlupova
11.07.2021 5 z 5

Dokonale krásné a velmi smutné, ke konci mi ukapla slza. Dávám pět hvězdiček.

anniezezu
21.05.2021

Dlouho jsem kolem knížky chodila v knihovně a když jsem konečně dospěla k tomu, že si ji půjčím vůbec jsem toho nelitovala. Hrozně se mi líbí autorčin nápad se sklenicí s polibky. Knížka mě chytla za srdce a dlouho po dočtení jsem brečela, i vlastně teď když si na to vzpomenu mi vyhrknou slzy do očí. Za mě velmi povedená kniha, která stojí za to si přečíst.

badliar_id
15.05.2021 5 z 5

Vůbec jsem neměla knihu v plánu číst, ale zahraniční booktok mě přesvědčil a já si jí nutně potřebovala přečíst. Kniha není skoro nikde k sehnání, naštěstí jsem jí sehnala z druhé ruky, takže jí mám hezky doma a nemám v plánu jí někomu předat, protože si jí rozhodně ještě tak 10x přečtu znova. Což tedy napovídá, že mě to vážně bavilo a uchvátilo.
První kapitola si mě hned získala a já věděla, že od knihy neodtrhnu oči. Příběh je tak nádherný a smutný, že mi to rvalo srdce každou kapitolu.
Poppy je strašně silná dívka a já si nedokážu představit, co všechno prožívala. Držela jsem jí palce po celou knihu a doufala v nějaký zázrak.
Rune byl strašný zlatíčko i s jeho drsnou stránkou a já ho nadevše zbožňovala.
Ten jejich vztah byl úžasný a dechberoucí. Možná to pro někoho mohlo být přeslazené, ale já přesně tyhle tipy knih miluju. Každá jejich scéna byla tak krásně napsaná, že jsem s nimi všechno prožívala..
Poslední kapitoly jsem obrečela a to u knih brečím vážně málo kdy. Většinou když se mě ta kniha vážně emočně dotkne, takže tady to bylo očividný.
Knížka byla čtivá, takže vám to čtení rychle uteče. Krásný young adult román. Stoprocentně doporučuju. "For Infinity. Forever and Always..."

Bajuli
13.04.2021 5 z 5

Krásná, možná bych řekla i jemná kniha, zase ale není jemnost jako jemnost... Upřímně musím říct, že nikdy jsem žádnou knihu neprobrečela od začátku do konce, dokud mi pod ruce nevysvitl tento skvost. Brečela jsem štěstím a radostí, ale i smutkem. Poprvé u knihy jsem měla pocit, že do knihy patřím i já, že dokážu cítit emoce, jako hlavní postavy. Rozhodně kniha pro každou věkovou skupinu, i když je kniha uváděna spíše pro mladší. Nádherná kniha, čtivá, a pro ty, kteří hledají hodně, hodně pořádnou romantiku - jako dělaná.♥️

ciniminisek
11.04.2021 4 z 5

Dílo autorky Tillie Coleové je čtivé, přesto smutné, krásné, přesto zahaleno temnotou. Je to jeden z těch příběhu, který nechcete číst znovu, i když víte, že svůj slib nedodržíte. Jako čtenář dychtící po směsici emocí, jsem velmi spokojena a nebýt, pro mě osobně, zbytečnému sci-fi epilogu, dávám rozhodně plný počet bodů. Samozřejmě, mohla bych knize vytknout spousty věcí, například přeslazenost, naivitu, nepravděpodobné pocity a myšlenky hlavních aktérů, avšak, stále to dobré převažuje a z čtení si odnáším mnohem více hezkého. Poněvadž „ moje srdce téměř puklo“.

A.books
22.03.2021 5 z 5

Tato kniha ve mě vyvolala spoustu emocí a probrečela jsem ji skoro celou. Stránky jsem hltala jednu za druhou, a doufala že konec bude jiný než byl.

Jurajovamaka
28.02.2021 5 z 5

Veľmi pekná knižka čítala som ju už niekoľkokrát , no zamilovala som sa do nej hneď na prvý "pohľad". Je to knižka, ktorá ma rozplakala. Určite odporúčam kúpiť všetkým, ktorí majú radi romantické príbehy. Je to veľmi krásny no zároveň aj smutný príbeh. ❤

vera5841
17.02.2021 4 z 5

Osmiletá Poppy dostane od babičky sklenici s tisíci srdíčky a přáním, aby je vyměnila za tisíc nezapomenutelných polibků. Má na to přeci celý život! Ale co když osud dá Poppy jen krátký čas?
V knize není příliš děje, ale za to je plná citu a myšlenek. Sama jsem zastánce, že velká láska může přijít i ve velmi mladém věku, ovšem v osmi letech je i na mě trochu přitažené.
Celkově byla kniha hezká a citlivá. Jen epilog mi zkazil celkový dojem z knihy.

Ewwe
23.01.2021 5 z 5

Kniha, která vás roztrhá. Příběh, ze kterého puká srdce a nadělí více než tisíc slz. Knihu jsem doma měla už delší dobu, ale až teď na ni "uzrál" ten pravý čas. Hned od první stránky si Poppy zamilujete a od další kapitoly už jen tečou slzy. Je to nádherná kniha s pohádkovým příběhem a s hořkosladkým koncem. Dvě souzené duše plné lásky, které si k sobě vždy najdou cestu. Knihu ukládám, znovu číst nebudu ale vím, že si vždy vzpomenu. Život je dar a nesmíme ho jen přežívat.

karriinnkkaa
11.01.2021 5 z 5

Táto kniha je úžasná. Nikdy som nečítala viac romantický príbeh, ktorý by ma až tak chytil ta srde. Úžasný spôsob písania. Nádherné myšlienky. A neuveriteľný koniec.

_Bára_
09.01.2021 5 z 5

Tahle knížka byla jedna velká Lovestory. Asi nikdy jsem u knížky nebyla tak plná emocí jako zrovna u téhle. Musím uznat že to bylo hodně na způsob Hvězdy na nepřály, ale z těch jsem nebyla tak nadšená jako z téhle knížky. Poppy byla strašně odvážná což se mi líbilo, ale byla jsem jak šťastná tak smutná z toho, že byla skoro celou dobu připravená zemřít. A Ruhn byl strašně skvělá i strašná postava. Po tom, co se vrátil z Osla jsem si myslela, že ho zabiju za jeho chování. Naštěstí ho z toho Poppy dostala, I když díky zprávě, kterou nechce nikdo nikdy slyšet. A od tý doby jsem byla ráda, že na to Poppy není sama a že má někoho kdo ji miluje, i když jim to chvíli trvalo. Ale dva roky se neviděli, neslyšeli o sobě nic takže se jim nemůžeme divit. Celý dobrodružství jsem si připadala jakobych tam byla s nima, což se mi líbilo. A ten konec? Pardon, ale kdo z vás byl připravenej na ten epilog? Já ne. A to, co tam bylo jsem nechápala. A hlavně jak se to stalo? To ví už jen autorka a my můžeme zůstat s otevřenou myslí plnou otázek. Knížka byla skvělá a každej mladej člověk by si ji měl přečíst, aby si uvědomil, že život je jen jeden a měl by si ho užívat dokud to jde. Tak jako Poppy a Ruhn.

Evička2006
13.11.2020 5 z 5

Nejkrásnější knížka. Moje nejoblíbenější. Brečela jsem skoro pořád. Překrásný smutný příběh. Romantika. Láska je překrásně popsáná. Půjčila jsem si ji v knihovně, hrozně ráda bych si ji koupila, ale nikde ji nemají. Určitě doporučuji.

LenRan
04.11.2020 5 z 5

Tento příběh, má jedno velké mínus - nedá se to skoro číst. Máte pořád rozmazané vidění, všechny ty slzy a puklá srdce se bohužel přenášejí do vaší reality.
Příběh Vás vtáhne na první stránce, pak Vás pořádně vyždímá a na konci, Vás totálně zničené, vyflusne a poraď si s tím jak chceš! Myslím, že by to mělo mít na obálce VAROVÁNÍ, že to člověk může číst jen za určitých podmínek, jinak vás to pěkně semele.
Mám i další výtky k tomuto příběhu, ale je to jedno, poselství je jasné a důležité:
CARPE DIEM!

JanuldaN
20.09.2020 4 z 5

Přeslazený, naivní, vysněný, těžce uvěřitelný příběh, který mě ovšem hluboce zasáhl! Při jeho čtení mi kanulo tisíce slz...

Slza č. 1 000
Posledních 50 stran (mimo epilog)
Úplně mi to roztrhlo srdce

Ráda jsem se nechala zavést do světa, kde existuje pravá, velkolepá, srdcervoucí láska. Ne že bych na takovou lásku nevěřila, ale přece jen - dokáže být skutečně ve všech svých tvářích takto dokonalá? Během čtení jsem přemýšlela nad důležitými polibky, co jsem kdy v životě zatím dostala a uvědomila jsem si, že si na řadu z nich tak dobře nevzpomínám. Osobně bych knihu nechala bez epilogu, ten byl pro mě velice pohádkový, ačkoliv chci věřit, že může být i pravdivý - pro každého z nás. Jakoby se autorka snažila alespoň takto "omluvit" čtenářům za slzy, které při četbě uronili. Kniha nás nutí zamyslet se nad svým životem - žijeme, nebo jen přežíváme?

terezka8354
16.09.2020 5 z 5

Tahle knížka byla naprosto krásná ❤️
Nevím proč někdo píše ze to nebylo nereálné mě to přišlo až moc reálné. Jak na začátku jsem brečela tak hlavně ke konci jsem promočila moc kapesníčku. Příběh byl nádherný a neskutečně zamilovaný. Konec prěsto že byl smutný, ale zároveň takový jaký bych těm dvou přála. Dekuju za tak krásné čtení a pocity který ve mě zůstanou ještě dlouho ❤️❤️❤️❤️❤️

ovsemzectu
02.09.2020 5 z 5

Nebyl to úplně reálný příběh, ale jinak moc hezký. Doporučuji.

Pawca33
24.08.2020 5 z 5

Jo bylo to sladky,ale taaak nadherny,ikdyz smutny.Chytlo mé to od prvni stranky.Myslela jsem,ze to ani nedoctu,jak sem porad brecela :-) Dlouho me zadna kniha tak nevtahla do děje a to nejsem ani věkova kategorie.

Ella161
27.07.2020 5 z 5

Velmi silný příběh, který Vás donutí zamyslet nad životem. Od první kapitoly jsem brečela a nemohla přestat. Jsou tam moudra, které jsem si vzala k srdci a kterýma by jsme se měli řídit. Jejich láska byla opravdová. Taková, jaká se hledá těžce. Taková, kterou by chtěl každý. Sice to bylo celkem sladký, ale vůbec mi to nevadilo. Poslední kapitoly, mě strašně ztrhaly... z breku jsem skoro nemohla popadnout dech a ten její dárek ve formě toho, co měli oni společné (ti co četli, ví)? Přišlo mi to jako strašně hezké, dojemné i smutné gesto. Oba, hlavně Poppy byla velice silná a všichni by si z ní měli vzít příklad. Ačkoliv věděla, že nebude žít tak dlouho, jako ostatní, nezahořkla, ale užívala si do své poslední chvilky. Obdivuji jí, obdivuji Runea. Obdivuji spisovatelku za to, že vymyslela tak skvělý příběh, na který dlouho nezapomenu a budu se snažit vzít si z toho všeho příklad. Tohle je příběh, který Vám uvízne v paměti. Miluji ho, ačkoliv jsem kvůli němu posmrkala nesčetně kapesníků.

Ocásek
23.07.2020 3 z 5

Mám z knížky takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu jde o krásný dojemný příběh, díky kterému možná začnete nahlížet na život trošku jinak. A opravdu budete potřebovat kapesníky. Hodně kapesníků.
Na druhou stranu je kniha až příliš přeslazená, a to podotýkám, že mám ráda romantiku. Poppy a Rune si téměř na každé stránce vyznávají lásku a neustále opakují ty stejné fráze. Na svůj věk se chovají neuvěřitelně dospěle - životní moudra, která ze sebe Poppy sype byste určitě nečekali od sedmnáctileté puberťačky. Kdyby měli hlavní hrdinové o pár let navíc působila by knížka určitě jinak.
Na obalu knihy je napsáno, že je román pro čtenáře od 14 let. Nejspíš jsem na knihu již stará, možná kdybych byla mladší vnímala bych ji také jinak.
Knížku doporučuji mladším čtenářkám, které mají rády romantiku.

Anezimm
27.05.2020 3 z 5

Věřím, že v pubertě by to byla moje oblíbená knížka, přeci jen kdo by takovou lásku nechtěl zažít.. Nyní na mě působila až moc naivně a přeslazeně. Přesto bych z ní vypíchla myšlenku, která stojí za to zapamatovat si v každém věku..

"Život je křehký, přesto se však v té křehkosti skrývá síla. A láska. A důvod. Připomíná nám to, že život je krátký, že naše nadechnutí jsou spočítaná a náš osud pevně dán, bez ohledu na to, jak tvrdě s tím bojujeme. Připomíná nám to, že nemáme promrhat ani vteřinu. Že máme žít na sto procent a milovat na dvě stě. Honit se za svými sny, vyhledávat dobrodružství, zachycovat okamžiky. Žít krásně."