Tisíc chlapčenských bozkov

Tisíc chlapčenských bozkov
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531822/bmid_tisic-chlapcenskych-bozkov-662bab42d2988.jpg 4 619 619

Možno sa zamilovali priveľmi mladí Rune pochádza z Nórska. Má päť rokov a nepáči sa mu, že sa musí s rodičmi presťahovať do Ameriky, kde jeho otec dostal prácu. Po príchode sa zoznámi s rovesníčkou Poppy a jeho život je hneď ružovejší. Rodí sa medzi nimi hlboká náklonnosť, každú voľnú chvíľu trávia spolu, je z nich nerozlučná dvojica. Poppy však nadovšetko miluje aj svoju babku, ktorá jej pred odchodom na večnosť daruje obyčajný zaváraninový pohár plný papierových srdiečok. Má si na ne zaznamenať tisíc najkrajších bozkov, ktoré v živote dostane. Prejde desať rokov a Rune sa s rodičmi vracia späť do Osla. S Poppy si sľúbia, že budú každý deň v kontakte. Ona sa však zakrátko odmlčí. Neodpovedá na maily, nezdvíha telefón. Čo sa stalo? Oklamala ho? Našla si niekoho iného? Veď sa predsa ľúbili! Rune zatrpkne a zanevrie na celý svet. A keď po čase opäť prichádza do Ameriky, dozvedá sa pravdu. Kiežby bola iná.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (SK)

A Thousand Boy Kisses, 2016

LuCi_Lle
14.05.2020 5 z 5

Nikdy jsem ještě nezadržovala slzy už od samého začátku knihy. Než jsem začala číst tuhle.
Nikdy jsem necítila tolik smutku, klidu a štěstí najednou.
Jak jsem četla níže, ano, kniha byla místy sladká až přesládlá, ale víte co? Mě to vůbec nevadilo. Protože pro mě ta kniha byla jak balzám na duši s tolika krásnými slovy, že jsem si některé musela zapsat bokem.
Milovala jsem, jak hlavní hrdinka milovala život a moc bych si přála umět vidět krásu ve všem okolo, jako ona.
Tato kniha mě přinutila o hodně věcech přemýšlet a trochu přehodnotit svůj pohled na (na první pohled obyčejné) věci, jako je východ slunce, nebo probouzející se příroda na jaře. Věci, které vnímáme jako běžnou součást života.
Ale čas nám najednou může dojít, a pak budeme svádět boj, abychom mohli aspoň jeden východ ještě spatřit.

Krásná kniha.
Děkuji za ní.

blackoutzuzi
14.05.2020 1 z 5

Za mě až moc přeslazené, naivní a hlavní postavy mi lezly na nervy neuvěřitelným způsobem. Začátek knihy byl celkem slibný, ale bohužel nakonec se z příběhu zrodilo něco, co pro mě bylo naprosto nedůvěryhodné a celé mě to neuvěřitelně iritovalo. Ovšem, čtivé to bylo, takže se to nějak dalo přelouskat, ale v tomto případě jasně vidíme, že čtivý text ještě vůbec neznamená dobrý text, který vám něco předá. Pokud si však chcete přečíst přeslazený románek, který přečtete za pár hodin a nečekáte od něho vůbec nic, pak se by vám Tisíc polibků mohlo líbit..

Haňulilinka
02.05.2020 5 z 5

Bylo mi jasné, že když je tam napsáno, abychom si připravili kapesníčky, že jich budu potřebovat jednou tolik, protože brečím u každé třetí knížky a moje očekávání se také splnila. První kapesník jsem použila už asi u 25. stránky. Moc hezká a dojemná knížka.

seabook04
11.04.2020 5 z 5

Nemám slov.
Ačkoliv vám kniha zobrazí naprosto čistou, upřímnou a pravou lásku, nepůsobí jako klišé. Při čtení budete plakat, smát se, litovat a přemýšlet.

Mnoha čtenářům dle mého změní pohled na svět a na život. A to jen tak nějaká kniha nedokáže...
5/5*

Adelhyskova
29.03.2020 4 z 5

I když si radši většinou přečtu fantasy než nějaký romanťárny, tak se mi knížka hrozně moc líbila, protože ten příběh je nádherný. Celá ta kniha je moc krásná. I když přesto musím uznat, že chvílemi jsem se přemáhala s tím, že je to na mě možná trošku moc velká slaďárna. Ale to nic nemění na tom že ta knížka je skvělá, možná smutná, ale skvělá.

Theliel
25.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha.. Dojemná a takovou lásku by si měl prožít každý.. Kniha mě velice zasáhla, tolik emocí a ten konec, nemohla jsem přestat brečet. Tolik jsem u žádné knihy ještě nebrečela. Při čtení mé srdce malém puklo. Tahle kniha bude dlouho uložená v mém srdci.. Moc doporučujiii! :33

pleplova_reads
16.03.2020 5 z 5

Nádherná knížka... Nemám slov. Krásný příběh o lásce, který ve vás probudí tolik emocí, že se sami budete divit.

Stefi123
09.02.2020 5 z 5

Dobře napsaná kniha ,krásný příběh a každý mi měl poznat takovou lásku,jaká je v této knize .Hodně jsem u mí břečela

halfbloodgirl
25.12.2019 5 z 5

Krásná, dojemná kniha. Slzička ukápla, spíš slzičky..celé balení kapesníků.

Veruu95
08.12.2019 5 z 5

Krásné, dojemné.... nevím, co víc dodat :)
Postavy obě moc sympatické, Poppy byla prostě silačka a Rune, ten to nikdy nevzdal.
Slzy mě doprovázely skoro celou knihou, ale co mě úplně rozbilo, bylo posledních pár stran, kdy Rune četl dopisy od Poppy. A pak samozrejme epilog - smutný, ale nějakým způsobem šťastný konec. :')

Akireee
06.12.2019 4 z 5

Občas jsem měla chuť knihu odložit, pač jsem si říkala, že je to tak sladký, že z toho dostanu snad cukrovku... No, ale ke konci mi i slza ukápla a to mě jen tak něco nedojme :)

Efeméra
26.11.2019 4 z 5

Tisíc polibků je dojemný, něžný a citlivý příběh o přátelství, lásce, životě a jeho pomíjivosti. A taky o porozumění a bezbřehé oddanosti, která se mi jako naivnímu snílkovi pochopitelně moc líbila :) Ano, je to dost sladké čtení. Ale taky se mi nikdy nestalo, abych většinu knihy probrečela, obzvlášť když jsem si nijak zvlášť neoblíbila hlavní postavy. Zvláštní knížka, která mi bude ještě nějakou dobu ležet v hlavě.

lhotskanikola
24.11.2019

Toto mě dostalo.
Brečela,brečela jsem a pořád.
Je to úžasná kniha s krásným,ale opravdu krásným koncem i když se slzami,tak krásným.

DitaP6
01.11.2019

Tisíc polibků je bezvýhradně nejlepší romantická kniha co jsem kdy četla. Probrečela jsem ji od začátku do konce, takže jestli máte náladu brečet, ideální. Je to tak sladké a budete se u vztahu Poppy a Runa rozplývat. Opravdu mohu doporučit! A nezapomeňte na epilog, u toho vám totiž totálně pukne srdce. Jakoby už z předchozích stran puklé nebylo že...
„Moonbeam hearts a sunshine smiles”
„Forever Always”

Majakadelcova
18.10.2019 5 z 5

Zbývá mi poslední kapitola , srdce mi puká s každou stránkou víc a víc..."Moje nebe jsme my dva v kvetoucím hájku. Jako vždycky. Napořád sedmnáct." Tolik slz jsem ještě u knížky asi neuronila. A ty srdíčka ve sklenici..ach!!! Nic tak nádherného jsem dlouho nečetla.

hana.hanigerova
31.08.2019 4 z 5

Kolik krásy a bolesti je možné dát do jednoho příběhu. A je to vlastně jedno a totéž. Bolest a láska jako jedno. Pukání srdcí pro štěstí i zoufalství zároveň. Je to krásný příběh, plný radosti, smutku, ale i naděje. "Měsíční paprsky v srdci a v úsměvu slunce." Tento citát příběh v knize naprosto dokonale vystihuje. Trošku jsem se bála, co se mnou udělá a jak se budu po dočtení cítit. Občas mě některé knihy zasáhnou natolik, že jsem ještě měsíce ve velmi špatném rozpoložení. Ale tentokrát ne. Naopak si myslím, že mi pomohla - připomněla mi, že pro mě je to nejdůlěžitější na světě hluboká láska. "Navždy a věčně. A moje srdce málem puklo."

TerezaMondeková
27.08.2019 5 z 5

(SPOILER) Pořád mě dokáže překvapit, jaké různé emoce ve vás dokáže vyvolat pár slov napsaných na obyčejný bílý papír. Tohle je kniha, u které jsem brečela od začátku. Nemohla jsem si pomoct. Nejhorší na téhle knize je, že se to opravdu stává. Autorka napsala skutečný příběh. Během knihy jsem zažívala štěstí, smutek, radost, bolest.
Od začátku jsem obdivovala Poppy za to, jak se s tím vypořádala. To, že zjistila, že má rakovinu a nepřežije to... Obdivovala jsem jí za to, že to prostě vzala a vyrovnala se s tím. Chtěla využít zbytku svého času, ne se jenom litovat a naříkat. A to, že poslední dny, týdny, měsíce svého života strávila s osobou, kterou nejvíc miluje, i když věděla, že dřív nebo později odejde... respekt. Taky se mi moc líbilo to s těmi polibky...
A Rune... nemám slov. Nedivím se mu, že se tolik změnil. Opustila ho holka, kterou celým svým srdcem miloval. Jeho spřízněná duše. Ale když se objevila, snažil se jí získat. Obdivuji ho za to, že s ní byl, i když ho to muselo moc bolet. Sledovat, jak jeho láska pomalu odchází. Miloval jí celým svým srdcem. Jeho první láska a vlastně i poslední.
P.S. Měj v srdci měsíční paprsky a v úsměvu slunce!

Allla9
26.08.2019 5 z 5

Kdyby se mě někdo zeptal, u které knihy jsem nejvíce brečela, tak je to tato. Je smutná, dojemná, krásná.

Str. 15: Babička vždycky tvrdila, že má v srdci měsíční paprsky a v úsměvu slunce. Znamenalo to, že je šťastná.

Luc.i
25.08.2019 5 z 5

Od knížky jsem moc nečekala, půjčila jsem si ji jen proto, že v knihovně nebylo nic z toho co jsem chtěla číst. ..Knížka mě ovšem překvapila, bylo to NÁDHERNÝ. Ze začátku mi ta láska vzhledem k jejich věku přišla hodně zvláštní ale pak jsem ji začala chápat . I když jsem si přečetla obálku, opravdu mě to překvapilo. ...Musím přiznat že jsem si i trošku pobrečela. Nevím, jestli bych nevynechala epilog, ten mi přišel poněkud zvláštní a nedokončený. V knížce je však spousta myšlenek, které jsem si musela vypsat, protože za to stály❤
Měsíční paprsky v duši a v úsměvu slunce. ....

Lucie1010
15.08.2019 3 z 5

Tato kniha je první, která mne kdy dokázala rozbrečet. Přečetla jsem ji jedním dechem. Jen bych asi vynechala epilog.