Tisíc úderov srdca

Tisíc úderov srdca
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521075/bmid_tisic-uderov-srdca-7V5-521075.jpg 4 197 197

Princezná Annika žije pohodlný život, no po smrti matky jej hrozí manželstvo bez lásky, ktoré dohodol jej chladný otec. Ďaleko za múrmi paláca, na okraji krajiny, ktorej Annikina rodina vládne, čaká Lennox na svoju chvíľu. Celý život zasvätil boju za svoj ľud a za zvrhnutie monarchie. Keď sa ich svety spoja, nedokážu na seba prestať myslieť. Annika celý život čakala na skutočnú lásku – čo sa však stane, keď ju pocíti k niekomu, koho nemôže mať?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Thousand Heartbeats, 2022

hnilda3
17.08.2023 5 z 5

Autorka píše opravdu čtivě, její knihy se mi líbí. Tato nebyla výjimkou, příběh byl pěkný.

KnihománieN
14.08.2023 4 z 5

Selekci jsem četla už pár let zpátky a zamilovala jsem se do ní. Postavy, atmosféra, prostředí to vše jsem doslova zbožňovala. Stala se tedy sérií, která v mé knihovně zůstane z nostalgie a ještě několikrát se k ní vrátím.
S určitým očekáváním jsem tak přistupovala i k této novince, i když se mi to mnohdy vymstí, a musím zde ráda prohlásit, že to bylo přesně tak skvělé, jak jsem si slibovala.
Miluju, když se můžu vrátit do světů, které Kiera Cassová vytvořila, když můžu zkoumat jejich historii, když můžu prožívat příběh s postavami, které autorka napsala pro své čtenáře. Jednoduše miluju příběhy Kiery Cassové. Představují naději, sílu lásky a dosažení vytouženého cíle.
Zde konkrétně stojí na bitevním poli voják Lennox a naproti němu princezna Annika z paláce. Setkají se za nepříjemných okolností a odhalí, že jejich minulost je propletenější než by se dalo čekat. Přichází válka a zakázaná láska v té době kvete nejvíce.
Vzájemně se jejich životy zrcadlí, takže nečekejte velké záhady či převraty. Na téměř 500 stran je začátek pomalejší, konec zase předem jasný, ale platí zde pravidlo, že cesta je cíl. I tak by zkrácení neuškodilo. Ale je příliš jednoduché se nechat unášet slovy, tvořící příběh. Kapitoly z obou pohledů přináší větší dynamiku z Lennoxovi strany. Celý styl psaní je osvěžený o poetické vyjadřování a metafory, ale nebojte se, není jich zase tolik.
Postavy jsem si pustila k tělu hned po prvních stránkách, a bylo to velmi snadné. Autorka je vybavila tajemnou minulostí, reálnou povahou, která se samozřejmě dočká vývoje, skvělými domácími mazlíčky i přáteli, kterým je také věnován kousek pozornosti.
Hlavní ovšem je se seznámit s tím, že to není žádný romantický příběh, ale je kladen velký důraz na pozadí knihy. Nepokoje, hrozící válka a k ní kruté činy, přírodní síly, zapomenutá historie. Přichází akce a na romantické schůzky není čas. Ale pořád je tam to správné kouzlo atmosféry.

Jestliže vám nestačí jen čistá romantika, chcete trochu akce a hlavně okouzlující příběh, tak sáhněte třeba po Tlukot tisíců srdcí. (Nebo Selekci)

adela.hol
13.08.2023 5 z 5

Ačkoliv má kniha pohádkovou obálku, nenechte se mýlit tím, že půjde o jednoduchý a oddechový příběh. Ano, máme tu sice princeznu a "prince", ale ne takové, na jaké jste zvyklí.

Annika žije v přepychu, všichni se klaní před její krásou, obdivují ji, ale i tak není šťastná. Trápí se zmizením matky, otcovy city k ní od té doby ochladly a nutí ji do svatby s někým, koho nemiluje. Jejími jedinými a největšími oporami jsou bratr Escalus a komorná Noemi, kterým bezmezně důvěřuje.
S Lennoxem se oproti Annice zachází jak s hadrem na podlahu, i když z něj paradoxně má většina lidí hrůzu. Jenže po smrti otce převzal vůdčí roli nad jeho lidem krutý Kawan. A kvůli tomu se rozbil i jeho vztah s matkou.

Annika není porcelánová panenka, kterou musí všichni chránit. Umí obratně zacházet s mečem a je připravena kdykoliv bránit sebe, své blízké i svůj lid.
Lennox není chrabrý rytíř ucházející se o ruku princezny, ale nelítostný muž, jehož šrámy na těle i na duši způsobili všichni ti, které byl nucen zabít.
Ti dva by už snad nemohli být většími protiklady. Ale přesto je to k sobě začne přitahovat až neviditelnou silou. Jenže je vůbec možné, aby byli spolu po zjištění, jaká minulost je spojuje?

Upřímně jsem od knihy vůbec nic nečekala. Naopak jsem se na začátku bála té bichle. Ale k obávám nebyl důvod. Díky střídavým pohledům Anniky a Lennoxe, krátkým kapitolám a překvapivému ději, se to četlo úplně samo. Charaktery postav byly výborně propracované. Kromě hlavních postav jsem si oblíbila Escaluse a Noemi, kdo mi naopak pil krev byl Kawan nebo Nickolas.

Pokud máte rádi pohádkovou atmosféru, odvážné postavy a nevinnou romantickou linku, knihu vám mohu doporučit.

Katka_Malfoy
11.08.2023 5 z 5

Krásná kniha, kde máte enemies to lovers. A hezky pomalu, takže si užíváte to, jak se nenávidí a bojují spolu. Délka knihy odpovídá, jelikož to není série a to byla pro autorku výzva.
Co si budeme, pohled Anniky jsem měla nejraději, přestože její kapitoly, jako skoro všechny, byly krátké. Na rozdíl od Lennoxe. Jeho byly delší.
Je to předvídatelné až na jednu věc, u které jsem byla skutečně překvapená.
Líbilo se mi, jak se autorka nebojí zabíjení postav. Bylo to takové oživení.
Ale nesmíte zapomínat, že je to pro young adult, takže nesmíte čekat až tak moc. Rozhodně je to lepší než série Zaslíbená a dle mého názoru je to stejně dobré jako Selekce.
Doporučuji!

dam.si.knihu
06.08.2023 4 z 5

Jestli je nějaký autor, od kterého bych si přečetla každou knihu, kterou vydá, tak je to Kiera Cass. Je to autorka, který si mě naprosto získala svou sérií Selekce, na kterou nedám dopustit a od svých zhruba 18. let ji doporučuji každému.

I když Selekce pro mě bude nejspíše asi její nejlepší dílo, které napsala, tak v tomto příběhu mi opět potvrdila, že je skvělá autorka YA fantasy knih, které dokáže krásně spojit s romantickou linkou.
Příběh byl provázen traumatem a bolestí obou hlavních hrdinů, které se navzájem prolínaly. Musím říct, že mi to několikrát vehnalo slzy do očí, protože jestli se autorce něco povedlo, tak to bylo vdechnout příběhu pořádnou dávku bolesti a autentičnosti, která se čtenáři dostane pod kůži. Dále mě bavilo to, že se nám střídali pohledy obou hlavních hrdinů a kapitoly byly krátké.

Byť příběh není náročný jak by řekli někteří čtenáři, protože je napsán jednoduše a autorka zbytečně nenatahuje děj, tak Vám dá ale vše, co od YA příběhu můžete chtít. A já věřím, že si ho zamilujete stejně jako já.

KaP
02.08.2023 5 z 5

Skvělé!

kniha_je_laska
28.07.2023 4 z 5

Kraťoučké kapitoly, střídání úhlu pohledu hlavních hrdinů, přestože je to trochu bichle, stále nutí číst dál, až jste na konci

Book_lover469
26.07.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem si zamilovala. Rozhodně mi přišla lepší než série Selekce kterou jsem četla asi před rokem a líbila se mi. V knize bylo spousty zvratů které mě překvapily a momentů, které mě rozesmutnily. Knihu si určitě někdy přečtu znovu, hlavně kvůli oboum hlavním hrdinům, které jsem si hned zamilovala.

Jane2016
25.07.2023 4 z 5

Ah, je to jako včera, co jsem se do psaní Kiery Cass zamilovala. Série Selekce mě absolutně dostala, a dokonce mám několik prvních dílů doma. Už tehdy jsem věděla, že se ke čtení někdy znovu vrátím a že podobné knihy se vyplatí mít doma!

Proto, když jsem se dozvěděla, že autorka má knižní novinku s názvem Tlukot tisíců srdcí, neváhala jsem ani chviličku a věděla jsem, že si ji musím přečíst!

Příběh má své kouzlo, opět v něm nechybí paličatost hrdinů, na kterou jsem u Kiery zvyklá. Prostředí je popsané tak krásně, tak pohádkově, že jsem se v některých částech opravdu zasnila. Kapitoly jsou dlouhé tak akorát, aby Vás jako čtenáře udržely v napětí a celkově se mi příběh velmi líbil, zařadilo bych ho mezi lepší Fantasy.
Délky knihy se vůbec nemusíte bát, autorka píše opravdu skvěle a než se nadějete budete mít dočteno.

Každopádně musím se přiznat, že na prvním místě je u mě stále Selekce. Tlukot tisíců srdcí je ale hned v závěsu! Pokud hledáte fantasy-romantickou knížku, tak Vám tuhle rozhodně doporučuji všema deseti!

Já jsem po dočtení dostala chuť pustit se do rereadingu Selekce!

Lenka8065
23.07.2023

Recenze: Návrat do královského prostředí od Kiery Cass, v jiném světě, s novými postavami a naprosto odlišnou zápletkou! Velice očekávaná kniha fanoušky série Selekce, která svým dějem připomíná fantasy pohádku s napínavou zápletkou.

Hned na začátku bych chtěla upozornit na nádhernou obálku, která hezky sedí ke všem autorčiným knihám. Nachází se zde i mapa celého světa, kde se děj odehrává.

Velkým mínusem, je za mě zde délka knihy, u které bych ocenila rozdělení do dvou dílů. Začátek zde byl velice natahovaný, rozsáhlé uvedení do celého světa. Naopak zde byla aspoň vidět gradace příběhu od pomalého a nudného začátku do epického konce s epilogem!

Je zde hlavní romantická linka mezi Annikou a Lennoxem, která hned od prvního setkání byla jasnou enemies to lovers. Byla zde chemie, kterou by nikdo nepřehlédl. I vedlejší romantické linky nebyli k zahození, avšak nechala bych je do doplňkového dílu.

Za mě naprosto přesně splnila očekávání. Bylo to jiné, svým stylem více drsné než Selekce. Ale stále se to neslo v podobné královské a vznešené atmosféře. Moc oceňuji autorky styl psaní, ale jediné velké mínus je pomalý začátek a délka knihy. Za mě mohu doporučit všem, nejenom fanouškům Kiery Cass.

Citát: Ale kdykoliv se Lennox usmál, nebo se mě dotkl, nebo se na mě jen určitým způsobem podíval, slyšela jsem to znovu. Tlukot tisíců srdcí.

Hodnocení: 4/5
Za poskytnutí knihy na recenzi velice děkuji @humbookblogeri #spoluprace #humbookblogeri

NNiky
19.07.2023 4 z 5

Krásný romantický příběh, který doporučuji především mladším dívkám. Ale i dospělý si potřebují občas odpočinout a toto je ideální kniha.
Proč si ji přečíst?
Protože mít za mazlíčka lišku je fakt cool.
Protože hate to love - od nenávisti k lásce...no kdo by to nehltal?
Protože je ke knize úžasná mapa.
Protože hl. hrdninka je knihomolka.
Protože Cassová umí romantické scény s deštěm.
Protože kniha je čtivá, má krátké kapitoly a jednoduše si hlavní postavy zamilujete.

Chybělo mi trochu víc akce, ale netrpěla jsem tím.
Děkuji moc @albatrosmedia za knihu na recenzi, moc jsem si ji užila.

jitka_dankova
15.07.2023 4 z 5

Zase jiná princeznovská pohádka z pera Keiry Cass. Autorka píše o ženách, které jsou skrz naskrz královnami a na prvním místě mají svůj lid a smysl pro čest a povinnosti. Nejinak tomu bylo i v této knížce a bylo to vlastě milé (přece jen o rebelkách je spousta knížek, tohle to trošku vyvažuje). Romantická linka v knize mne příliš nezasáhla, postavy spolu neměly možnost trávit moc času, navíc tam bylo několik smutných věcí, se kterými se vzájemně museli srovnávat. Vlastně mi celá kniha ve světle neustálé hrozby války a bojů přišla trochu ponurá a popravdě jsem jen pořád čekala, kdy umře některá z vedlejších postav, kterou jsem si oblíbila. Nemyslím se, že bych se ke knize vracela, ale nelituji, že jsem ji četla.

jana79
13.07.2023 5 z 5

Od autorky jsem ještě žádnou knihu nečetla, vybrala jsem si jen dle popisu.Chtela jsem něco odlehčeného, prostě k odpočinku.A vybrala jsem dobře. Děj příjemně ubíhal,a ač nemám moc v oblibě psaní příběhu odděleně z pohledu hlavních postav,tak tady mi to nevadilo.Naopak hezky se četla a po každé další stránce bylo těžké knihu odložit a jít do práce, začalo to mít spád a nebylo snadné odhadnout,kam nás příběh dovede,zda ke šťastnému konci nebo k nějakému divnemu ukončení,jak to u některých knih bývá.Tahle to naštěstí nebyla a konec byl k moji spokojenosti více než dobrý. Kniha měla vše napětí,romantiku,tajemství, zvraty,překvapení i rozuzlení, není na co si stěžovat.Proste hezká pohádka pro dospělé.Muzu doporučit.

Kate3003
12.07.2023 3 z 5

Pro mě to bylo první setkání s autorkou, protože ano jako jedna z mála jsem ještě nečetla Selekci.
Autorka má velmi čtivý styl psaní a i přestože má kniha skoro 500 stran četla se vpodstatě sama. Kapitoly byly velmi krátké takže děj příjemné ubíhal. Začátek byl sice trošku seznamovací, ale i přesto poměrně svižný.
Celou knihu se střídaly pohledy dvou hlavních postav, což není má úplně nejoblíbenější forma příběhu, ale díky tomu že kapitoly byly opravdu krátké tak mi to nijak nevadilo a líbilo se mi některé části příběhu vidět i z jiné perspektivy. Jsem ráda i že na sebe jednotlivé kapitoly navazovaly a neopakoval se v nich děj jen z druhého pohledu.
Postava Anniky se mi zamlouvala, protože to nebyla taková ta typická princezna, kterou zajímají jen šaty, plesy a to co si o ní myslí princové v okolí. Byla zvídavá, houževnatá a hlavně ji všichni okolo měli rádi a měli ji v úctě. Oproti tomu Lennox díky své pověsti nelítostného zabijáka vzbuzoval v lidech spíše strach. Přitom nechtěl nic víc než přežít.
Jejich osudy byly na první pohled naprosto rozdílné a podle toho vypadalo i jejich první setkání v knize.
Hate to love linka je zde hezky vykreslená a bavilo mě sledovat jak se vztah obou postav mění v závislosti na okolnostech a informacích, které se postupně dozví. Přišlo mi to trošku jako pohádkový příběh Romea a Julie.
Konec by možná zasloužil trošku více prostoru, protože byl zbytečně zmatený a uspěchaný, ale epilog celkový dojem vylepšil.
Takže celkově hodnotím knihu kladně a pokud chcete trochu romantiky rozhodně mohu doporučit.
Za poskytnutí knihy velmi děkuji @albatrosmedia.

helenah
05.07.2023 5 z 5

Ano, nádherná pohádka a reakce vnučky, která patří do cílové skupiny tohoto typu knížek, její nadšení a radost, mluví za vše. Babi,to je tak hezký, jako Selekce ale ještě trochou lepší. Vnučka sem na Databázi knih zatím nechodí, tak těch pět hvězdiček je vlastně od ní:)
Slíbila že si tu knížku přečte ještě jednou a pak mi ji půjčí

Carol1122
05.07.2023 5 z 5

Dvěma slovy: nádherná pohádka. Propracované postavy, napínavý a dobrodružný děj, skvěle vylíčený příběh se zápletkou... pro mě v podstatě dokonalá jednorázovka.

Postava princezny Anniky mi byla od počátku sympatická. Užívala jsem si popisy z jejího pohledu, oproti tomu postava Lennoxe mě bavila o trochu méně. Sympatizovala jsem i s Anniky bratrem Escalusem, to byla asi moje nejoblíbenější postava. Sršel sarkastickým humorem. Ostatní postavy už tak zajímavé nebyly. Možná jsem si jen říkala, proč se kolem Anniky motá tolik chlapů. Kiera už jich tam prostě víc vymyslet nemohla:D

Co musím ocenit, tak je to, jak děj utíkal, ani jsem si nevšimla, že už jsem na konci. Klidně bych brala i pokračování, opravdu mě tenhle kouzelný svět s pěknou mapkou bavil.

Vytýkám pouze gramatické chyby, kterých tam bylo bohužel docela dost. Už na první stránce prologu jsem si všimla zvláštního spojení, které bych v normálním životě neřekla a myslím, že bych nebyla jediná: "Udělala jsem pár zkusmých kroků". Řekla bych to spíš "Zkusila jsem udělat pár kroků", nedělala bych to tak knižní, ale to může být pro někoho maličkost.

Celkově tedy hodnotím všech 5*/5. :)

BetyLaurincová
03.07.2023 5 z 5

9/10
Tlukot tisíců srdcí jsem si chtěla přečíst už když autorka sdílela to, že ji začala psát. Jako fanoušek série Selekce jsem se ihned po obdržení knihy ponořila do příběhu, aniž bych se podívala na anotaci (jak je u mě zvykem).

Enemies to lovers s tématikou hrdinské fantasy upoutala mou plnou pozornost. Oba hlavní hrdinové trpí nefunkční a neúplnou rodinou, záští, chtějí pro svou zemi to nejlepší a jsou připraveni se pro dobro lidu obětovat. Ale když se jejich cesty zkříží, uvědomí si, že jejich rodiny lhaly a celý život věří zkreslené verzi pravdy o historii jejich vlastní země.

Annika žije v království Kadier. Navzdory tomu, že žije ve světě, kde se jí říká jak se má oblékat a koho si vzít, miluje své království a je oddaná blahu lidí, kteří v něm žijí. Líbilo se mi, že Annika není jen nějaká bezmocná princezna; Je vynalézavá, odvážná a zvědavá.
Lennox žije na zámku Vosino v zapomenuté zemi a je nejobávanějším dahrainským vojákem. Věří, že city a milostné vztahy jsou jen rozptýlení a je odhodlán získat zpět své ukradené království. Avšak pod jeho zdánlivě chladnými vrstvami je laskavý a je opravdu snadné s ním sympatizovat.
Romantická linka byla vzrušující a sladká. Je opravdu zábavné sledovat postavy, které se z duše nenávidí, ale zároveň se vlastně poznávají a nachází k sobě cestu.

Postavy rodičů v této knize, jestli tu tragédii vůbec lze nazvat rodiči, by potřebovali dostat pár facek. Naštěstí zde najdeme plno úžasných a starostlivých vedlejších postav, které při čtení zvednou náladu.

Ubírám hvězdu, protože začátek byl pomalý a konec mi připadal uspěchaný. Navzdory zvláštnímu tempu je Tlukot tisíců srdcí přesvědčivý příběh. Zápletka byla překvapivá a pomalá romance zábavná.
Doporučuji všem romantickým duším a milovníkům Selekce. Hodnotím jako perfektní knihu devíti hvězdami

Za poskytnutí knihy tisíckrát děkuji @humbook a @humbook_blogeri
#spoluprace #humbookblogeri

cajakniha
03.07.2023 5 z 5

Nejprve moc děkuji @humbook @humbookblogeri za zaslání knihy k recenzi v rámci #spoluprace #humbookblogeri.

Tlukot tisíců srdcí je standalone, což jsem ocenila, jelikož mám doma nedočtených sérií až až.

Naše hlavní postavy, Anniku a Lennoxe jsem si hned na začátku oblíbila. Annika je princezna, Lennox zabiják. Líbila se mi chemie mezi nimi a musím uznat, že se v knize pořád něco dělo, člověka to nutilo číst dál.

Každý má i své tajemství a já od začátku netrpělivě čekala, kdy se dozvím, o co jde.

Dále jsem si oblíbila hlavně Escaluse, bratra Anniky a Noemi, její služebnou.

Upřímně jsem moc nepochopila jednání pana krále, ale nechci spoilerovat.

Za zmínku taky stojí svět, který autorka vytvořila a skvělá mapa na začátku knihy.

Knihu rozhodně doporučuji!

re.library
02.07.2023 4 z 5

hned na zacatku bych chtela podekovat @humbook_blogeri za moznost si knihu precist. takhle kniha ve mne zanechala neskutecne mnozstvi pocitu. stylem psani mi prisla odlisna od selekce a kdybych nevedela ze je od stejne autorky ani by me to nenapadlo a to se mi na tom libilo, ze to bylo neco jineho! ten dej byl jizda, obcas jsem se nestihala divit kolik se tam toho delo. obcas jsem byla prekvapena chovanim urcitych postav. libilo se mi jak se postavy behem knihy vyvijely a zlepsovaly se(vetsinou). vyobrazeni lasky mezi hlavnima postavama bylo tak hezkeee, jednu chvili jsem se nemohla prestat usmivat!! prostredi pusobilo obcas az kouzelne a uplne me to vtahlo do pribehu. stalo se tam tolik prekvapivych veci, bylo tam plno akce a to je za me plus. knihu bych vam doporucila!!! #humbookblogeri @humbook

andinkaaa
02.07.2023 4 z 5

V první řadě bych chtěla poděkovat @humbook_blogeri za poskytnutí knížky k recenzi. Jsem opravdu moc ráda, že jsem měla příležitost si knížku přečíst.
Páni, musím říct, že nejspíš nemám slov Knížka mě chytla už od první stránky a nutilo mě to číst pořád dál a dál. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, díky kterým mám vždycky tak nějak pocit, že mi to čtení jde rychleji.
Okamžitě jsem si zamilovala obě dvě hlavní postavy. Ze začátku jsem se bála, že mě Annika bude štvát a nebudu ji mít moc ráda, ale to se naštěstí vůbec nestalo. Líbila se mi její osobnost: její laskavost, obětavost, inteligence, smysl pro povinnost, a hlavně to, že to byla prostě správná holka, a ne nějaká ubrečená princezna ;D.
A Lennox? Ten má celé moje srdce. Přesně tenhle typ postav miluju.
Co se příběhu týče, ze začátku to mělo fakt potenciál a hrozně mě to bavilo. Nemohla jsem se dočkat, jak všechno bude dál a jak tohle a tamto dopadne. Celou dobu jsem taky čekala na tu romantiku, které jsem se tedy někde kolem poloviny konečně dočkala, ale řekla bych, že mě malinko zklamala. Opět, na mě prostě více zapůsobí pořádné slow burn, kdy je na všechno čas. Hlavně je to pro mě mnohem víc uvěřitelné, než to, co bylo tady. Ale hlavně, že tam ta romantika byla ;).
Ke konci se tam teda děly věci Byla jsem mírně zmatená ze všech těch plottwistů a taky naštvaná, jelikož se nám tady začala trochu ztrácet původní myšlenka knihy. Plány obou stran (Anničina a Lennoxova strana) pomalu přestaly dávat smysl a já si říkala, jak teda hodlají teď dál postupovat. A dovršilo to tím, že tam láska odpouští všemu a všem. Cože prosím? To nikomu prostě nepřijde nic divný, hlavně že se dva milují? Naštvalo mě, když Lennox zahodil doslova všechno, pro co celý svůj život dřel a co celý svůj život uznával jen kvůli lásce. Možná, že by to za jiných okolností znělo poeticky, ale tady v té knize tedy moc ne.
Ještě bych tu ráda zmínila Anničina bratra Escaluse. Vidíme doufám všichni, jaký sobec to je. Neskutečně mě naštval mě a tečka.
Co se samotného konce týče, tak kromě toho, že to byl totální chaos, tak samozřejmě krása, hehe. Plusové body přidávám za epilog, který je přesně to, co v knihách potřebuju.
Závěrečný rozsudek zní: Moc krásná kniha, užívala jsem si každou stránku a zamilovala si postavy, ovšem má své chyby a tím pádem není úplně stoprocentní.
Jestli jste od autorky četli a zamilovali si Selekci, určitě se vám bude líbit i Tlukot tisíců srdcí