Tisíc úderov srdca

Tisíc úderov srdca
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521075/bmid_tisic-uderov-srdca-7V5-521075.jpg 4 197 197

Princezná Annika žije pohodlný život, no po smrti matky jej hrozí manželstvo bez lásky, ktoré dohodol jej chladný otec. Ďaleko za múrmi paláca, na okraji krajiny, ktorej Annikina rodina vládne, čaká Lennox na svoju chvíľu. Celý život zasvätil boju za svoj ľud a za zvrhnutie monarchie. Keď sa ich svety spoja, nedokážu na seba prestať myslieť. Annika celý život čakala na skutočnú lásku – čo sa však stane, keď ju pocíti k niekomu, koho nemôže mať?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Thousand Heartbeats, 2022

TerryDee
02.07.2023 4 z 5

Na nový příběh z pera Kiery Cass jsem se těšila. Selekci jsem si oblíbila a se Zrazenou jem to měla tak trochu komplikované, takže jsem si říkala, jak na tom bude tahle novinka.

Můžu říct, že mě kniha velmi mile překvapila. Na jedné straně tu máme princeznu Anniku, která se připravuje na svůj život v království, a na druhé straně divokého Lennoxe, který chce spravedlnost pro svůj lid. A právě tyhle dva světy se střetnou a vzájemně propletou.

Hlavní postavy jsem si oblíbila. A nejen je, i postavy vedlejší si získaly moji pozornost. Annika a Lennox tvoří hezký pár. Líbilo se mi jejich vzájemná nenávist a následná blízkost.

Příběhově jsem se vůbec nenudila. Právě že naopak. Líbilo se mi, že se tam pořád něco dělo. Jen je škoda, že některé věci tam nebyly více vysvětleny či popsány. V něčem to bylo trochu uspěchané.

Co musím vyzdvihnout je krásná mapa. Jsem jejich příznivec. A tahle se opravdu povedla.

S čistím srdcem Vám tenhle příběh můžu doporučit. Je to velmi milé, okouzlující a čtivé.

Hodnocení: 4,5 / 5

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji @endlessbibliophile z @humbook a @humbook_blogeri #spoluprace #humbookblogeri

virgo_books
30.06.2023 4 z 5

Tak tohle je přesně ta kniha, kterou od autorky očekávám. Pohádková atmosféra, skvělá romantika a k tomu je tohle standalone, takže nemusíte čekat na další díl.

Kniha má absolutně nádhernou mapu, která nás vezme do úplně nového světa.
Na jednom konci žije princezna Annika a na druhém Lennox, který žije pro armádu a svůj lid.

Oba hrdiny jsem si nesmírně oblíbila a romantika mezi nimi byla skvělá. Jejich laškování jsem si užívala a prostě to bylo přesně takové Enemies to lovers, které chcete.

Kniha se četla sama, byly tam zvraty, akce a ani chvilku jsem se nenudila.

Pokud máte rádi tuhle autorku, tak se do knihy určitě pusťte. Já se bála, že to bude něco podobného jako Zaslíbená, ale tohle je stejně skvělé čtení jako Selekce.

4/5

Za poskytnutí knihy děkuji @albatrosmedia v rámci #spoluprace

lena.o.knihach
29.06.2023 3 z 5

Do autorčiny první série Selekce jsem se úplně zamilovala. Stále ji mám ráda a moc ji doporučuji. Kiera Cass se stala mou oblíbenou autorkou, ale pak přišel šok s názvem Zaslíbená. Marně jsem doufala, že laťku standalone knihou zas zvedne.

Tlukot tisíců srdcí vypráví příběh o princezně Annice, které nic nechybí. Dokonce i manžela už má domluveného.
Oproti tomu Lennox žije v drsných podmínkách, plní příkazy nevlastního otce a jediným jeho přítelem je liška Bodlina.

Kapitoly se střídají z pohledů obou hlavních hrdinů, takže má čtenář o všem přehled. A začátek vypadal vážně slibně, jenže jsem se radovala předčasně.

Některé postavy mi přišly úplně zbytečné a jiné dostaly prostor až na samém konci, bohužel.
A navíc ty vedlejší byly mnohem zajímavější než hlavní dvojice.
Annika a Lennox mě ničím nezaujali. Nepřátelé, kteří se (ani nevím jak) stali najednou přáteli a velkou zakázanou lásku jsem jim už vůbec nevěřila.

Čtivost se knize upřít rozhodně nedá a bavilo mě to, když byli na scéně např. Escalus (následník trůnu), Inigo (bojovník z týmu, který vedl Lennox) nebo Palmer (poslíček).
Kdyby měla kniha pokračování, dlouho bych zvažovala, zda do toho jít, ale takhle mi to za to stálo. Až si budu chtít ale něco od Kiery Cass přečíst, sáhnu radši po Selekci.

#spoluprace @albatrosmedia

DreamerX9
22.06.2023 3 z 5

Mám dojem, že od dob Selekce se autorka zhoršila. Na čtivosti a stylem psaní kniha neubrala ale na ději ano.
Ze začátku mě kniha hodně zaujala a říkala jsem si co bude dál jenže od půlky už to bylo klišé a původní myslenka se jaksi ztratila. Hodně postav bylo navíc, chování hlavních postav místy irelevantní a to i situace a konec se mi zdal až příliš urychlený. Celkově hodnotim jako průměr.

Knihy_nad_zlato
22.06.2023 4 z 5

Sice nedám pět hvězdiček, ale byla jsem nadšená. Hlavní postavy jsem si oblíbila prakticky okamžitě. Ale tu jejich ohromnou lásku jsem jim nevěřila ani chviličku. Myslím, že to mělo být hate to love mixnutý se zakázanou láskou. Jenže hate to love, kde se v jedné chvíli nenávidí a v další bez sebe nemohou žít prostě nebude působit uvěřitelně asi nikdy, holt je tam potřeba nějaký vývoj. Nějaká část, jak se dostávají od té nenávisti k lásce. Nemůžou se prostě půlku knížky nenávidět bez jakéhokoli vývoje a najednou se na další stránce milovat.
To byl můj první - a musím říct, že vážně velký - problém s touhle knížkou. Druhý problém je, že jsou tu zajímavé vedlejší postavy - nebo spíš, mohly by tu být zajímavé vedlejší postavy - jenže nedostanou téměř žádný prostor. Kór třeba Inigo mě zaujal hned, jak tam o něm byla zmínka, páč bylo naznačeno, že se s Lennoxem nesnášeli. A já bych prostě chtěla vědět víc. Což bych teda chtěla i u hlavních postav. Proč tam není, tak nějak nic z jejich minulosti?
Ale jako prostředí i příběh byl dost dobrý a atmosféra taky. Jakože pokud znáte knížky od Mary E. Pearson, tak tohle je jim dost podobné. Neříkám, že okopírované, ale prostředí, příběh a hlavně ta atmosféra, se ubírá stejným směrem. A vlastně i postavy. I když musím říct, že mi romantická linka spíše připomínala tu ze série Svět Tryllů (akorát, že tam je napsaná líp, že).
Ale tak i ten vztah Anniky a Lennoxem měl světlé chvilky (ehm třeba ta část, kdy si Palmer hrál na poslíčka).
Každopádně si myslím, že kdybych to četla v době, kdy jsem četla téměř jen YA fantasy, tak bych s tím nebyla tak spokojená, jak dnes. Protože to byl vlastně dost příjemný návrat k tomu, co jsem četla spíš dřív. A samozřejmě i ke Kieře Cass.
3,5/5

Knihomolka_Ela
20.06.2023 3 z 5

Knihu jsem dostala ve spolupráci na recenzi od Humbooku.
Velmi jim děkuji!!

Zakázaná láska. Nedovolená láska na míle daleko.
7,5/10
Fantasy není můj šálek čaje, ale tohle jsem nějak zvládla. Tahle kniha je už druhá v žánru fantasy, kterou jsem přečetla a kdybych se měla rozhodnout, jaké fantasy mě baví víc, tak to si vyberu radši upíry, vlkodlaky atd..... Tato kniha je mojí první od této autorky. Musím velmi ocenit tu obálku!!!! Kniha se nádherně otevírá!! Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů a to mi naprosto vyhovuje!! Kapitoly jsou krátké a za to má tato kniha svoje plus. Hlavní postavy a jejich vztah se mi opravdu líbil! Příběh byl uklidňující a líbil se mi.
DOPORUČUJI VŠEM FANTASY FANOUŠKŮM!!!

Markett
20.06.2023 5 z 5

Na novou knihu od Kiery Cassové jsem se moc těšila a nemohla se dočkat, až si jí budu moct přečíst.
Začnu hezky popořadě - jako obvykle je na knížce velmi krásná obálka, nevím, jak to ta Kiera dělá, ale co knížka, to prostě okouzlující kus na první pohled.
A ten příběh - panečku, zase něco, co se mi moc líbilo a je mi líto, že mám dočteno. Příběh princezny Anniky a divokého Lennoxe byl prostě okouzlující. Už od začátku se začaly dít zajímavé věci, a kniha mi nepřišla nudná ani v jednom bodu. Nejvíce se mi líbily pasáže, kdy Annika s Lennoxem skončí nějaký čas o samotě a dozvídáme se o nich mnoho zajímavostí, a rozhodně není divu, že v tuto chvíli ztratili hlavu jeden pro druhého. Pak se děj obrátí do poslední části, která je nejzajímavější a nejnapínavější, kdy dojde k největší akci a docela pěknému rozuzlení.
Konec je samozřejmě krásný a pohádkový, přesně tak, jak to má být. Takže já jsem spokojená, knížka naplnila má očekávání a velice ráda se k ní vrátím, protože Anniku, Lennoxe a jejich příběh jsem si neskutečně zamilovala. :) Takže Kieře patří další moje díky za krásný příběh.